Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maternitatea de la Elias


giliutza

Recommended Posts

  • Răspunsuri 49
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu nasc cu Androix, sa va spui ce am aflat io derect de la spital.Am vazut ca e curat, asta era si acum 6 ani, dar sunt doua lucruri imbunatatite, 1) il ai pe bb peste zi langa tine, deci nu doar la alaptat si 2) poti primi vizite. Asta e o chestie super, pe mine m-a super stresant cand sotul meu si-a vazut copilul la wc.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragele mele curioase - pe buna dreptate!

 

Dar voi cand va duceti la control aveti tot dreptul sa rugati pe dr sa va arate maternitatea. pina acum cateva luni eco si alte controale se faceau chiar sus la maternitate, acum se fac jos unde e un simplu cabinet. Dl doctor e foarte de treaba si ar intelege de ce doriti sa vedeti cum arata, etc...

eu cand eram insarcinata puneam tot felul de intrebari care mai de care mai plicticoase - pt doctor cred, dar indreptatite pt mine. E normal sa stii ce te asteapta.

Am o prietena care a nascut acum 4 ani tot la Elias si din cauza nervilor asistentelor si a neglijentei celor de la neonato - a pierdut laptele. Si stiti ca e important sa alaptezi.

Spun asta pt ca starea de spitrit a personalului te poate influenta, mai ales atunci cand nasti si ti-e destul da rau si asa, nu mai ai nevoie de figurile lor.

Dar fiecare cu norocul ei.

O moasa tare de treaba ar fi la Elias Dna Mariana - o femeie plinutza si voioasa si care ajuta mult.

 

M-am lungit, scuze si va pupacim

 

Gabriela si Mariuca (31.dec 2003)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uki, darling, eu cand ma duc la control, maternitatea se afla la o distanta copnsiderabila. Nu l-am vazut dispus pe Mateescu sa ma suie in masina sa ma duca sa-mi arate maternitatea.

In alta ordine de idei d-na Mariana e meseriasha, dar imi aduc aminte ce mi-a facut mie, nu cu rea intentie. Il monitoriza pe bb si la un moment dat o striga pe o colega( oupsssssssssss, mi-am zis eu, ce s-o fi intamplat) vine respectiva se uita si ea la monitor si zice, daaaaaaaaa asa e. Eu deja disperata intreb ce s-a intamplat, cica e exact ca la carte si am vrut sa vada si colega mea.[:I]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai mama draga, tu poate te duci la control in alta parte, ca din cate stiu eu, maternitatea este la etaj 2 in acelasi spital. cat despre dr Mateescu... eu ma abtin. Personal nu am avut placerea de a+l cunoaste, dar am auyit niste lucruri cam nashpa, cica vorbeste dur cu fetele. Ma rog, sunt oameni si oameni, yile mai bune, mai proaste...

 

Va pup

 

Gabriela si Mariuca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, ati "umplut" o pagina cat ai clipi!!!!V-am citit pe nerasuflate!

 

Cameron, nu stiu de ce iti faci probleme ca vei naste mai devreme...Nasti cand va vrea bb sa vina pe lume!!!Si in plus n-ai cum sa stii exact.Deci, stai linistita!!!A, examenele!!!Scapi tu de ele...Asta sa fie cea mai mare problema!

 

Giliutza, si eu ma duc duminica la control...Eu merg in jurul orei 11.00- 12.00.Poate ne vedem.Eu sunt mica de statura, tunsa scurt, satena si voi fi imbracata in alb...Poate ne vedem...

 

Si poate ne mai povesteste cineva ceva interesant...despre maternitatea Elias...

Simona,oricum asteptam povestea ta!!!

 

Clio si [fetita]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor!

Am fost astazi la dr. Tutunaru cu rezultatele ecografiei facute la dr. Iosup...

 

Probleme, probleme[q]...Retard in crestere(aprox 2 saptamani).Stiam eu ca de asta am burtica asa mica!!!!Cauza:valori crescute ale IR:

-IR artera uterina dr:0,60-0,63

-IR artera uterina stg:0,55-0,57.

Cu sindromul de hipercoagulabilitate s-a rezolvat oarecum...Toate analizele normale in ultimul timp...Acum alta belea!IR-uri crescute...

 

Simona[help], din cate stiu tu ai avut probleme de genul acesta.S-au rezolvat?!Acum este totul ok?Poate imi dai si mie o veste buna...Sunt foarte ingrijorata!!!

Si poate ma lamuriti si pe mine cum stau lucrurile cu IR-urile astea!!!De fapt, care sunt cauzele acestor valori crescute?!Si care sunt de fapt valorile normale?Nici n-am avut puterea sa-l intreb pe dr. Tutunaru care sunt cauzele.Am iesit val-vartej, imi venea sa plang...Oricum merit tot ce se intampla...Stiti voi...Toate se platesc...Initial, nu mi-am dorit acest copil.Da!Am puterea sa recunosc egoismul de care am dat dovada!Acum regret[q], dar nu mai pot intoarce timpul inapoi!

 

Clio [q]si bebelusa cea mica, mica[q]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama, mama ce viteza aveti la scris!!!!

Toata lumea naste la Elias si toata lumea cu dr.Tutunaru!

 

Si eu nasc pe la mijlocul lui februarie , dar nu mi-am facut griji in legatura cu maternitatea! Mi s-a parut din ce am vazut eu ca toate lucrurile aacolo au o desfasurare fireasca, lumea e calma si nu am vazut pe nimeni agitaat , tipand sau nervos si am o oarece incredere!Si afara pe hol de nasc parca stiu ca totul e in regula daca e dr.Tutunaru cu noi!

 

Cloi mama draga nu dispera!

Ce ti-a zis dr.? Mie personal nu mise par exagerat de mari! Sunt intr-adevar crescute dar nu foarte mari! IR-urile din cate stiu eu si cred ca ti-a spus si dr. arata felul in care se hraneste bb!

 

Ti-a dat sa faci pregnyl? Sau ti le-a oprit?

 

Nu intra in panica! Important este ca le-a descoperit si se pot remedia! Stai linistita! Si eu am vrut sa merg azi la el , dar m-am gandit ca e aglomerat si mergem miercuri!

Si la mine ultima echo a iesit tot asa un IR ridicat , parca pe dreapta, dar a zis ca cel de pa stg unde se hraneste bb e ok, asa ca nu am intrat in panica!

HAi pupicei multi si pace multa !

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...