Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce mananca elvetienii?


Recommended Posts

Am vazut la stiri ca au cele mai multe persoane cu varsta peste 100 de ani si cea mai mare longevitate. Pe langa nivelul de trai ridicat si sistemul de asigurari medicale impecabil, unul din factori este nutritia adecvata (spunea acolo). Voi stiti cam ce mananca elvetienii? Sunt curioasa... Teresa "Incredinteaza-ti lucrurile in mana Domnului si ti se vor implini gandurile." Proverbe 16:3 (Biblie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by Nokia
quote:Initial creeata de teresa

. Voi stiti cam ce mananca elvetienii? Sunt curioasa...Teresa


id="quote">id="quote">Fondue[il]CosminaUn sut in fund, un pas inainte!
id="quote">id="quote">loooooool shi Racklette, shi Rösti, shi branzaaaaaaaaa multa, shi umbla prin Alpi shi striga jolarittiiiiiiii!(cred ca de aici li se trage)id="Comic Sans MS">id="size3">id="purple">Corinna, Andreas Noel, Alexandru shi Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Yasmine
quote:Originally posted by Nokia
quote:Initial creeata de teresa

. Voi stiti cam ce mananca elvetienii? Sunt curioasa...Teresa


id="quote">id="quote">Fondue[il]CosminaUn sut in fund, un pas inainte!
id="quote">id="quote">loooooool shi Racklette, shi Rösti, shi branzaaaaaaaaa multa, shi umbla prin Alpi shi striga jolarittiiiiiiii!(cred ca de aici li se trage)id="Comic Sans MS">id="size3">id="purple">Corinna, Andreas Noel, Alexandru shi Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/
id="quote">id="quote">.. si ciocolata [:D]Sid="green">aid="red">rid="green">bid="red">aid="green">tid="red">oid="green">rid="red">iid="green"> Fid="red">eid="green">rid="red">iid="green">cid="red">iid="green">tid="red">eid="green">[*][pegeam][*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by bulinutza
quote:.. si ciocolata [:D]
id="quote">id="quote"> ... ce sacrificii nu face omu' pentru sanatate... o sa ne sacrificam si noi cu cate o ciocolata pe zi [yum][pofta] (pentru sanatate, nu pentru altceva) [:D][:D][:D]
id="quote">id="quote">Numai sa fie elvetziana... ciocolata, bineintzeles.Danielaid="orange"> [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai "bratwurstii"unde i-ai lasat Adela,Buure Schubling,Ziitglogge Rösti,Gschwellti,Rehpfeffer,asta-i faaain....[pofta],cu varza rosie,Spätzli,castane,pruna....sau Guetzli de Craciun...

Fetele ne-elvetience,de ce va intereseaza?Ca fapt divers,sunteti admiratoare ala Elvetiei,vreti si retetele a ceea ce v-am scris pe aici?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciocolata invelita de marmote mananca (fetele din Romania stiu de ce!!)

 

Teresa, nu te supara, adevarul e ca e foarte greu sa spui care e alimentul magic care ne poate prelungi viata (daca exista). La mai toti longevivii care isi dezvaluie secretele, daca observi, apare nelipsitul pahar de vin rosu pe zi ... multi sunt vegetarieni, altii dimpotriva, sunt exclusiv carnivori. Oricum, se pare ca nu mananca prajeli ci gratar si (asta chiar e un secret mare) fac multa miscare si traiesc la tara, in aer curat, fara poluare multa si fara stres.

 

[pup]

 

Smilla crocodila

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...