Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de oct-noi-dec 2003 (45)


adameasca

Recommended Posts

vikinga, [bis][bis][bis][bis][bis][bis]Esti Nemaipomenita de buna[:D] Arati MINUNAT draga mea , ma uit la tine si imi aduc aminte de niste vremuri de neuitat.[vampa] Aldo este un dulce si seamana foarte mult cu tine.pupicei ciuf, ce bine de tine ca o ai pe mama ta sa te ajute cu LUCA. Am bagat ochiul la brad si mi-a placut bradul asa cum este ,dar parerea mea este ca daca pui cateva globulete ALBE la fel ca cele rosi sigur o sa schimbe aspectul sau daca ai sa pui niste beteala subtire ca cea rosie dar tot ALBA. Stiu ca la wallmart sunt beculete si beteala alba subtire. Pupici la copilashi. [pegeam][url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37862"]A trecut 1 ANISOR[mamica][/url][url="http://community.webshots.com/user/alvarodaniel1"]Bolnavic dar sunt voinic[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
mara , ahaha , ce profesoara(antrenoare)de capul ei.[:D] adameasca, felicitari pentru kk lui LUCA la olita.Uite ca asa cresc copilashi de ne miram pe zi ce trece de ei si ale lor avansuri. vreau sa te vad si eu cu TEPE[:D] Alvaro este cumintel de cateva zile nici nu imi vine sa cred cat de cuminte este.Doar ca in afara ca sa retras de la olita adica nu mai vrea sa stea pe ea ca mi-a fost tare constipat si sa speriat cand il durea funduletul si nu putea sa faca kk si de atunci mai rara cu olita.Imi manaca bine si face nani bine.Are o iritatie pe manutza dreapta sus la umar si ma tot stresez ca nu ii mai trece si DR zice ca o sa ii treaca.In rest totul bine si nu zic mai multe sa nu cumva sa citeasca "MISTER" si sa isi schimbe caracterul bunde acum. A facut si el o alta BUBA la gura avem poze in album la Bolnavic dar sunt voinic. Adameasca te rog mult sa ne schimbi si noua adresa de pe prima pagina cu adresa cea noua. Multumesc mult si pupa LUCA LA OCHISORI LUI FRUMOSHI. [pegeam][url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37862"]A trecut 1 ANISOR[mamica][/url][url="http://community.webshots.com/user/alvarodaniel1"]Bolnavic dar sunt voinic[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Va tot citesc dar mereu aman sa scriu. Ciuf, ti-am vazut bradutul, mie mi se pare super ok. si eu l-am facut tot rosu, o sa pun niste poze in seara asta. Mie-mi place intr-o singura culoare, altfel ar parea prea baltat, zic eu. Iar casa e chiar din povesti. Vikinga, da' zau ca arati super, cum a fost spectacolul? Ileana, vanataia lui Luca intrece orice asteptare. Ce baiat mare ai! Despre noi. In general suntem bine, ba chiarma simt tare norocoasa cand citesc ca ai vostri pitici mai au probleme cu racelile. Noi pana acum n-am avut nici cea mai mica problema. Va zisesem cu vreo doua saptamani in urma ca intr-o noapte a facut febra 40, m-am dus a doua zi la medic, banuia ca o sa faca rubeola pt. ca n-avea nimic altceva, ei bine i-a trecut si febra si nici rubeola n-a facut, habar n-am ce-a fost. In schimb am patit-o eu urat saptamana trecuta, ma durea gatul, au inceput si urechile, febra mare, frisoane si cand n-am mai suportat m-am dus la medic, aveam amigdalita pultacee(o forma f. urata, zicea dr.) si cica daca mai intarziam o zi ma opera direct. N-am avut probleme nici copil fiind, cert ca acum sunt din nou bine si la ultima zi de antibiotic. Am facut bradul, evident ca e punctul de atractie al casei, cum deschide ochii, cum se duce sa smulga globurile.Eu zic mereu, "nu, nu-i voie", el da din cap a negatie apoi isi vede mai departe de treaba iar daca insist incepe sa se certe cu mine pe limba lui, un magarus. In week-end ne-am dus la tara(va ziceam ca avem o casa acolo) si-am avut alt pocinog, a luat foc casa. E o casa veche, din barne de lemn, pe care noi am renovat-o si civilizat-o asta vara numai ca marii mesteri mari n-au avut suficienta minte, pe o parte a peretelui au pus semineul, pe cealalta era cosul de la teracota, peetele neizolat ca lumea si din cauza caldurii s-a autoaprins. Am zis ca acolo sus e cineva care ne iubeste pt. ca noi am descoperit doar duminica dimineata, marele nostru noroc a fost ca n-a avut aer si a ars mocnit, ca altfel ardeam in casa ca sobolanii. Cand au spart peretele , inauntru nu mai era decat scrum si un jar de toata frumusetea. Faza oarecum amuzanta a fost ca tot agitandu--ne noi ca arde, David incepuse sa zica si el "ade" si arata cu degetelul la casa.In fine, totul se reface, bine ca a fost numai atat dar imi venea sa inebunesc, sambata seara tocmai terminasem de decorat toata casa pt. sarbatori iar duminica nu cred ca vreti sa stiti ce se alesese de toata munca mea. Noi sa fim sanatosi, ca restul le facem. david alearga toata ziua de colo-colo, se pupa-n bot cu cateii, vrea in continuare sa le manance mancarea, nu face la olita, dealtfel nici n-am incercat sa-l pun, vrea insa sa stea pe wc, se lipeste cu spatele de el si-mi "zice" ca vrea sus, daca-l pun in fund pe capac e f. satisfacut. Mananca binisor, e vesel tot timpul, nu mai doarme decat o data pe zi vreo 2--2,5 ore, in schimb doarme noaptea de la 20 la 9. Bea lapte Parmalat prima crestere, vrea sa manance tot ce mancam noi, i-am dat niste bucatele de carnat picant intr-o zi si i-a placut tare mult, daca era dupa el mai manca. Nu zice cuvinte noi dar vorbeste mult pe limba lui, intelege in schimb cam tot ce-i spunem, ar trebui sa-i fac ROR-ul dar cred ca-l lsam pe dupa sarbatori. Vrea sa bea lapte din cana cum o vede pe Laura si aseara m-a vazut band apa direct din sticla(stiu ca nu-i frumos[:D]), a vrut si el, prima data si-a bagat nasucul, a varsat pe el, apoi s-a prin cum trebuie dar bineanteles ca a mai curs si pe langa. Cam astea sunt noutatile noastre, o sa pun si niste poze in seara asta sa ne mai vedeti. [pup] tuturor, [url="http://community.webshots.com/user/lilianacsaki"]Pozele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liliana , vai draga vai bine ca sunteti sanatosi si nu sa intamplat nimik cu voi.Ma luat cu tremurat cand ma gandesc prin ce a-ti trecut cu focul casei. Astept sa vad pozele cu voi.[bis] [pegeam][url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37862"]A trecut 1 ANISOR[mamica][/url][url="http://community.webshots.com/user/alvarodaniel1"]Bolnavic dar sunt voinic[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paula[flo] , in capitolul trecut ai multe urari de Bun venit [flo]si special pentru frumoasa Alexandra [pup] Povesteste despre ispravile lui Alexandra [:D] [pegeam][url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37862"]A trecut 1 ANISOR[mamica][/url][url="http://community.webshots.com/user/alvarodaniel1"]Bolnavic dar sunt voinic[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu stiu cu ca incep. Liliana, imi pare rau pentru incendiu.Bine ca a trecut fara sa va afecteze fizic! David e un scump si jumatate. Iar apropos de "Ade", si Andrei stie cuvantul si-l foloseste des. Merge la calorifer,pune degetul pe el si spune ca "Ade". La fel cu cuptorul. Si culmea, a vazut o lumanare aprinsa, nu a pus mana sa vada ca e cald si totusi a spus ca "Ade". Ileana, urata tare vanataia lui Luca. Bine ca a trecut. [pup] pe ochisor. Eu de mai mult timp ti-am spus ca imi place tare mult cum iti sta tunsa[:D] Sincera sa fiu, mie imi place mai mult asa decat cu parul lung. Vreau si eu sa ma tund, sper sa apuc intre sarbatori. Felicitari pentru treburi facute la olitza. La noi e pauza deocamdata, ca are diaree si nu e deloc previzibil programul. Elena,[pup] la baietzelul ranit in lupta. Sa ii treaca repede! Ciuf, mie mi se pare foarte frumos bradutzul. Eu zic sa nu mai schimbi nimic, cel mult sa mai pui ceva flori sau globuri rosii. Esti o harnicutza si jumatate. Ce bine de tine ca sunt parintii pe langa tine...Doamne, cat imi doresc si eu sa fie parintii mei macar in acelasi oras cu mine. Sa il mai pot lasa in cate o seara, sa mergem si noi la un film(noi suntem mari amatori de filme). Lasa, in vacanta de vara il las vreo 2 saptamani si ne face, de cap [:D]. Patania sotului tau e tare ...gretoasa. Nu gasesc alt cuvant. Dar nu se intampla doar in State sau in Germania. Si in Romania se mai intampla, oriunde se ajunge la un nivel de alcool in sange destul de ridicat. Eu stiu o fata care in clasa a 11-a a facut un copil si nu stia cine e tatal, ca se culcase cu 2 in seara respectiva. Asa ca... Mara, meseriasa antrenoarea voastra [:D]. Distractie faina la diana. Btw, unde e?[:D][:D] Vikinga, esti superba!!! Pe bune, m-am uitat la grupul respectiv si atragi atentia de la o posta. Iar la faza cu machiatul, eu zic ca asa trebuie pentru scena, mai puternic. Oricum, ti-a stat foarte bine. Ven, si mie tare mi-ar placea o noapte de Revelion doar cu prietenii, acasa. Markus e asa de dulce. Iar poza aia "A doua zi dupa razboi", m-a terminat psihic! Vera, multa sanatate va doresc! La noi e de jale. Are diaree si febra, nu mai stiu ce sa ii fac. Ileana, Ven, cum i-ati scapat de diaree? Eu pana acum nu i-am dat medicamente, dar e la regim. Banane, orez fierb, morcovi fierti. Chestii de astea. Ceai de menta. Multe lichide. Si zau daca stiu ce are, azi il sun pe pediatru. Gatul nu pare sa fie, ca inghite fara nici o problema. Trece dintr-o extrema in alta, ba e vesel de numa, ba e marait de-ti vine sa o iei la goana. Poate sa fie reactia la dintii in halul asta???? Va pup. [pup],Dana si Andrei(12 dec 2003) [url="http://community.webshots.com/user/dpintilie"] Andrei [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciuf, super draguta casa ta decorata! Chiar ca parca este din povesti, zau asa! Si bradul este superb, si mie personal imi plac brazii decorati intr-o culoare, maxim doua. Eu anul aceasta, ca si anul trecut de altfel, o sa-l decorez rosu cu auriu. A, si apropo, parca spuneai de niste beteala ca niste panglici. Anul acesta mi-am cumparat si eu, rosie, si o voi atarna din varful bradului spre baza, asa ca o plangatoare-poti incerca, daca mai vrei sa-i aduci "imbunatatiri". Si apropo, eu si beteala nu o pun in jurul bradului, ci tot de sus in jos, daca ma intelegi, da efectul ala curgatoare, cred ca ai mai vazut brazi ornati asa. Spor la amenajat in continuare, daca ai ajutoare la copil, ce-ti pasa...[:D] Vikinga, mama, ce bucatica, nu zici ca fecioru' ala simpatic ar fi al tau daca nu ti-ar semana asa bine...[:D]Ia zi-mi si mie repede cum ai slabit, ca ma roade invidia, nu alta..eu n-am curaj sa pozez la burtica ca ma sperii eu, darmite altii..[:D] Ileana feliciari pentru "freza"!sa-ti traiasca, si da-i cu ceara ca sa mentii tepii! Si eu vreau sa ajung putin la coafor sa-mi imbunatatesc look-ul, pentru Sarbatori[pk] Stefi tot mucios, si tot nu mai vrea lapticul de seara...Treaba lui, ca Humana mai vede doar o saptamana, apoi pe lapte de vaca! Voi ati folosit Olinth spray? E bun, ca vreau sa-i cumpar si eu maimutei, poate ii trec mucii. A, si spuneti-mi si mie, voi in ce ii imbracati pe copilasi seara la culcare? Eu ii dau lui Stefi fie maieut body si o pijama, e drept nu foarte groasa, fie un body flausat si o pereche de pantaloni la fel. Si binenteles sosete in picioare.Problema e ca el nu doarme acoperit, si cred ca din cauza asta a racit. Ma gandeam sa merg sa-i cumpar pijamale de-alea mai groase, de iarna, nu? Va pupic, ca a inceput concertul, Carmen si Stefi(09.12.2003) http://community.webshots.com/user/carmena092003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! Multumesc pentru incurajari. Sa stiti ca e chiar asa, noi ne iubim si suntem fericiti si asta e tot ce conteaza. Ieri am sarbatorit ziua piticului in familie. O sa vedeti poze cu bebel mancand din tort!!! S-a murdarit pana la urechi!!! Noi nu avem decat 6 dintisori: 4 sus si 2 jos. Ce se intampla cu ceilalti? Ref la papica de seara, eu I-am facut de vreo saptamana numai gris cu lapte Dorna si cu un borcanel de fructe, am vazut ca ii place f mult si nu am mai schimbat. Adoarme pe la 20.30- 21.30 si pana dimineata la 7-8 nu se mai trezeste, inseamna ca-I e suficient, ca la lapticul de seara a renuntat nici nu mai vrea sa-l vada. Inainte ma trezea de 2-3 ori pe noapte pt ceai, pt apa…acum e ok. Sper sa-l tina cat mai mult! Pt Craciun cred ca am sa-I iau un elefantel de plastic cu rotite sa se plimbe cu el prin casa.. PS. Sotul meu a luat o cutie mare mare , de calculator . I-a taiat cu caterul o usita, o fereasta si o trapa, a transformat-o in “casuta lui Matei” . E asa incantat de ea, se baga inauntru unde isi duce si jucariile, scoate capul pe fereasta sau prin “trapa” de deasupra si face bau…etc. poze noi http://community.webshots.com/user/claujro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmena, si eu am zis ca a trecut baba cu colacii, sa-si ia adio de la Humana 3. Si l-am trecut pe lapte de vaca, cert e ca (coincidenta sau nu), de atunci avem problemele cu burtica si febra. Eu am zis ca totusi nu poate fi de la laptele de vaca, dar asa o fi? Oricum, ieri i-am luat inca 2 cutii de Humana 3.[:D] Lapte de vaca o sa primeasca doar in pireu sau cu taitei, orez. Chestii de astea. [pup],Dana si Andrei(12 dec 2003) [url="http://community.webshots.com/user/dpintilie"] Andrei [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...