Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunteti multumite de prenumele vostru?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 92
  • Creat
  • Ultimul răspuns
cred ca sunt multumita! Ma cheama Karla-Felicia! Felicia,cica vine de la fericire (asa imi spunea tata cand eram mai mica...),in rest toata lumea ma striga Karla, atunci cand nu mi se stalceste numele :Klara,Carmen. Dar cel mai tare ma enerveaza atunci cand trebuie sa-mi declar undeva numele si trebuie neaparat sa specific-Karla, se scrie cu K,si toti se uita la mine de parca ar fi o fitza de-a mea,numai ca pe mine chiar cu K ,ma cheama.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, imi place prenumele meu, ELIANA... vine de la Elias (greaca), adica Ilie la noi... (am aflat si eu de curand [:D], asa ca pana anul trecut nu mi-am serbat ziua de nume). Singurul lucru care nu-mi place este ca nimeni nu intelege Eliana, ci Iuliana, Liliana, Elena etc. Dar m-am obisnuit... [url="http://community.webshots.com/user/elianacalin"][foto]Eliana[/url] si [url="http://community.webshots.com/user/elenacalin"][copil]Elena[/url] (23.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prenumele de Mirona Maria nu le-am prea folosit, aveam nume de alint in copilarie. Ce nu-mi place e ca trebuie intotdeauna sa accentuez: Mirona cu "o". Nasa mea citea pe atunci Cella Serghi -"Mirona". Am citit-o si eu, dar nu mi-a placut. Era mai faina "Panza de paianjen" - tot de ea. Hoo! ca incep OFF Topic. Ziua de nume ... doar mama (care e si ea Maria) imi mai spune "La multi ani!". Si eu ei, bineinteles. Tot legat de zi de sfant: eu sunt nascuta de Sf. Mihail si Gavrila si cam uita lumea de ziua mea cu atatia Gabi/Gabriele si Mihai/Mihaele in jur. Culmea e ca am si eu o finuta... citeam pe atunci "Toate panzele sus" asa ca ma propus Adnana si au fost de acord. Hi, hi, hi. Miro [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mirona_dc/my_photos"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salutare tuturor! Nu e nici o Claudia? Chiar nici una? Primul nume - Claudia - imi place si nu am avut probleme din cauza lui, chiar imi place prescurtarea Clau. Al doilea insa - Mariana - nu imi place deloc, preferam de o mie de ori Maria, dar asta e, nu te pui cu nasii. E destul de greu cand ai un nume care nu ti se potriveste sau care nu suna bine. De ex. daca te cheama Vasilica sau Gheorghita si trimiti un CV la o firma romaneasca, din start o bila neagra iti este atribuita (sa nu imi dati in cap, sunt persoane care gandesc asa, personal am doua prietene care se numesc asa). In schimb daca trimiti acelasi CV la o firma straina, lor nu li se pare ciudat numele deci nu ai nimic de pierdut. Ex. cu CV poate nu a fost destul de inspirat, altul: o intalnire cu un baiat din adolescenta - te intreaba cum te cheama si cand aude numele face glume sau se retrage si multe altele, cele patite cred ca stiu. Nu cred ca as vrea un alt nume. Sper ca baietelul meu sa fie multumit de numele lui - Matei. [pepsi]Claudia&Matei[patut] Sa ne bucuram de tot ce ni se intampla, sa nu disperam, toate vin de la Dumnezeu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,salutare! Eu una sunt multumita de prenumele meu FLORENTINA. Vine de la floare,nu? Mie imi plac foarte mult florile asa ca-mi place si prenumele meu!Si pt. ca maine sunt FLORIILE [s]tuturor celor care au prenume asemanatoare cu al meu!LA MULTI ANI SI MULTA,MULTA SANATATE![floare3][floare3][floare3] Lory_k[mamica]lui[copil]Alin Cristian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele si eu sunt multumita cu prenumele meu:Sabina.....si ma supar rau cand se face mijto de numele meu!Il iubesc si nu cred ca mi s-ar potrivi alt prenume 'Populatia planetei creste continuu, in timp ce inteligenta ei ramine constanta.' Sabina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salutare si Hristos a Inviat! Primul meu nume e Daniela care abia il mai folosesc pt ca nu imi mai place deloc, mi se pare ca nu mi se potriveste. Cand eram micuta bunica ma striga mereu "danutzica", "danutza" , dar pe la 12,13 ani a inceput sa ma enerveze. acum il folosesc doar in acte oficiale, cand e absolut necesar sa imi dau tot numele. Al doilea nume este Cristina, nume care intr-adevar simt ca mi se potriveste si cu care ma simt cel mai bine. Acum abia mai reactionez cand ma mai striga o veche colega sau ruda "dana". pupici[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prenumele meu este Luiza Ramona si imi place la nebunie. Nu este nici ciudat si nici f intalnit, doar in ardeal, dar cum nu mai locuiesc acolo de multi ani nu prea am mai intalnit. Oricum prefer sa mi se spuna Ramona pt ca asa m-a strigat mama de mica , nu pt ca mi-ar place mai mult decat Luiza. Singurul meu regeret e ca nu am o zi de nume asa ca nu primesc cadouri decat o data pe an! [cit] Ramona & [zana] Loreema http://photos.yahoo.com/loreema24
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare! pe mine ma cheama Rica...si nu vine nici de la Aurica, nici de la Florica ci de la sora nasa-mii. E un nume mic, simplu, pe care nici nu l-am urat nici nu l-am iubit. Acum insa, sunt topita cum ma striga nepotelele mele: Rica matusica, Riculica, Ricutica, etc. Cel mai mult mi-a placut in Italia cand incercam sa ma prezint "Io sono Rica" care in italiana inseamna "eu sunt bogata"! Caraghios, nu? Va pup! RIQLIK
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...