Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Oltenia (6)


Recommended Posts

Chatonel - sanatate multa...aspirina ai incercat?[:D] Miine cred ca merg la medic...va mai tin la curent! Miha - pe unde esti? Oana - curaj, sa vii cu vesti bune! Ciuf - simpaticu' mic ce mai face? Lorena - incet-incet cresteti...nici n-o sa-ti dai seama cind o sa-l vezi misunind pe linga voi! hai ca mai vorbim...pupaceli, pa DORIS cu bb la purtator
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Gata, prezent. Am venit la apel. Ce sa faceti mai fetelor cand e lenea cat casaaaaaa? Eu tot cu treaba prin casa, mi-am pus gresia in baia de jos, am vopsit peretii in faux finish, tehnica cu buretele, nuanta maro pal. La baia de sus, va prelua sotul ca el e TARE bun de critica la munca altuia. Vreau sa fiu eu acum cea cu CTC-ul. Fiu-meu e mai dulce pe zi ce trece. Ne imita ca o maimutica. Zilele trecute l-a auzit pe tata zicand "ce zisasi" la care Luca a repetat clar cuvantul. Nu l-am mai spus de atunci. A mai zis: gata, banana, cheia, cuvinte auzite o singura data rostite de el. E innebunit sa fie cat mai mult afara, se joaca cu tot ce e mai murdar, ii place taaaaaaaaare mult sa bage manutele in WC, sa se joace cu peria si pompa de WC. Numai scarbosenii. Parintii imi pleaca pe 19 si ma gandesc cu groaza ce o sa ma fac fara ei. Ca tare bine e cu ei aici. Ursuletzuuuuu, cate Kg ai? Eu am capatat vreo 20 de kg pe parcursul sarcinii. Dar nu m-am inlaturat de la absolut nimic. La 6 luni de la nastere aveam deja greutatea dinainte. Acum am pus un kg - doua pe mine de cand cu ai mei. Se vede ca nu m-am agitat prea tare. Dar nici ca-mi fac probleme. Stiu ca dau jos surplusul rapid. Daniela, ce mai faci? Nu prea te-am mai citit? Sunteti bine? Pupicei puiutei. De Oana stiu ca e bine, a fost la ecograf si samburasul a crescut. Nu mai are durerile dinainte, deci totul este spre bine. Oana, te asteptam sa ne spui si noua aici, eu am mai tras cate un ochi pe la mamicile din 2005. Pupicei, Ciuf si Luca http://community.webshots.com/user/ciufa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce faceti scumpele? Nu prea am reusit sa scriu ceva zilele astea ca am fost tare aglomerata si inca mai sunt, dar am zis sa nu lipsesc prea mult de la apel. Eu sunt ok, bebele tare agitat si acum pedaleaza in burtica. Eu m-am ingrasat 9 kg pana in luna a 7-a, dar nu prea se vede, ca eram tare slaba inainte. Ciuf, tare scump Luca al tau, ma gandesc ca-n scurt timp voi putea povesti si eu nazbatiile puiutului meu. Si multumim ca ne-ai spus de Oana. Oana, ma bucur ca e totul ok si sper sa fie in continuare asa, sa ai un bebe sanatos! Doris, tu esti o dulce ca de obicei! Cate saptamani are capsunica ta? Ai fost la doctor? Te pup si pe Oti o pup. Eu sunt in plin proces de cautare de diverse lucruri pt bebe: patut, carut, scaunel de masina si altele. Pt patut m-am hotarat modelul, cel mai greu imi e la carutHabar nu am ce model ar fi mai bun, mi-a zis cineva sa iau din cele care se pliaza. In fine vom vedea. Va pup si sper sa nu mai lipsesc de la apel[pup] Mihaela si bebe David Andrei (DPN 25.03.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am programare la doctor, merg dupa-amiaza - in sfirsit - si o sa va dau miine amanunte. Capsuna a implinit 5 luni - nu ma intreba mai mult Miha ca am pierdut socoteala saptaminilor:)))) Se pare ca de miine vine iarna....ma bucur pentru Oti, ca asteapta de doua luni sa se plimbe cu sania:))) pupice multe pina miine. DORIS cu bb la purtator
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor pentru suportul oferit, sunt bine..ma putin greata... aseara cand m-am pus in pat am avut grija sa iau si un lighenus langa mine, in caz ca nu mai ajung la baie..[:I] Ieri am fost iar la tanti [medic] era numai zambet, si optimista in ceea ce priveste sarcina mea, mai ales ca primise si rezultatul de la B-HCG si era corespunzator, vorbise si cu medicul de la ecograf si lui i se parea totul in regula, am crescut intr-o saptamana de la 3 la 11 mm.. miercurea viitoare ma duc iar, speram sa-i depistam activitatea cardiaca [^] . In rest...stau in pat cat cuprinde, mai ies si la o plimbarica (asta cand nu fac plimbarea spre spital la analize- duminica, marti, miercuri), mai spal un vas, mai aranjez o perna.. Noroc, am gatit sambata pentru toata saptamana (zic eu) [yami] Doris multa sanatate tie si lu bebe, iar pentru Oti zapada sa se bucure de ea. [dual] Miha burtica ta e cea mai mare dintre toate [olala], o sa ne impartasesti la toate din experienta de viitoare proaspata mamica. Multa sanatate [flo] Ciuf ce bine ca ai avut parintii la tine.. sa speram ca si pe mine o sa aiba cine ma ajuta. Spor la treaba, ca o [biz] Chatonel , multe ceaiuri, miere si lamaie. Insanatosire grabnica, succes in lupta cu raceala. [cavaler] Multa sanatate si celorlalte fete care au fost mai putin active zilele acestea. [cheers] Oana D [gravi] [url="http://community.webshots.com/user/oana0204"][foto]Foto[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oltence dragi, va pup si eu repede si pe urma fug sa vad ce face Lara, ca tocmai a disparut in dormitor![:D] Am tot avut musafiri zilele astea si n-a mai fost timp si de calculator. Revin mai tarziu! Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...'Neata oltencutze! Veste:in dicoteca din burtica se distreaza un baietzel!!!Care se incadreaza in limitele virstei sarcinii, astept sa-l tin in brate dupa 10 mai(teoretic[:D]) si vreau sa va spun ca am avut aceleasi trairi intense ca la prima sarcina, m-am bucurat enorm sa-i vad inimioara si corpuletzul mic. Va pup dulce pe toate - Oana, iti tinem(eu si Capsuna) pumnii in continuare sa fie bine. Anca - da-i ma si cu aspirina(a saracului)...e testata reteta[:D]! Daniela - ai prins-o pe Lara?Sau s-a ascuns bine?[:D] Miha - carucior cit mai usor - asculta aici la fata[:D]...ca te rupe o hardughie, iti trece pofta de plimbare! hai pa, un we superb la fiecare! DORIS cu bb la purtator
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari! [hia] Ce ma bucur Oana, ca totul e ok, am inteles ca dupa 6 sapt. poti sa-i asculti inimioara. Eu i-am ascultat-o la 8 saptamani, parca era trapul unui calut![olala] Doris, felicitari pt baietel[cool], m-am emotionat[:X], o sa ai un baietel mai mic cu o luna jumatate decat al meu! O sa-i intalnim sa se joace impreuna. Te-ai gandit la nume, sau e prea devreme? Chatonel, sper sa-ti treaca cat mai repede[flo] Eu azi am facut 30 de saptamani de sarcina, nici nu-mi vine sa cred ce repede a trecut timpul! Am un bebe tropaitor, iar eu sunt in general bine, cu mici probleme inerente. Va pup pe toate si sa aveti un weekend asa cum va doriti![pup] Mihaela si bebe David Andrei (DPN 25.03.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...