Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stie cineva cum se fac fetele?


Mia.

Recommended Posts

Exista anumite retete si calcule a.i. sa programezi sa iasa copilul fetita? M-am uitat si pe calendarul chinezesc,ar fi bine sa se potriveasca... Un anumit regim alimentar,sau momentul conceperii cind sa fie,in f-tie de ce anume? Please!Doamne-Doamne, vreau o [fetita][fetita] [hia] [url="http://www.lucavasile.go.ro"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns
http://dev.cogenttechnology.com/epl/csovucalcin.html mey nu stiu sigur nici o reteta de facut fete , dar am gasit calendarul asta pe internet si la mine a functionat, eu am vrut baiat si baiat am in burtica, urmatorul o sa incerc sa fie fata succes si sa ne anunti daca ai reusit Adriana si bebelinul 20 saptamani Daca vrei cu adevarat gaseste o cale, daca nu vrei gaseste o scuza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mia, lasa-l pe Dumnezeu sa hotarasca daca bb-ul o sa fie fetitza sau baietzel, el stie cel mai bine...roaga-te doar ca bb-le tau sa fie sanatos, crede-ma asta este cel mai important. eu sunt deja la a doua sarcina si nu mi-am pus problema ca daca o sa fie f sau b o sa-l iubesc mai mult sau mai putin...ce-ai sa faci daca o sa fi insarcinata in 2-3 luni si o sa afli ca in burtica ai un baietzel, in loc de fetitza pe care ti-o doresti?...tot copilasul tau drag o sa fie si sunt sigura ca nu o sa fi dezamagita. eu oricum iti urez "spor la treaba" si sa fie asa cum iti doresti tu.[pup] monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adrianafedorca
http://dev.cogenttechnology.com/epl/csovucalcin.html mey nu stiu sigur nici o reteta de facut fete , dar am gasit calendarul asta pe internet si la mine a functionat, eu am vrut baiat si baiat am in burtica, urmatorul o sa incerc sa fie fata succes si sa ne anunti daca ai reusit Adriana si bebelinul 20 saptamani Daca vrei cu adevarat gaseste o cale, daca nu vrei gaseste o scuza
Adriana, te rog mult daca este posibil sa-mi explici cum functioneaza ca eu [mariaj] am introdus datele si nu inteleg unde ar trebuie sa apara ceva de sexul copilului. Multumesc mult! [gravi] Delia si [copil] Codrin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ok, delia, e simplu, completezi toate datele si iti apare calendarul de ex ai pus ca vrei baiat , in zilele in care poti sa faci baiat apare o inimioara, in zilele in care nu apare inimioara si un cerc rosu cu o linie iese fata , zic ei. ( have intercourse =adica trebuie sa treceti la treaba, si do not have intercourse= adica luati o pauza) acum nu stiu cat de sigur e calandarul asta probabil la mine a fost coincidenta , as vrea sa stiu daca se potriveste si la altcineva, dar cel mai important zic eu e ca bebe sa fie sanatos,indiferent ca e fata sau baiat mult sussces si sanatate Adriana si bebelinul din burtica 20 + Daca vrei cu adevarat gaseste o cale, daca nu vrei gaseste o scuza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Delia,neverificat sunt cateva "chestii" sa faci fata: - concepe copilul in asa fel sa se nasca in perioadele reci - conceptia trebuie sa se produca inainte de ovulatie (asta daca stii cand ai ovulatia) deoarecel spermatozoizii purtatori ai cromozomilor xx (feminini) sunt mai rezistenti si dureaza pana in mometul ovulatiei - manca fructe si legume colorate -mai sunt cateva pozitii sexuale ca sa faci fata dar nu le stiu,eu le stiu p'alea de baiat [:D](si asta si am...) Monica si bebe Bogdan http://community.webshots.com/user/monicaotelea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am incercat, dar se pare ca daca tii un anume regim alimentar ai sanse mai mari sa ai un copil de sexul dorit (80% in loc de 50%). Pentru fata trebuie favorizate alimentele care aduc magneziu si potasiu, iar pt baiat calciu si sodiu. Deci regimul pt fete e pe baza de banane, ciocolata, fara mezeluri si branzeturi, dar nu stiu sa-ti spun exact ce si cum...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...