Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de oct-noi-dec 2003 (45)


adameasca

Recommended Posts

'Na seara![am] Vad ca sunt si alti copilasi bolnaviori[q], si mariuca are de cateva zile un nasuc infundat si o stare nashpa noaptea... cred ca de la dintzi, oare? ca nu ma lasa deloc sa verific. E bine ca ai vostri stau cuminti sa le puneti in nasucuri de toate, a mea protesteaza dinainte si face un scandal, mama-mama. chiar azi noapte am avut ceva de furca pana pe la ora 3 s-a tot frichinit in patutul ei si n-a mai avut somn.[audinti] Eu ma confrunt cu o problema, si anume cand vreau sa-i dau ceva medicamente sau picaturi si copilul protesteaza, mai vine si tacsu' si o apara de parca i-as face ceva rau.[blabla] El nu intelege ca vreau s-o ajut sa-i fie bine. Cica aseara: bai, n-o mai chinui cu picaturile alea, nu vezi ca nu-i place ce-i faci?" Si apoi peste noapte si-a dat seama ca am dreptate. Cum va impacati cu ai vostrii in astfel de situatii?[mariaj] Voi le-ati dat la copii Nurofen pt dintisori? ca eu am vazut ca-i bunpt mai multe chestii, poate mai bun decat Calpol (parerea mea). Noi ne pregatim pt vaccinul ala de 1 an, desi Mariuca face pe 31 dec, doctorii nu mai lucra din 22... si e musai sa o tin sanatoasa pe maria, adicatelea sa nu-mi faca febra sau altceva. Si pt nas cred ca am din toate picaturile... Vibrocil, Pivalone, Nazomer, Ophtamesone...[xx(][xx(][xx(] Auziti, oare la fiecare dintisor va fi agitata?[bang] Ca la primul n-a avut nici cea mai mica reactie, nici n-am stiut ca iese...[8D] Hai ca va pupacim [pup]si promitem pozici in curand [mamica]abriela si[cri] mariuca (acum asta face fata)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Markus are la 1 an si 1 sapt. 11 kg si 84.5 cm!!! Doar atat am vrut sa va spun de voinicul nostru! [:D] Venera, mama lui Markus (10 dec.2003) [url="http://community.webshots.com/user/rothgross"][bibe][/url] si[url="http://community.webshots.com/user/rothgross2"][copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ii dau lui Alex Nurofen si face efect dupa vreo un sfert de ora!Se calmeaza repede si chiar doarme mai mult!La noi a fost asa, primul dintisor a iesit fara probleme, al doilea cu tot tacamul, diaree, febra.Urmatorii 2 tot fara probleme, si urmatorii 4 cu tipete si febra! Acum iarsi plange, de data asta de la masele! [pegeam]Sarbatori Fericite![pegeam] [mamica]alina si [copil] Alex(22.11.2003) [url="http://community.webshots.com/user/alinavatamaniuc"][pup]poze cu Alex[pup][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asaaaaa. L-am pasat pe pitic la tatal lui [:D] Vikinga, arati beton! Felicitari! Pai nemtoaicele alea sunt total insipide pe langa figura ta latino [olala] De nu stiu cand ne aburesti ca pui poze si din spectacol. Asteptam sa te tii de cuvant [;)] Valeria, bradul tau e minunat. Pe bune. Mi-a placut tare mult. Eu una nu i-as mai face nimic. Lasa, ca sotii (majoritatea, ca mai sunt si exceptii) n-au ei asa un simt estetic dezvoltat ca al nostru.....Daca nu-i place la al tau Dan, sa-l refaca el! [:D] Liliana, bine ca totul s-a terminat cu bine. Ai niste copii superbi si admir tare mult ce bine par a se intelege ei 2 (plus labradoritele, carora Big le trimite multe pupicuri....[il] [:-)))]) Gabriela, noi i-am mai dat la Markus Nurofen cand ni se parea ca-l doare ceva noaptea si urla tare. Ii trece imediat, e eficient. Dar sa nu abuzezi de el....[:)] Vera, intr-adevar mucii tin vreo 2 sapt.[:(] Noi ne apropiem de finish, ca deja sunt mai grosi si s-au mai imputinat. Andreea, cred ca pe sapt. viitoare ne cheama la vaccin. Eu vreau sa incerc s-o conving sa amanam ROR pt. ianuarie sau chiar mai incolo. Sper sa reusesc! Dana, eu cred ca de la laptele de vaca are Andrei reactia asta. Parere strict personala. Va pupicim si va dorim o seara placuta. Venera, mama lui Markus (10 dec.2003) [url="http://community.webshots.com/user/rothgross"][bibe][/url] si[url="http://community.webshots.com/user/rothgross2"][copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmena, si David se suceste in pat in toate partile si e imbracat in sac. Dimineata se ridica si-n picioare si topaia de numa' pe margine. Asa ca daca ai sac, incearca. Eu am folosit la Laura Karvol si mi s-a parut bun, intradevar se pune pe o batistuta undeva in apropierea capului si are miros de eucalipt, mentolat. Ven, fiu-tu are aproape inaltime de 1 an jumate. Ce-aveti fratilor de gand, cu crescutul asta? Eu am amanat ROR-ul de la mine putere pt. ianuarie, n-am chef de reactii acum de sarbatori. [url="http://community.webshots.com/user/lilianacsaki"]Pozele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

2 saptamaaaaaaaaaaaaani??????? Aoleeeeeeeeeeeuuu!!! E asa infundat nasul ca mai nimic nu ajuta.Nici karvolul. Ven,voinic baiat.Vladutz e "slabutz" (seamana cu noi) 10 kg 80 cm la 1 an si aproape 1 luna.Dar arata bine. Mamicilor hai sa vedem cum stau si copilasii vostri. SARBATORI FERICITE! VERA si VLADUTZ(1 anisor) http://community.webshots.com/user/vgv_vera
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor si multumim de complimente[asia][asia][asia] mai mai cind am deschis subiectu ma inrosisem toata de atita laudat cit am primit[:I]. O sa-mi iau mintea-n cap[:p][;)] In primul rind insanatosirie grabnica la puii bonlaviori! Cam multi vad ca sunt raciti si cu mucisori.. Dana cit de mare e febra? Si diaree cite scaune pe zi a avut sau pina acum? Ca daca temp e in jur de 39 si scaunele au fost multe de genul peste 5-6/zi poti sa-i dai cu succes formula HN cu electrolit. In primul rind ca e foarte bun in caz de febra mare si dezhidratare si apoi stringe imediat la burtica. Si normal scoase din alimentatie fructe si unele legume. Asta a mers la noi cind a fost asa mai grav. Nu stiu daca de la dinti, se prea poate dar cum circula acum virusii poate fi si altceva, dr poate sa zica. Vera greu e cu mucii, stim si noi, cam 10zile-2 sapt. Mai Carmen chiar prea multe raceli aduna Matei pe acolo...Insanatosire grabnica! Ati terminat tratamentul ala cu antibiotcie, a mai zis dr ceva de bronsita sau altceva? Pupic pt Matei mititelul[pup] Liliana aoleo mai sa luati foc! Bine ca s-a terminat cu bine, dar pe bune ati avut noroc, sa aveti grija de acum incolo cum faceti acolo renovarea. ce mar a mai crescut David! Si Laura cu costumul de bufnita e asa de dulce [:)] vad ca si tu ai facut bradul si tot rosu e ca al Valeriei, frumos! Ven foarte inalt Markus!! Aldo a vut 83cm si mi se pare foarte inalt pt un anisor, si ceilalti aici se minuneaza. Bravo lui Markus de baiat de la pamint ca un bradut! Da am promis pozele din spectacol dar ma crezi ca nici eu nu am si tare mi-as dori..? Pai Alberto nu a fost niciodata la spectacol ca a trebuit sa stea cu Aldo, apoi una din amice area si ea copil si tot asa sotzu tre sa stea acasa si cealalta nu are copil dar la ultimul spectacol nu a putut intra sotzu ca era special cu invitatii si bla bla. In vara a facut dar tot ma amina ca-mi aduce si mie. Vreau sa vb cu profa sa vad daca a facut cinea foto sau video. Ei dar lasa ca mai pe la anu cind Aldo e mai mare poate sa vina Alberto cu el la spectacol si atunci o sa faca poze. Oricum a fost foarte frumos! sa vedeti ce aplauze am luat si apoi a venit grupa mare unde danseaza si profa si au dat ultima reprezentatie din totul show-ul si a fost super absolut! Noi am intrat pe scena cind luminile erau stinse cu niste luminarele in palme, nu se vedeau decit ele si pe o muzica feerica(stiti voi muzica din aia misterioasa ca at cind se dau filme sau reportaje despre piramide) am miscat bratele usor pe ritmul asta apoi le-am adus in dreptul fetei le-am stins usor. S-a facut liniste noi am pus luminarile deoparte si deodata se aprind reflectoarele si incepe o melodie ritmica si vesela si incepem noi sa dansam zimbind in costumele alea colorate. Noi am fost penultimele, inaintea noastra fiind coruri de Craciun, citiva cintareti si comedieni(cred cam plictisitori[:D]) asa ca at cind am inceput sa dansma efectiv s-au ridicat in picioare aplaudind[:D] A fost super! Ciuf mersi de complimente, peste tot in casa am tapet(am folosit mult culoarea teracota da caldura mai ales aici la frig la noi[:D]), in baie e imitatie de marmura adusa din Spania, si e stil spaniol cu briu scurt si cu bordura aia specifica. Am sa fac poze si poate pun in seara asta sa vezi cam cum e. Baia e mare si e frumos facuta, imi place foarte mult. Iar in casa am preferat stilul landhaus cu infulente de antic pe ici colo(de ex biroul). Ai impodobit foarte frumos casa! Pe boschetul din fata casei, instalatia aia albastra e gen plasa? Iar aranjamentele jos palaria, te pricepi si ai rabdare! Pe bune ca esti harnicuta si iese dupa mina ta aur! Bravo tie. Tot nu mi-ai zis unde ai pune tu piftia daca ai face? Eu nu am balcon. Iar casa ta nu e asa de mica, a noastra are etaj si mansarda dar inchirem in sezon la turisti, ca ne ajunge parterul cu vreo 130mp. Noi avem si subsol cu fereastra sa zicem un fel de demisol cu toata ca nu e chiar asa(cam 80mp), si ma gindeam sa facem acolo camera pt masina de spalat si cu ce mai trebuie, apoi poate o sauna si ne gindeam sa facem o camera mare de joaca pt copii, pt cind e mai mare, sa aiba spatiu sa puna trenulete si toata nebuniile. Am vazut ceva la tv ca tot dau emisinui cu amenajari si mi-a placut. Bradul e frumos asa, cred ca nu mai merge sa pui nimic. Eu am sa-l fac in rosu si auri asa ca si Carmena. A luat Alberto un bradut mititel pina la urma, o sa-l punem pe masa. Gata va pup ca am scris chiar un roman. Sorry....[flo] Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003) [url="http://community.webshots.com/user/vikinga109"][foto]poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fluimucilul sunt niste prafuri care se dizolva in apa sau lapte si se beau, sa stii ca la Matei chiar merg bine. Intre Pivalone si Vibrocil, eu as opta pentru Vibrocil, se pot administra de la 1 luna, scrie pe sticluta, si contin fenilefrina, parca (sper sa nu scriu prostii), nu dau dependenta si cred ca sunt si mai ieftine decat Pivalone. Sunt vasoconstrictoare si sunt foarte eficiente, desfunda nasul bine. [url="http://community.webshots.com/user/carmen77104"]Poze cu MATEI [foto][/url] Carmen si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai Doamne ce mult am scris.. si inca mai am atite de zis[:D] Vroiam doar sa zic ca si eu folosec sacul de dormit si e absolut super asa! Se foieste cum zicea si Liliana dar nu-l incomdeaza si nici eu nu am nici o grija. Si am sa-l tin in sac pina cind o sa fie mare deajuns pt un alt fel de plapumioara-sac pt copii de peste 3 ani. La culcare il imbrac in pijamalutze fara body sau daca are body pun o bluzita mia subtire. Gat va pup[pup] Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003) [url="http://community.webshots.com/user/vikinga109"][foto]poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...