Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunteti multumite de prenumele vostru?


Recommended Posts

Salut fetelor. La noi in regiune era asha prenume intilnit rar, eram unica in toata shcoala nu doar in clasa. De rar ce era il uram tare de tot. Cind am intrat la universitate (la Chishinau) in orash am vazut un poster unde erau citate nishte versuri din cintecul lui Ion shi Diona Aldeateodorovici: Bucurativa prieteni de prieteni si de frati Bucurativa de un nume ce vii dat ca sa-l purtati De atunci parca m-a luninat Doamne-Doamne shi sunt tare mindra de el. LUCIA - dupa parerea mea e cel mai frumos nume. Deci - Bucurativa de un nume ce vii dat ca sa-l purtati Sarbatori fericite si La Multi Ani [bis] [pegeam] [pegeam] _ _ _ _ Tot raul ce tsi se intimpla e inspre bine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 92
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu am doua nume dar pana a ajunge la liceu totima stiau de Uca.Cand am ajuns la liceu mi-au trebuit 3 luni pana m-am obisnuit ca pe mine ma strigau.Si am un nume frumooossss... Catinca-Elena.Aici am probleme mereu:de fiecare data trebuie sa mentionez(nemtii scriu K)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu Elena ...nu imi place deloc.Cand eram mica ma poreclise toata lumea NUTA si la scoala se face misto de mine cu Elena ceauseasca. Muream de oftica cand auzeam Nuta sau Elena ceauseasca. Acum nu ma deranjeaza prea tare numele Elena doar ca as fi vrut si eu alt prenume.[il] [pegeam][url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37862"]A trecut 1 ANISOR[mamica][/url][url="http://community.webshots.com/user/alvarodaniel1"]Bolnavic dar sunt voinic[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, v-am "batut"! Eu am 3(trei) prenume care mai de care mai fatoase[bang]! Primul e Cornelia, ca de la el am ramas si cu dimunutivul, celalalt musai ca pe nasa- Dorina( ce tampenie!)si Nicoleta ca de, sunt nascuta pe-aproape de Sf. Nicolae. Bineinteles ca uneori mai uita lumea sa-mi zica "la multi ani" de mos da' partea cea mai tare e cand am de completat cate-un act oficial unde ma chinui sa inghesui ditai carnatul. Nu mai zic ce se distrau copiii la scoala ca tot timpul am fost prima in catalog. Si tata vroia sa-mi pastrez numele cand m-am maritat! Pai de unde atata!! Uff![V].Cred ca v-ati dat seama ca nu ma incanta nici unul dintre ele. Mi-ar fi placut sa ma cheme Ileana!! Eliuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Imaginati-va... Pe mine ma cheama Elena si mi se spune Carmen. Am avut si 2 diplome de bacalaureat, una cu numele Carmen... Si ma indoiesc ca as sti sa raspund cuiva care m-ar striga Elena. Am un frate cu 11 ani mai mare decat mine care mi-a spus Carmen cum am ajuns acasa de la maternitate. Si asa am ramas. Nu ma deranjeaza ca mi se spune Carmen insa ELena parca nu ar fi numele meu Carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh, ce probleme am avut eu cu prenumele.Deci ma cheama Liliana Codruta si de cind sunt aici nu am intilnit un neamt care sa poata zice si scrie corect Codruta .Prima data cind mi-a venit un act oficial pe numele meu m-au botezat Cobruta.La care desteptul de barbatu-miu zice, murind de ras, "ia uite, ca astia fara sa te cunoasca stiu ca esti "bruta".[bang][bruta]Si de atunci asa a ramas pana acu cind am primit in sfarsit buletin aici si am renuntat cu parere de rau la al doilea prenume.Insa ma saturasem sa le tot scriu ca numele e gresit si sa astept actele din nou cu numele corect scris.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"ia uite, ca astia fara sa te cunoasca stiu ca esti "bruta"[:-)))] Ecaterina ..hmmm nu mi-a placut niciodata, poate pentru ca nimeni niciodata nu mi-a zis asa, deh a fost dorinta nasei sa port numele ei..offff... pana la liceu toti imi ziceau Elenuca, nepotii...scurt Uca...la liceu am devenit Cati...acum la serviciu si in Bucuresti toti ma stiu de Cati... cand merg acasa devin Elenuca [:-)))] haios este cand ma suna mama la birou si cere cu ..Elenuca...hahaha si se intreaba colegii: nu avem pe nimeni cu numele asta...cine o fi oare?..[:-)))]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...