Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de iunie-iulie 2003 (39)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutare! Bine v-am regasit in noul an. Sper sa fie mult mai bun ca cel ce a trecut, pentru toti. Ma bucur ca sunt din ce in ce mai multe burtici cu bb 2. Va doresc sanatate multa si sarcini usoare, fara probleme. Noi suntem bine, doar Alex e cam rasfatat, dar asta din vina mea. Sar batorile au fost frumoase, am stat pe acasa, am fost la parintii mei si cam atat. De artificii si bubuituri nici nu s-a sinchisit, parca nici nu erau acolo, dar s-a trezit cand am vrut sa ma sui in pat [bang], pt ca am facut putin zgomot. Vad ca nu toata lumea e pe baricade, ceea ce inseamna ca sunteti in vacanta inca. Noi plecam la munte la sfarsitul lunii. Sper sa fie vreme frumoasa. Acum va las si mai revin! Magda si bb Alex puisor http://community.webshots.com/user/edyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi anisori si un an cat mai bun si implinitor! Revin si eu desi parca ma misc in reluare in ultima vreme... NU mai stiu daca v-am zis insa am pus si noi catev apoze cu Flaviu in primul album ; poze cu brad si altele nu am pus inca, nici nu mai stiu daca avem! Oricum asa pe scurt: am pus impreuna cu Flaviu bradul, pe care m-a ajutat sa-l bag in casa cat mai repede; globuletele si luminitele l-au incantat foarte tare si l-a facut sa chiuie de bucurie. Cadourile l-au incantat in mod special cele de la sora mea ca erau hainute si am vazut ca avea ceva instinct de proprietate. Azi am scos bradutul tot impreuna si a fost cam trist de asta! Ca noutate va spun ca am fost la Iasi de rev si fiul meu nu a mai scancit dupa mine, ba chiar nu ma bagat in seama cand am revenit acasa. Insa are o noua indeletnicire: l-am gasit la baie cu pamatuful de barbierit al lui taicasu intr-o mana si cu aparatul de barbierit in cealalta mana, incercand sa se barbiereasca; noroc ca avea protectia pusa! In legatura cu evolutia sa pot spune ca a inceput sa pape mai bine si suntem doar la ultimele 4 maselute de iesit, una chiar ii da acum de furca "mancarimi". In rest personal va doresc numai bine si sa fiti cat mai puternice! SA va traiasca noii bebelusi pe care i-ati conceput! Va sarut! Mihaela si [copil] Flaviu [url="http://community.webshots.com/user/pojogao"]Poze Flaviu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hehe, incepe sa se intoarca lumea din concediu [;)]. Bine v-am regasit Adyna, Magda , Crixia (cum au iesit cozonacii???), Gio si Anamaria [cheers]. Mihaela sunt delicioase pozele, in special cea in costum de detinut [:D][:D]. Recunosc harnicia tipica varstei [^]. CGaby vad ca ai ramas de serviciu pe aici sa tii subiectul activ [:D]. Si noi am vis poc-pic la artificii in nopatea de revelion, ce i-au mai placut... Am facut ieri vaccin, al patrulea rapel la DTP (cel care in schema gratuita se face la un an, mi se pare). A fost super cuminte fata mea, nu a plans decat foarte putin, cred ca are si doctorita mana usoara. Sunt cam necajita cu fontanela care inca nu i s-a inchis, dar am vazut ca au si Gaby si alte fete aceeasi problema, asa ca m-am mai linistit...
How I wish to dream again...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D] Pai, cozonacii mei sunt deja amintiri de la Craciunul 2004![olala] Ma gandeam ca toata lumea-i satula si ca pana la cozonac vor cadea sub masa, dar s-a terminat in cateva zile. Cei care au mancat au zis ca-i buun, asa ziceam si eu, dar vroiam si alte pareri. Pacat ca nu putem face degustare pe forum ca v-as servi repejor! Am fost multumita ca nu am framantat pana pica apa din tavan, adica deloc ci doar amestecat; a crescut foarte frumos in tava si in cuptor, doar ca era putin faramicios fata de cel de la magazin. N-a ramas nici un firicel, asa cum a iesit el! Ho, opreste-te Crixio! ca sunt fete gravide pe aici si ....! Vreau sa va intreb mamicilor despre copilasi: - olita? Eu i-am gasit olitei un loc in casa, la vedere, si ii arat Alexiei cum sastea pe ea cand trebuie sa faca kk sau pipi. Se pare ca a inteles si se duce dupa ce face si se aseaza pe ea. Am incercat sa o pun cand o vedeam ca se pregatea sa faca, dar mai mult o deranjam cu dezbracatul si asezatul pe olita. Se oprea si nu mai facea, ba chiar vroia sa se ridice. - lapticul?Tot in biberon? Pentru apa folosim o cana cu supapa, poate sa bea si fara supapa, dar se joaca cu ea toarna pe jos apoi pune mana pe jos si o risipeste, o curata. De aceea folosim cana cu supapa, nu mai curge apa prin geanta sau pe jos. - jucariile?Eu le pun intr-o cutie si le ascund, nu le duce lipsa, iar cand reapar le verifica in cateva minute, imprastie peste tot si gata, asta e tot. Dulapurile sunt mult mai palpitante. Am sifonier cu usi pe sina, le deschide, scoate hainele din primul raft si se baga acolo. Daca prinde dulapul de pantofi sau altele nelegate cu cabluri scoate tot din ele. Mai nou, pantofii ii scoate si alege ceva incaltari de ale mele cu toc si se chinuie sa bage piciorele in ele - cereale?Le mai folositi? Ce fel? Grisul knorr puiut nu-i place asa ca punem in biberon Milupa-7 korn si Nestle-grau si cocoa. Sunt dati cand bea laptele gol, adica a papat recent ceva mancare si zic eu sa nu-i cada greu. Cam atat, deocamdata! Cand bantui prin casa am multe sa va spun, dar in fata calculatorului parca uit. Daca-mi amintesc altceva revin. Cu toate ca nu prea ar trebui sa mai stau prea mult la calc, caci am si eu ca si Romana_74 sesiune la Master si..... intelegeti voi! Dar[i] Racushoarele Cristina[indecis]& [:p] Alexia [url="http://community.webshots.com/user/crixia"]PoZe[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crixia - mie imi place cozonacul farmicios, nu ala painos, asa ca desi nu sunt gravida mi-ai facut pofta [il] Olita - insucces total, nu se aseaza pe ea sub nici o forma, urla ca din gura de sarpe cand incerc sa o asez. Desi i-am lasat-o la indemana, nu prezinta interes deloc. Lapticul - in canita cu cioc, fara supapa. La biberon am renuntat de la 1 an. Jucariile - cele mai interesante sunt fardurile si cremele din noptiera mea [}:)]. Si cum reuseste sa le piarda periodic, imi innoiesc si eu colectia [^]. De ale ei se plictiseste foarte repede, i le mai rotesc cum zici si tu, dar tot nu sunt sa interesante precum telecomenzile sau pamatuful de spalat pe jos... Cerealele - noi am renuntat de vreo 4 luni la cele praf. Acum ii dam din cele solide, cu lapte (Cheerios etc.)
How I wish to dream again...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele.... noi tot pe baricade....[:D] daca nu i-au examenele, ma omoara sotu"!!!! dar trecem peste... olita- stef are o olita in forma de foca care canta daca face pipi!!! uneori face si caca!!! dar nu mereu...[V] biberonul- am renuntat de 2 luni la bibi si bem cu canuta cu supapa!!! jucariile- i-am cumparat set cu adapada(alba ca zapada) i (si) cei 7 pititi(pitici).ii plac!!! acu am vorbit cu soramea sa-mi traga un cd cu poveste...poate il intereseaza!!! in rest jucariile cele mai interesante sunt cheile de la masina lui tati(nu altele!!!), sticlele (de bere!) si cutiute de toate felurile!!! pupici tuturor!!! poate ajung si eu anu asta sa va cunosc!!!!!poate mai punem de o intalneala!!! ce ziceti??? sanatate si virtute!!!! gaby si stefan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!!!! Asa de mare e lenea la inceput de an????Sau sunteti fff ocupate????[^] Helloooooooooooooooooooooooooooo!!!! Mai ne vedem, ca se face luna???????? Ca sa raspund la intrebari: Taisia nu are nici o treaba cu olita, stie ce e si pt ce, dar atat, daca o pun pe ea urla[}:)] Din bibe nu mai servim decat ffff rar, in rest canita cu supapa sau o ceasca obisnuita. Jucariile...offf/////....va ionvit sa le vedeti insirate prin toata casa[^] Va pupam, Gio si Taisia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci , ca prima modificare pe 2004, constat ca ar trebui sa fie scoaterea biberonului. Asa, cana cu supapa ziceti? aha, deci fara cereale? dar daca-i este foame peste noapte? Voi mai papati ceva pana la trezire? Noi punem capu' jos pe la 22.30-23 si ne coboram din patut pe la 9, direct la omleta, crenwursti, unt cu gem, mic dejun de oameni. Racushoarele Cristina[indecis]& [:p] Alexia [url="http://community.webshots.com/user/crixia"]PoZe[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, "La multi ani" si un An Nou plin de bucurii!!! Pentru burtici, o urare speciala "Sa ni se mareasca randurile cu prunci frumosi si sanatosi!!! Doamne ajuta!!" Noi am petrecut asa de frumos ca parca si acum mi se pare un vis: am stat in Bucuresti (am avut doar un drum de doua zile la Constanta) si am petrecut toti patru: io, Petru, Tudor si Bodo. A fost o voie buna si o relaxare, cum rar am trait. Vizite la pieteni, noaptea de Anul Nou in discoteca (la finu [;)]), dormit si alte alea [:D]. Tudor e tare cuminte, mai mare placerea sa mergi cu el in vizite. Spune multe cuvinte si destul de clar. Reprezentatiile insa la noi nu tin. I-am luat ieri lui Tudor un calut cu baza de lemn, ca a unui balanosoar, tare frumos. De astazi si-a facut si Tudor curaj si s-a suit pe el. Toata ziua e cu "calul" in gura. Tare frumoase jucarii aveau la Diverta de la Molul de la Lujerului. Aviz amatoarelor!!! Pupa Crisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...