Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum v-a stricat soacra casnicia


Recommended Posts

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Poti sa locuiesti la Cercul Polar, daca vrea sa ti-o strice ti-o strica, mai ales daca "fiul ei" este un tip slab. Daca nu stie sa se impuna si daca nu stie sa te apere esti ca si parasita. Acesta este ADEVARAUL. Mutarea nu este neaparat o solutie de durata, ci doar o amanare. Ce poti sa faci !? ori sa fi lingusitoare ( sa joci teatru) cu soacra si chiar cu EL in discutiile despre soacra sau sa o lipesti de pereti. Personal am incercat ambele variante dar degeaba "te faci frate cu dracu ca sa treci lacu". Daca el te iubeste cu adevarat, mai presus decat orice altceva si daca reprezinti totul pentru el se va lupta pentru casnicia voastra / daca "tace" esti pe marginea prapastiei. Mai este vorba si de SOARTA de ceea ce ti-e scris : o viata plina de indoieli si griji sau o grea perioada de singuratate urmata de o experienta noua si palpitanta. Despartirea e GREA dar surprizele sunt infinit mai dulci si mai spectaculoase decat monotonia unei "casnicii complicate". Cea am scris este PURA EXPERIENTA CAT SI O CRUDA REALITATE MULT PREA DES INTANLITA. .... Ioana si al ei STEFAN DIMITRI ....... (de 2 anisori) http://share.shutterfly.com/osi.jsp?i=EegNWjFi0btWKT
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De un singur lucru sunt curioasa. Peste 25-30 de ani, fetele si nurorile noastre ce o sa scrie pe DC?! La noi a inceput tare urat. Cat timp am fost numai prieteni a fost OK, cand am hotarat sa ne casatorim a inceput nebunia. Nici nu mai vreu sa-mi aduc aminte. Dupa trei ani de stat in caminul studentesc ne-am mutat la casa, cu bunica sotului (Dumnezeu sa o ierte!). In fiecare sambata aveam vizite din partea soacrei, care cica venea la mama ei. De fiecare data plangeam dupa ce pleca. Taceam si nu comentam in fata ei. Pana cand m-am enervat o data si i-am spus: " Dar ce imi spuneti mie, nu poate sa faca si Radu(sotul meu) cutare lucru" La care ea:"Pai eu va spun amandurora!" Au trecut 11 ani de cand suntem casatoriti. Au fost momente cand imi venea sa divortez numai sa scap de ea. Cu sotul nu aveam neintelegeri. Norocul meu este ca sotul meu mi-a tinut partea. In ultima vreme a fost liniste. Mai ales de cand avem copil, este mai blanda. Ori de cate ori are fite, bag copilul la inaintare si se inmoaie imediat. Nu este rea. Insa a fost invatata: ea sa comande, ea sa execute. Sa speram ca noi o sa fim mame si soacre mai bune! Sobo si Dragos "Copiii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." Nicolae Iorga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...