Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ochelariste sunt ?!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 131
  • Creat
  • Ultimul răspuns
HELLO fetele!!!! Uite ca sunt prinsa cu munca![bang] Sorinushu faine poze!!! Mey fetelor, au inceput sa ma deranjeze lentilele, si cauza=anticonceptionalele!!!![alcool]Ce ma fac?N-as vrea sa abondanez nici unu!!!!!![q] [mamica]Alina si [copil] Alex Andrei(22 noiembrie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/alinavatamaniuc"][pup]poze cu Alex[pup][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Mey fetelor, au inceput sa ma deranjeze lentilele, si cauza=anticonceptionalele!!!!Ce ma fac?N-as vrea sa abondanez nici unu!!!!!!
De unde stii ca din cauza anticonceptionalelor te deranjeaza lentilele??? Si eu port lentile de contact, dar nu am mai auzit asa ceva pana acum. www.stoc-studio.ro/tudor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De cand am inceput sa-i iau pastile, nu mai tolerez bine lentilele, si asa au trecut cateva luni, si acum de curand, nu stiu ce m-a apucat sa citesc prospectul de la pastile, si scrie la reactii adverse:toleranta redusa la lentile de contact. Inainte puteam sa port lentile de dimineata pana seara fara probleme, acum de la jumatatea zilei ma simt incomod. Specific ca nu le-am schimbat(marca) si sunt mereu "proaspete", ca le cumpar o data pe luna. Acum nu stiu, poate doar la mine e asa. [mamica]Alina si [copil] Alex Andrei(22 noiembrie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/alinavatamaniuc"][pup]poze cu Alex[pup][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[si-eu]fac parte din "clubul biciclistilor" de prin noiembrie anul trecut.In primele cateva saptamani,cand treceam pe langa vreo oglinda imediat aruncam cu privirea sa vam cum arat.Mi se parea tare ciudat dar totusi ma simteam bine.[cool]Acum e invers,daca nu am ochelarii,vai de capul meu,ca parca nu sunt intreaga. diana&patrick
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Si eu am purtat ochelari de cand ma stiu...am inceput cu cei foarte urati, cu rame din plastic pe la 3 ani si aratam ca ratusca cea urata...Acum am lentile de contact si din motive estetice si din cauza ca dioptriile mele fiind mari ( -4,75) nu vad foarte clar decat cand ma uit drept inainte...cu cat schimb unghiul spre lateral cu atat imi vine sa ametesc...Sigur ca in timp ochiul se adapteaza dar e atat de incomod ... ALINKAV, lentilele tale sunt suple ( sau moi)? Daca nu, poate daca le schimbi nu o sa te mai jeneze... Eu am acum lentile moi si iau medicamente , dar nu ma mai jeneaza nici dupa 14 ore...cateodata si uit ca le am...si ma intreb seara daca "mi-am pus ochii in pahar sau nu" [:D][:D] Luna viitoare sunt programata la operatie. Daca va intereseaza va tin la curent cum o sa fie. Va pup cu drag[flo][flo][flo] http://community.webshots.com/user/jorjettoader20000 "In dragoste nu exista carpituri. Ori e un intreg absolut, curat, ori nu e nimic"I. Vulpescu "Iadul este calvarul de a nu fi in stare sa iubesti" Dostoievki
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine ma intereseaza operatia. Am vrut sa ma operez acum doi ani , dar am ramas insarcinata, si am renuntat. cred ca o sa o fac , dupa al doilea copil, pentru ca am inteles ca nu ai voie sa ramaii insarcinata dupa operatie cel putin 6 luni. Si cum vreau doi copii... o sa mai astept. Eu am -10 OS, -8 OD. Geo, sa ne tii la curent. Cat te costa operatia? www.stoc-studio.ro/tudor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...