Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nu-mi place cadoul


Recommended Posts

Salutare fetelor. Acum ca s-a dus febra alegerilor vin si eu cu o dilema domestica. Dupa ce mi-am batut consortul la cap foarte multa vreme ca nu e romantic si nu-mi face surprizele, acum s-a infiinat cu un cadoas cind a venit din delegatie. Mi-a adus un parfum. Care nu-mi plaaaace deloc. El stia ca-mi doresc un anumit parfum, pe care de altfel mi l-a cumparat chiar el tot asa pe NV mai demult si acum mi s-a terminat. Dar mi-a spus ca nu mi l-a luat pe ala pentru ca crezut ca tocmai asta e distractiv pentru o femeie, sa aiba cit mai multe feluri de parfum... Acum a trecut, ca am inceput sa-l port desi il urasc cu toata inima si mi se face si un pic rau cind il port, dar am cam zbircit-=o la inceput pentru ca si-a dat seama ca nu-mi place. Intrebarea mea retroactiva este cum ar fi trebuit eu sa reactionez si ce ar fi trebuit sa fac ca sa nu-l jignesc???? Sinteti si voi femei si stiti cum e sa porti parfumuri, cosmeticale sau tzoale care nu va plac. Daca ii spun ca-mi place, imi mai ia si altadata. Daca=i spun ca nu-mi place se supara...[bang] Merci.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] hihihihi si io l-am batut pe al meu la cap ca tot asa face.. si a venit tot cu parfum.. doar ca e fain [:D][:D] acu am colectie de 5 diferite [:D]bine ca nu cumpara de ficare data cand pleaca ca deschideam magazin acu.. ce sa zic.. nu-i poti spune asa direct ca nu-ti place .. trebe sa-o faci mai subtil [:D] (adica sti tu cum obisnuim noi femeile [alcool])[bin] [^][}:)] iar data viitoare sugereaza-i tot asa subtil de care vrei sau ce vrei.. barbatii astia [batcap][batcap] nu prea le au cu astea.. Glædelig Jul!!! Craciun fericit!!! ------------------------ [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/louisea23/album?.dir=/f341&urlhint=actn,del%3as,1%3af,0"]poze noi cu Bandit[pis][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca fiecare pateste ceva de genul asta .Eu zic ca daca o sa-i spui ca nu-ti place nici ca mai incearca a doua oara,mai ales ca l-ai batut la cap sa-ti faca surprize,barbatii astia au domenii la care sunt tare sensibili.Si eu am primit o data un parfum de la sotior si la fel era sa de dulce ca imi venea rau daca il miroseam.Mi-am dat prima oara cand l-am primit dupa care l-am asezat la masa de machiaj si acolo a ramas pana s-a pus praful pe el , dupa care il asezam in diferite locuri din casa ,baie dormitor, dar nu ma dadeam cu el ,pana s-a prins ca nu im place si l-am bagat intr-un sertar [;)]. Acum imi face altfel de cadouri ce-i sugerez eu sau altceva in afara de parfum .Sunt sigura ca daca ii spuneam pana sa-si dea seama ca nu imi place ma pupam pe botic de surprize Poti sa faci ca mine a functionat destul de bine bafta Oana si Maria Alexandra(17.04.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tu spune-i ca-ti place, chiar daca el isi da seama ca nu e ce iti doreai. Si bucura-te! E important ca a vrut sa-ti faca o placere, mai important decat placerea insasi. Si sunt si eu de parere ca altadata sa fii mai clara cu ce iti doresti. Da-i mai multe posibilitati, dar fiecare bine precizata. Daca nu iti place parfumul nu te stradui sa-l folosesti. Asa va pricepe ca vrei nu 'un parfum' ci 'acel parfum'. Sotul meu mi-a facut cadou un furou foarte frumos, din poliester. Iar eu sunt alergica la sintetice asa ca nu l-am purtat decat cand l-am primit. Cred ca toate trecem prin asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ei fleosc, greu, spune-i ca nu-ti place parfumul, ca ti se face rau de la miros si nu poti sa-l porti si gata, se supara ii trece, doar e sotul tau, te iubeste, asta e o problema minora, banuiesc ca nu si-a vandut masina sa cumpere un parfum. ce te costa o sinceritate, pe viitor iti va stii si sotul tau gusturile. auzi...e greu.fii serioasa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io zic sa nu-i spui ca nu-ti place, ci chiar sa te arati entuziasmata ca ti-a adus un cadou, el poate chiar a stat si s-a chinuit sa aleaga parfumul ala, important e sa stie ca ti-a facut pe plac daca tot l-ai batut la cap ca nu-ti face cadouri. e super nasol sa faci un cadou si primitorul sa faca nazuri. o sa-si dea el seama in timp ca nu te dai cu el, dar nu-i spune tocmai acum. si io primesc cadouri care nu-mi plac cu duiumul de la sot, mai nou ma duc si mi le schimb frumos fara sa-i mai spun lui. o data imi luase un parfum de 90 de dolari pe care eu l-am dat inapoi si mi-am luat pantofi [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cipcipcip
io zic sa nu-i spui ca nu-ti place, ci chiar sa te arati entuziasmata ca ti-a adus un cadou, el poate chiar a stat si s-a chinuit sa aleaga parfumul ala, important e sa stie ca ti-a facut pe plac daca tot l-ai batut la cap ca nu-ti face cadouri. e super nasol sa faci un cadou si primitorul sa faca nazuri. o sa-si dea el seama in timp ca nu te dai cu el, dar nu-i spune tocmai acum. si io primesc cadouri care nu-mi plac cu duiumul de la sot, mai nou ma duc si mi le schimb frumos fara sa-i mai spun lui. o data imi luase un parfum de 90 de dolari pe care eu l-am dat inapoi si mi-am luat pantofi [:D]
Anul trecut cand am mers in Europa sotul meu stiind ca-mi plac parfumurile mi-a cumparat un parfum bun pe care eu nu am putut sa-l sufar. Si am urmat sfatul lui cipcipcip[:D]si m-am pafumat cu el si mi-am aratat entuziasmul exagerat cu toate ca imi venea rau cand simteam mirosul. Dupa ce am vizitat o parte a familiei in Germania au am zburat spre Romania iar el spre Paris unde mai avem rude. In Romania parfumul i l-am facut cadou mamei care s-a bucurat "enorm"[:D] iar eu eram bucuroasa ca am scapat de el si speram ca sotul sa nu intrebe niciodata de parfum. Cand ne-am intors in Australia sotul ma anunta plin de mister " Iubito ti-am adus o surpriza de la Paris si guess what am rezistat fara sa-ti spun tot timpul zborului!" Eu nerabdatoare am deschis pachetelul elegant si ce credeti - un alt parfum ca cel de care ma bucurasem asa de mult cu ceva timp in urma! [bang]Am sunat-o pe mama si am pus-o sa-mi marturiseasca daca ii place parfumul ca mai am unul pentru ea next time cand o vad. Mi-a raspuns - acum ca nu esti langa mine si poate nu te dezamagesc foarte tare iti spun ca nu pot sa-l sufar. Morala - nu faceti ca mine[:D] Si mie sotul imi face mereu cadouri si cadouase cand vine din delegatii cam o data pe luna - cele mai traznite idei si am o cutie unde le string si nu le ating cu lunile de ciuda. In ultima vreme am inceput sa-i spun inainte cu ceva timp cam ce mi-ar trebui de ziua mea (astazi[:D]) sau alte ocazii. Am incercat chiar sa-i sugerez sa-mi dea mi banii sau un gift certificate ca stiu foarte bine ce sa-mi iau dar sa suparat foc[:(!]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa va spun cum a fost la mine... tot cu parfumul... :)) Am primit de ziua mea de la sot un parfum, de altfel bun, de marca, scump, avea toate atributele unui cadou care sa te incante, doar ca avea un miros dulceag de te lesina iar eu obisnuiesc sa folosesc parfumuri amare, asemanatoare mugurilor striviti de liliac (nu stiu ce mi-a venit sa incerc sa descriu un miros???), cert e ca s-a potrivit ca nuca-n perete. M-am framantat eu ce m-am framantat, cum sa fac si ce sa-i spun dar am ajuns la concluzia ca daca-i spun, m-am lins pe bot(ic) in viitor de alte cadouri. Asa ca, l-am asteptat intr-o seara, la o cina romantica, intr-o tinuta f. eleganta de ocazie (rochie cu decolteu la spate, pantofi cu toc, coc, ce mai, tot tacamul), machiata si parfumata (turnasem pe mine 1/4 din sticluta). Vine sotul si nu apuc sa pun mancarea in farfurii ca saracu' ma intreaba tragand cu nadejde aer in piept:"ce naiba miroase asa, au dat astia de la deratizare cu ceva in bloc?". Eu, dandu-mi ochii peste cap ii raspund ca e parfumul primit de la el. Tace, dupa care se apropie de mine si-mi propune sa facem o baie impreuna, inainte de cina (pricepeti si voi de ce). Cand am iesit din baie, am inceput amandoi sa dardaim, dragutul meu sot deschisese toate ferestrele apartamentului, sa se aeriseasca. Inutil sa mai spun ca rochia a ramas ascunsa intr-o punga legata la gura si bagata printre alte pungi, intr-un sac de nailon. Dar a meritat... Acum sotul imi ia doar ceea ce ii sugerez eu (mai direct sau mai voalat) sau imi da banii :)) Daisy Cea care spera
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si al meu cand eram eu in Romania si el in USA mi-a trimis un parfum...oribil, cand ne-am aflat iar impreuna, mi-am tot dat cu el crezand ca ma obisnuiesc, insa n-a fost chip. atunci i-am zis ca am cele mai bune intentii, dar ca nu e genul meu parfumul. si nu s-a suparat. la parfumuri nu esti niciodata sigur, nu poti stii nici pt o prietena buna ce i s-ar potrivi. Bic, cred ca dupa ce incerci sa-l folosesti in preajma lui, sugereaza-i ca oricat de mult iti place, iti face rau, nu se combina bine cu pielea ta, si ca de fapt genul tau ar fi parfumul X. asa macar va stii in viitor [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...