Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Oltenia (6)


Recommended Posts

Felicitari fetelor, in sfirsit, o sa avem (sper) oameni ca lumea care vor orchestra dezvoltarea ro si care vor eradica coruptia, cangrena tarii noastre.... Dragelor, va pupic tare-tare, nu stiu daca o sa mai am timp (vineri plecam in Germania, pt Craciun, apoi ne intoarcem si mergem la socrii, iar Revu il facem la prieteni, in alt oras) asa ca va urez de pe-acum Sarbatori fericite alaturi de cei dragi voua si sa aveti un An nou cu cit mai multe bucurii (santatea si tot ce mai trebuie pe linga [:D]) si sa ne intilnim odata si live, sa bem un zaibarel c-un praz pe linga :) Toulouse, la ville rose [roker] http://ginsengclan.free.fr/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutare, dragi oltence Bey, asa e ca e misto sa faci cumparaturi cand esti fericita?! Bani sa fie in buzunar, ca o sa gasesti de toate. Eu, de exemplu, sunt in cautare de niste pantofi culoare untului sau aurii. Mai-mai si nu prea gasesc. Am gasit o pereche care intradevar sunt de ocazie, din panza (yuck), care costa vreo $30. Am zis ca o sa mai caut si daca chiar nu gasesc in alta parte o sa-i iau pe aia. Sper ca oi gasi ceva mai de calitate. E clar ca toaleta care mi-am luat-o ma va ajunge pe la vreo $100, exceptand gentuta. As vrea sa mergem cu sotul la petrecerea de Craciun org. de firma, dar el, fiind acum plecat, nu prea ii arde de petreceri ca deja se simte foarte obosit. Dar poate il conving. Prilej sa mai iesim din casa si sa-mi etalez noua costumatie. Casuta mi-am decorat-o multumitor. De ce zic asa? Pentru ca mi-ar fi trebuit o scara foarte inalta ca sa pot sa pun instalatiile exact pe streasina. Si drept urmare am luat-o mai pe scurtatura. Acum tot dau tarcoale la niste pomi spiralati. Mi-am cumparat vreo trei. Eh, cand am ajuns in fata casei si am vazut ca de fapt ar trebui sa las decoratiile exact asa cum sunt, ca altfel o pavoazez prea mult, m-am razgandit. Am lasat pachetele in portbagaj urmand sa le returnez. Canuta, om sucit, eu is. Daniela, parintii mei stau aici pana pe 19 ian. Deja ma gandesc cu groaza ce o sa ma fac fara ei. Luca ne innebuneste cu culcatul dupa 11 seara, ce l-o fi apucat nu stiu. Eu tot zic ca dintii is de vina. Om vedea. Carne nu mai serveste dumnealui. Cred ca vrea sa fie vegetarian, ca bunicu-sau. Galusca ta ce mai face? Chatonel, drum bun si distractie placuta pe unde va veti duce. Poate o sa faceti si poze sa ne plimbam si noi pe unde ati fost voi. Craciun fericit si un an mai bun decat cei care au trecut! Korinna, bine ai venit printre noi. Oana, ce cumparaturi ai facut? Fetele din Ro, brazii ce scoruri au? Pupicei pe obrajei, Ciuf si Luca http://community.webshots.com/user/ciufa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ohooo si ce bine e sa faci cumparaturi.. ieri am luat sotului meu o pereche de blugi cadou de Mos Craciun.. Pana la urma m-am hotarat la o pereche de la Sears, nu m-am mai dus pana la Old Navy.. Abia astept sa-l vad imbracat cu ei de Craciun, [il]. Si azi trebuie sa ma duc.. imi caut o lenjerie de pat faina, am vazut una pe internet la Linens'N'Things, era in clearance, asa ca tre sa fug repede pana nu se epuizeaza...tare faina e.. pe bleumarin cu stelute galbene.. merge numai bine si de sarbatori, dar si in afara lor.. am si un un cupon de reducere de 20%.. De impodobit casa pentru Craciun inca nu am impodobit-o..mai astept un pic, iar bradul o sa-l fac pe 23 sau 24 numai.. Si sa-l fi facut de la Thanksgiving Day..pana la Craciun m-as fi plictisit de el. Chatonel, Sarbatori fericite, distractie placuta si te asteptam sa revii printre noi. Ciuf, traiasca sistemul de returnare... unde ai mai fi vazut in Romania sa-ti ia marfa inapoi fara scandal... mai rar[:D] Oana D [url="http://community.webshots.com/album/205792726GbMnHz?421"][foto]Foto[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Korinna - ma bucur ca iti place taina noastra!Viitoarea mea cumnata(sper) e de linga Iasi si cind merg pe la ei tare imi place graiul lor.'Uita' ca sint in Oltenia si vorbesc moldoveneste neaos!Pe ici pe colo mai intreb 'ce zici?'[:D]... Oltencelor hai sa va spun ca aseara primii de la Oti intrebarea pe care, sincer, o asteptam muuuuuult mai tirziu:'cine l-a ajutat pe bebe sa intre la tine in burtica?'(ca de scos s-a lamurit ea ca un doctor intervine in problema!)[:D].Si inspirata de Simonna am inventat o poveste cu semintele la inimioara care cad in burtica si creste Capsuna!Eeeeei si pe tema asta am 'facut o povesteala ' asseara de ne-a prins ora 11 si noi nu mai dormeam[bang]...asa ca azi sint un picusor chiaunita! multe pupice si spor la cumparaturi - ca vad ca va chitirati pe cheltuit banii[:D] p.s.Nedda la doctor ajung vineri! DORIS cu bb la purtator
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chatonel, distractie placuta pe unde va duceti si sa va intoarceti cu forte noi pentru anul viitor! Ciuf draga, nici Lara mea nu se omoara cu carnea. Si zau ca n-are pe nimeni in neam vegetarian![:D] Tac-su e mofturos, ce-i drept, dar mananca pana la urma tot ce-i dau. Lara a inceput sa se ridice in picioare pe orice obiect de prin casa si eu trebuie sa stau la spatele ei sa evit eventualele accidente. A inceput sa vorbeasca pe limba ei si nu-i mai tace gura toata ziua iar ma-sa (nebuna[:D]), adica eu, pretinde ca a auzit-o zilele trecute zicand "cow" si "apa". Tot e bine ca a inceput cu amandoua limbile [:D][:D]! Doris, bine ca ai avut inspiratie sa-i raspunzi la intrebare lui Oti cea precoce! De-acum cred ca o sa fie din ce in ce mai greu sa "scoti camasa" pe undeva [:D]. Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi sau maine impodobesc bradul. Si m-am hotarat sa mi-l fac intr-o culoare. Rosu. Nu am mai facut asa ceva, dar am vazut ca pica tare bine daca e unicolor. Ieri am fost la Mall si am mai cascat ochii pe acolo. Mi-am gasit si pantofiori, voi fi o zana. V-am lasat, Pupicei, Ciuf si Luca http://community.webshots.com/user/ciufa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor. Doris, si eu ma gandesc la ziua in care va trebui sa le povestesc copiilor mei (viitori) cum sta treaba cu "chestiile" intime..tu te-ai descurcat foarte bine. [flo] Nedda apropo de copiii de romani crescuti pe meleaguri straine.. mult timp am fost confuza... Ce limba va trebui sa invete copii mei prima data, oare nu-i va zapaci faptul ca in societate (gradinita, parc, scoala) vor auzi engleza si acasa romana si va fi un talmes-balmes in capul lor.. dar din cate am citit pe forum, copii mici sunt mult mai receptivi la limbile "straine", si chiar daca traiesc intr-un mediu bi(tri..sau chiar multi)lingv, parintii nu trebuie sa-si faca griji, nici macar daca isi dau drumul sa vobeasca putin mai tarziu. Ciuf, de azi am inceput curatenia in casa.. o fac asa, incet-incet..Azi am spalat tocaria si geamurile, inainte de culcare pun in cada cu apa rece si inalbitor perdele.. maine dimineata am sa le spal. Bine ca nu mai am ingramadeala de lucruri de la mama acasa, ca era chiar o adevarata bataie de cap..covoare bagate pe sub mobila, sifoniere incarcate si in..si deasupra,peretii incarcati de mobile[bang]..asa cu mult parchet liber si carpetute usoare, merge treaba mult mai repede.[;)] Oana D [url="http://community.webshots.com/album/205792726GbMnHz?421"][foto]Foto[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, secretul este sa le privesti ca pe lucruri normale(de fapt asa si sint) si astfel eviti fisticeala.Eu ii vorbesc pe acelasi ton ca si cind ii spun o poveste sau vorbesc despre picior, de exemplu.Si sa incerci sa prevezi intrebarile.Stii ca o sa vina si incearca sa-ti formulezi raspunsuri(uite, eu am prins ideea cu semintele de la Simonna, mama Atomicului, mi-a placut si am adaptat-o cazului).Bafta - sint sigura ca o sa te descurci! Eu sper ca saptamina viitoare va fi ultima de lucru, chiar daca bursa lucreaza si dupa Craciun. Anca - vacanta placuta si un an nou fericit! Daniela - asta e cu Oti, este foarte receptiva si tanti Nuti vorbeste intr-una cu ea si piciului nu-i scapa nimic!De multe ori am ramas blocata in fata 'cunostintelor' plodului![:D] Si eu abia astept sa fac bradutzul(pe care-l aduce Mosu+globurile) si noi il impodobim - asa stie Oti...m-am gindit sa nu-i rapesc bucuria de a atirna globulete in pom!Si mi-e dor sa ascult colindele lui Hrusca, pe care le savurez doar o saptamna pe an si astfel sint tot timpul noi! multe pupice DORIS cu bb la purtator
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...