Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ochelariste sunt ?!


Recommended Posts

Alina, la Szeged in Ungaria o sa merg. Sunt cam 100 km de la Arad. Operatia costa 60.000 fronti(cam 300 euro)/ochi. Consultatia costa 5000 forinti. O sa va dau mai multe detalii peste doua saptamani, dupa consultatie. Acum nu stiu prea multe. www.stoc-studio.ro/tudor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 131
  • Creat
  • Ultimul răspuns
  • 2 weeks later...
Am fost ieri la Szeged in Ungaria, unde consultatia a durat vreo trei ore. Epuizant!Dar si-au facut treaba ca la carte. In concluzie: am -14 os si -10 OD. Saptamana viitoare o sa ma opereze la ochiul stang.Corectia nu o sa fie decat de vreo 12-13 dioptrii la stangul si la dreptul totala. Dupa 6-9 sapamani se poate interveni si la celalat ochi. operatia costa 83.000 ft/ochi, care inseamna aprox trei sute si ceva euro. P.S.(s-a trezit copilul, o sa continui mai tarziu) www.stoc-studio.ro/tudor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gabitzica - multa sanatate, sa fie totul bine si sa te inorci acasa sanatoasa! sa nu mai fie nevoie sa scrii la acest capitol![bicla] eu nu am scris de multisor...sa-mi fie rusine 5 minute... am inceput scoala de soferi! asa ca am lipsit oarecum motivat![:D] pupici! cgaby http://community.webshots.com/user/cgaby100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ochelari port de cand ma stiu aproape, si parca fac parte din mine. Am mai vazut pe la TV operatii de genul acesta cu laser si ma batea gandul si pe mine, dar m-am linistit pentru ca nu am dioprtrii asa de mari si cred ca nici nu as mai fii eu fara ochelari.[:D] Oricum, succes mult si reusite depline, fetelor care merg la operatii! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt ochelarista din clasa a III-a, mioapa. Miopia este mostenita si aproape toate verisoarele mele au si ele ochelari. Eu am suferit destul de mult, din cauza ochelarilor, mai ales ca am avut de la inceput miopie mare -6 (cu cilindru)... Apoi mi-am pus lentile de contact si in prezent port ochelari cu lentila subtiata de doua ori si chiar imi este destul de bine. Anul asta ma marit si vreau sa port macar la nunta lentile de contact. Stiti cumva vreo firma care are lentile de contact calitative la un pret convenabil?[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor eu cred ca va bat pe toate de cand port ochelarii. Mama mi ia psu pe nas de cand am avut 6 luni [hippi], fara glume, si eu m-am mirat cand am aflat prima oara. La un ochi am -1,50 iar la celalat este ochi sanatos. Frau sa spun ca fara ochelari arat urat.Si sotul meu poarta dar de la varsta de 18 ani, sper ca fetita mea [copil] sa nu aiba newoie de ei. La scoal radeau de mine colegi nu toti dar majoritatea [grup]. Dar acu stiu ca noi cei care purtam ochelari suntem persoane cu stima si respect fata de alti si ca noi avem ceva ce alti vor si nu au [cool], pupici [pup] ptr. toate fetele care au ochelari. www.julka.za.pl Alus+Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor ochelaristelor!!!![flo] Gabitzica mult succes la operatie, sa te intorci fara ochelari!!!![pup]Asteptam si restul sa ne spui!!! Si eu tot cu scoala de soferi ma ocup, chiar peste 2 saptamani am examenul!! [pup] [mamica]Alina si [copil] Alex Andrei(22 noiembrie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/alinavatamaniuc"][pup]poze cu Alex[pup][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu si fratele meu amandoi purtam ochelari si ne intrebam cum ar fi sa ne trezim dimineata si sa vedem bine... Am ramas cu intrebarea. Oricum, daca pana in liceu mi-a fost greu cu ochelari, in facultate nu m-a deranjat deloc (si nici pe altii). Cred ca atitudinea oamenilor fata de ochelaristi tine si de educatie si cultura. Au fost multe momente in care m-am simtit speciala (in sensul bun) din cauza ochelarilor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...