Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

a uitat ca azi e ziua mea?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by cipcipcip Incearca sa o rezolvi amical, poate te ajuta cu sederea si nu-i reprosa chestia cu ziua ta, dar sentimental ia-ti gindul de la el pentru ca e clar ca el nu tine la tine. O sa intilnesti pe cineva care sa te merite, nu uita asta! Iti tin pumnii [flo]
Sincer... mai bine nu. Ptr. ca nu am stat cu el nici macar o clipa ptr. acte... A fost doar din iubire; si odata ce am spus gata... e gata... de ce sa ma complic? Si hai sa va spun cum l-as ierta... poate; nici macar asa nu as fi sigura: daca vine cu inelul si convins ca vrea bb... Dar cum am spus... nici asa nu sunt sigura ca as mai avea incredere... nu stiu...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Azi am vb. cu el la tel. I-am spus sa-mi lase cheia de la casa in locul nostru (secret... Ca eu cand am plecat nu mi-am luat cheie... de ce as fi luat-o???) sa pot intra sa-mi iau licenta de bar-tender sa-mi caut de lucru si mi-a zis sa nu, ca stie cat urasc sa lucrez in bar... ca eu de fapt (a zis) nu vreau sa lucrez in bar; i-am spus ca nu conteaza acum ce VREAU eu, ci ce TREBUIE sa fac... Si l-am intrebat, dupa ce m-a rugat sa nu ma duc la lucru in bar, daca are el o alta solutie mai buna; m-a rugat doar sa-i dau vreo doua zile de gandire... acu' 2 zile in sus in jos... treaca de la mine. I le acord... dar mai mult din curiozitate. Am vb. cu maica-sa azi; cum am sunat-o m-a intrebat unde sunt, ca ea m-a sunat. I-am spus ca am plecat si de ce; ea l-a sunat pe fi-su apoi m-a sunat si mi-a spus ce a vb. cu el, ca i-a spus: "Smarten up!" gandeste-te bine ce vrei si sun-o pe Nadia, indiferent ce hotarare iei... si apoi m-a rugat sa o sun dupa ce el ma suna, sa-i spun ce mi-a zis... Probabil o sa sune sambata... Dupa ce vb. cu el, o sa va scriu, cu noutati.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu merg pe principiul ultimei discutii dupa ce apele se linistesc. atat cat ii pasa k nu iti place sa lucrezi in bar, inseamna k te cunoaste cat de cat si k putin acolo..contezi. gandeste-te putin si la lucrurile bune. uneori e mai placuta impacarea. [flo] MirelaV pupicei pe burticei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nadia, e drept ca normal ar fi fost sa fuga repede-repede sa-ti cumpere un cadou, dar poate ca e e suparat tocmai pt ca a gresit in fatza ta si ii e jena sa recunoasca. barbatii astia au uneori asha un orgoliu prostesc. eu ash spune sa nu insisti sa-i reprosezi cate si mai cate, si sa incerci sa uiti povestea asta, nimeni n-are de castigat din ea. si faptul ca nu vrea sa lucrezi intr-un bar, arata ca ii pasa. sa stii ca fiecare dintre noi a iertat partenerului lucruri pe care inainte nu si le-ar fi imaginat ca ar putea sa le ierte. Fara compromis si dragoste, nu poate exista o relatie. Ai grija de tine si Dumnezeu sa te ajute in tot ceea ce faci [pup] Paul are nevoie de noi: http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca la urmatoarea discutie sa clarifice lucrurile. sa-i spuna unde a ranit-o si viceversa. de ce existe divergente mai tarziu? ele se strang si mai tarziu rabufnesc. asta in caz ca va mai acordati o sansa, pt ca, chiar daca va inpacati dezamagirea ta e acolo si nu o poti uita prea curand. [flo] Mela+[copil]Vladut Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt total de acord cu Lorelei_19. Deciziile luate la nervi si suparare nu sunt intotdeauna cele mai intelepte. Este drept ca uneori ne simtim jigniti si...orgoliul nostru urla in noi, dar.. Pune in balanta tot ce a fost intre voi pana acum. Spui ca il iubesti - aminteste-ti de ce il iubesti! Oare chiar nu mai tine la tine? Daca nu ar tine - nu ti-ar fi spus sa nu mergi la bar. Poate chiar a uitat de ziua ta..asta nu inseamna ca nu te iubeste. Al meu are o agenda electronica care ii aminteste de fiecare aniversare cu o zi inainte[:D]..e practic! Poate intalnirea cu colegii o avea progrmata de f mult timp..poate ca era si seful printre ei..poate era o obligatie sociala la care trebuia sa mearga si poate ca uitand de ziua ta s-a gandit ca decat sa organizeze ceva in pripa mai bine lasa ptr a 2a zi. E f adevarat ca a fost urat din parte lui ca te-a lasat singura acasa mai ales ca era ziua ta..dar - de ce nu ai venit si tu cu initiativa de a-l insoti acolo unde mergea? ce daca erau doar colegi (barbati)..? Eu una asta as fi facut (cred). Nu e bine sa incerci sa-ti impui punctul de vedere in forta...mai ales daca stii ca sotul tau e o persoana care poate nu vede bine asta, care va reactiona tocmai asa cum nu-ti doresti sa o faca (ptr ca are acel orgoliu masculin). Eu cand vreau sa obtin ceva de la sot sunt mai ..pisicoasa..si sa stii ca obtin intotdeauna daca procedez asa decat daca incerc sa ii fortez mana. Nu inseamna ca ma injosesc - dar il las si pe el sa se simta Barbat [:D] (ca multi au nevoie sa simta asta). Pune deci in balanta tot ce a fost intre voi pana acum, si daca nu te jigneste, nu te bate...si asta e singura mare greseala pe care a facut-o..mai da-i o sansa - si lui si casniciei voastre! Mai ales ca vin Sarbatorile si trebuie sa iertam celor ce gresesc [flo] [pup] [majoreta] Luminita [mamica] si [copil] [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau"]DAVID[/url] - 11.03.2004 [bibe] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758"]Povestea nasterii lui David[/url][url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lucaluminita/my_photos"][foto][/url] "Il y a des fleurs partout, pour qui veut bien les voir" (Henri Matise)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E draguta soacra ta insa deciziile trebuie sa le luati voi,ca sinteti adulti.Fara arbitri si intermediari.O sa simti daca merita sa te intorci.Incearca sa nu fii obsedata si radicala,urmeaza-ti intuitia si inima.Din afara se vede intotdeaina altfel! Pune si tu in balanta calitati si defecte,fara sa faci rabat de la calitate si compromisuri absurde. dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dulcetica
E draguta soacra ta insa deciziile trebuie sa le luati voi,ca sinteti adulti.Fara arbitri si intermediari.O sa simti daca merita sa te intorci.Incearca sa nu fii obsedata si radicala,urmeaza-ti intuitia si inima.Din afara se vede intotdeaina altfel! Pune si tu in balanta calitati si defecte,fara sa faci rabat de la calitate si compromisuri absurde. dulcetica
Pai eu cand am sunat-o pe maica-sa nu a fost deloc ca sa o aduc pe ea in pozitia de arbitru si nici in cea de intermediar... ci doar ca sa stie si ea, asa, ca fapt divers. Poate din egoism, poate din dorinta de a vb. cu o "mama", cum eu nu o mai am pe a mea, din nefericire, asa ca am apelat la a lui mama. Zic poate din egoism... poate in ideea ca daca ne despartim, sa nu creada ca a fost vina mea (sau, ma rog, doar din vina mea... Poate, sa va spun drept, nici nu stiu. Pur si simplu, am simtit nevoia sa-i spun ce se intampla.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nadiutza [pup] eu te admir pt cat esti de hotarata. De cele mai multe ori, oamenii stau si zac intr-o relatie care nu le mai aduce nimic, doar pt ca nu-s capbili sa realizeze ca in afara relatiei asteia....e libertatea si oportunitatea de a gasi pe cineva sa ii faca fericiti. nu-ti refuza asta!! Du-te si lucreaza in bar, e pt inceput...nu e pt o viata! Ai nevoie sa fii independenta! Si sa fii cu oameni in jur!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...