Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maternitatea de la Elias


giliutza

Recommended Posts

Poate cineva sa-mi dea niste informatii despre maternitatea de la spitalul Elias? Eu voi naste la inceputul lui aprilie (daca bebelul respecta termenul) si as vrea sa stiu mai multe informatii despre maternitate, asistente, doctori neonatologi etc. Va multumesc! Giliutza:) si Adinuta:) Dr. Tutunaru - Elias
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 49
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna![;)]

Uite vezi, tot eu iti raspund[cit]... ca si in partea cealalta.

Ai facut o alegere foarte buna(parerea mea), atat pt doctor[cool][cool] cat si spitalul care oricum are o reputatie destul de buna.

Personalul este amabil si daca dai bani si daca nu, isi fac treaba.

Sfatul meu pt tine ar fi ca atunci cand nasti sa dai "atentie" si la neonatologi pt ca ei au grija de bblusi si te pot sfatui pana pleci din spital ce si cum sa faci, astfel incat sa fii putin informata in leg cu copilul.

Iar la nastere... ca peste tot, depinde de buzunarul fiecaruia. Dai si la dr(in primul rand) si apoi la moasa - in cazul meu, apoi la alte asistente.

In spital papica e buna, se face curat, etc.

Oricum la tine s-a nimerit frumos ca nasti in aprilie (eu sunt nascuta pe 6 si mi-as fi dorit ca si fetita mea sa se nasca tot atunci, insa ea a ales iarna - de revelion.)Primavara iti da o alta stare sufleteasca [flo][flo]si eu iti doresc sa nasti usor sa fii curajoasa si sa ai un bebe sanatos si cuminte.

 

Cu pupici [pup][pup]Gabriela si [fetita]Mariuca (31 dec 2003) - tot cu Dr. Tutunaru

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hop si eu... cu un stress mai vechi: oare este destul de incapatoare maternitatea? eu o sa nasc tot in aprilie, cu acelasi dr., si traiesc cu sentimentul ca toata lumea va naste atunci, cu el... [:I]

am impresia ca la elias se duce din ce in ce mai multa lume.

Ioana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor!

 

Si eu nasc tot la elias, tot cu dr. Tutunaru, tot in aprilie.Si eu imi fac tot felul de griji:o veni, n-o veni, cum or fi moasele, cum or fi celelalte cadre medicale...

 

Sibip, tu iti faci probleme ca se poate intampla sa nu mai ai loc si tu in maternitate(IMPOSIBIL!), iar eu ma intreb ce sa va intampla daca se va intampla ca 4-5 persoane sa nasca in acelasi timp cu acelasi doctor(de fapt, inca o grija a ta)?!

 

Clio si bebelusa de 23 saptamani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai e distractiv, nu? [:D]

poate ar fi cel mai bine sa-l intrebam, dar nu stiu de ce mi se taie picioarele si cind ma gindesc ca ar trebui sa-l intreb; voi cind mai mergeti pe-acolo ca poate ne intilnim?

dar revenind la partea comica, s-o mai nimeri si vreo luna plina chiar ne stringem toate in acelasi timp sub acelasi "acoperis". Nu stiu daca ati vazut filmul "9 Months" cu Hugh Grant,Julianne Moore si cu Robin Williams in post de obstetrician; e unul din filmele mele preferate - sper sa nu se "adevereasca" situatia acum???[:D]

Ioana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Uki (sau mai bine zis - vigilenta in actiune!) pentru informatii, mie oricum imi este un pic teama de momentul zero, dar oricum nasterea unui bebelus face sa paleasca asta. Citisem tot felul de grozavii despre alte maternitati si aproape nimic despre Elias si chiar eram curioasa.

 

In alta ordine de idei, se pare ca o sa fie cam agitatie in aprilie!!

Insa care este sansa sa nastem toate in acelasi timp? Foarte mica, asa ca nu va mai faceti probleme. Eu trebuie sa nasc la inceputul lui aprilie (2 sau 4) conform UM, insa am auzit ca majoritatea fetelor sunt grabite!! Deci martie e o varianta plauzibila in cazul asta.

 

Noi sa fim sanatoase ca sa iasa si bebeii la fel!!

 

Giliutza:) si Adinuta:)

Dr. Tutunaru - Elias

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei - si scuze pentru devierea de la tema - cine ne mai poate furniza informatii despre cum este cu adevarat maternitatea???

Si tot eu raspund: cred ca descrierea cea mai fidela va veni de la viitoarele mamici de iarna asta.

Dar pina atunci, poate ne mai "alina" cineva curiozitatea?

Multumim din suflet.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gilia, Clio.. cred ca eu voi naste cel mai devreme! DPN la mine este 2-7 martie,..dar intru in saptamana 36 la inceputul lui februarie.. asa ca mi se cam face frica de pe acum..

Dr. Tutunaru a zis ca imi va desface cerclajul mai tarziu.. dar ..tot nu stiu cand va fi..

O sa va povestec amanuntit!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sibip, daca o sa fie luna plina si ne nimerim toate odata, ne tinem de maini si tipam in cor!!!Terapie in grup! Can am postat raspunsul meu inca nu aparuse ce ai scris tu.

 

Cameron, imi pare bine sa te citesc!De ce ti-e frica? Crezi ca daca bebelul vrea sa vina pe lume la un moment dat poti face ceva sa mai astepte?? Mai bine ii faci pe altii sa fie mai rabdatori si intelegatori, ca doar toti am venit pe lume la un momemt sau altul si nu stiu daca ne-am sincronizat programul cu mamele noastre!!

 

De mers la dr. Tutunaru o sa merg duminica pentru ca prietena mea cea mai buna a ramas insarcinata si ma duc cu ea. Se mai anunta cineva atunci?

 

 

 

Giliutza:) si Adinuta:)

Dr. Tutunaru - Elias

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va prinz ca nu spuneti p-orma cum e sa nasti cu Tutunaru si cum e maternitatea. [:D] Ca la subiectul despre el se umplura 12 pagini dar o singura mamica ne-a spus cum a nascut, celelalte fiind inca insarcinate. Astept cu sufletul la gura impresii. Eu sunt mult in urma voastra prin mai la sfarsit asa ca nu scapati de mine pana nu imi povestiti in amanunt [:D]

M-am gandit si eu ca sunt multe paciente la acelasi medic dar nu ne-o gasi pe toate in acelasi timp. Si daca ne gaseste nu-i nimic. Doar sarcina am petrecut-o impreuna pe DC de ce sa nu petrecem si nasterea tot impreuna [bis] Ce terapie de grup ?[alcool] Sa-l vezi pe medic cum o sa dea instructiuni pentru una si o sa execute aialalta crezand ca vorbeste cu ea: Nu tu mai stai putin!!!!!!! Hai tu impinge ca iese!!!!!! [:-)))]

 

Andreea

Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...