Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea cu dna dr Laura Dracea - Giulesti


nem

Recommended Posts

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns
si eu am mai pus intrebarea asta pe forum dar ca si tine nu am primit raspunsuri,eu o stiu pe d-na dr de 2 ani, au nascut mai multe prietene cu ea si e ok, am mai gasit si pareri contra pe forum, eu zic ca daca tu te intelegi cu ea si iti place cum te trateaza atunci asta conteaza cel mai mult, ca dr este super ,am inteles ca e foarte buna in FIV, eu una n-am avut nevoie de asa ceva si sper sa nu am , mai multe nu stiu nici eu ce sa-ti spun, sunt in 21 de saptamani si pana acum a fost ok, eu merg la endocenter , singura chestie care ma cam enerveaza este ca intarzie de fiecare data, dar are o scuza si o inteleg vine de la maternitate, in rest sunt foarte multumita de ea numai bine daca mai ai vreo intrebare sunt aici Adriana si bebelinul 21+ Daca vrei cu adevarat gaseste o cale, daca nu vrei gaseste o scuza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Eu am nascut cu ea. Si cel de-al doilea copil tot cu ea vreau sa-l nasc. Pe scurt, am incercat ani de zile sa raman insarcinata si cu ajutorul ei am reusit. Mi-a urmarit sarcina si am nascut normal cu peridurala. A doua zi stateam pe scaun fara nici-un fel de probleme. Dupa 2 zile am iesit din spital. In timpul nasterii cea mai intensa durere a fost cand mi-au pus perfuzia...pe bune, nu m-a durut nimic!!!! Cat despre Endocenter... e mai bine sa astepti acolo decat pe culoarele spitalului. Pot sa-ti spun ca la medici buni, tot in cabinete particulare (ex. Unirea) poti sa astepti si 2-3 ore si nici nu sunt scaune suficiente pe care sa stai. Si mai gandestete, ai prefera sa te lase sa nasti cu alt medic pt. ca trebuie sa ajunga la consultatia de la cabinet? Eu nu. Daca mai vreti sa aflati una- alta...ziceti! Va raspund cu placere! Si nastere usoara!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Si eu merg la ea... inca din octombrie si in ianuarie mi-a reusit din prima inseminarea artificiala. Intotdeauna si nu numai la doctori , am preferat oameni tineri decit in virsta si morocanosi. Cu certitudine nu ma recunoaste de fiecare data cind ma duc la control dar mi se pare normal mai ales am vazut ca are si cite 20 de paciente pe zi, mai ales cele pentru infertilitate. Probabil ca pina la nastere ma va recunoaste .. hehe. Singura mea problema e ca atunci cind intre controale am diverse mici "probleme" nu am pe cine intreba fiind foarte ocupata si nici la telefon am inteles ca nu o prinzi , singura posibilitate e sa te duci la spital sa o astepti sau sa lasi un mesaj la asistentele de la fertilizare. Pina acum nu am avut nimic special sau foarte grav ca sa ma panichez din acest lucru. Si de nascut , voi naste prin cezariana si asa sint sigura , in masura in care si bebe-ul va astepta, ca voi avea o programare si o voi gasi cu siguranta la spital. Voi cum procedati? Cu toate astea , nu as schimba-o pe nici un alt doctor. Deocamdata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jadi, felicitari pt BB. Stai linistita, prin luna a-7-a iti va da nr. ei de mobil la care o gasesti in permanenta. Eu nu am sunat-o decat o singura data, dar a fost ff draguta. Daca nasti prin cezariana te va programa din timp ca sa nu ai emotii, iar daca nasti normal iti va propune peridurala si poate chiar declansare, ca sa nu alergi in contractii pe drumuri. Sa stii ca e o vorba prin spital: ca pacientele ei nasc foarte usor. Asa sper sa fie, ca si eu mai am de trecut prin asta! Oricum, cei de la spital sunt bine "dresati" si daca la camera de garda anunti ca esti pacienta ei, dupa ce verifica ce problema ai o anunta imediat, chiar si noaptea si vine. In weekend-ul de dinainte de nasterea puiului meu vroia sa mearga la munte si m-a rugat sa o sun vineri, sa-i spun cum ma simt ca sa stie daca pleaca sau nu. Si si-a cerut scuze anticipat ca daca "ma apuca" atunci va dura cam 2 ore pana sa vina de la Sinaia. Am avut grija si am nascut saptamana urmatoare. Eu m-am inteles fff bine cu ea. Si nu te teme, te recunoaste si pe holul spitalului, cand te vede, dar nu e genul de persoana super-expansiva. nastere usoara, anya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...