Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie-iulie 2003 (39)


Veve

Recommended Posts

martta- sper sa nu cumperi tu toate cadourile!!![;)] pt ca vreau si eu sa ajung la sala dalles!!!!! dar nu stiu cand!!!! nu mi s-a raspuns la intrebare, deci deduc ca s-a renuntat la ideea cu mosu'. asta e!!! poate la anu'! noi joi ne ducem la 2 mosi. unul la radu la serviciu si altul la nasi!!! asta e!! daca am fost cuminti....[:)] nu stiu cum o sa reactioneze!!! om vedea. o sa va scriu cum a fost pt prima oara la intalnirea cu mosu'.[aho] cam atat!!! va pupam si va dorim sarbatori fericite!!![pegeam]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor! Va multumesc mult pt. raspunsurile voastre. Acum cred si eu ca a fost o sperietura. Am aflat si cauza: umbra ei pe perete [bang]. Este ingrozita. Nu a mai adormit deloc seara la ea in patut. Daca am timp va povestesc mai pe larg. Pufulet, eu tocmai ce am scapat de greturi. Nu de tot, dar, oricum este mult mai bine. Astae, trec... La Mara nu ai avut greturi? Multa, multa sanatate. Sa te faci bine repede! Eu nu am luat nimic pt. raceala. Doar citrice si miere. Crixia [pup], Maria a fost vineri la mos, la mine la serviciu. Au fost f. putin copii, dar a fost ok. Era f. curioasa si se tot uita la mos, dar nu l-a lasat s apuna mana pe ea [:D]. S-a apropiat un pic mai mult doar cand i-a dat cadoul, ca era curioasa [:D]. Nu a plans, dar nici mosu' nu a insistat sa o ia in brate. A lasat-o sa se invarta pe langa el. Ceilalti copilasi aveau 3-4 ani. Ea era cea mai mica si f. uimita. Se tot uita la un baietel si vroia sa se joace cu el, dar el nu o prea baga in seama. Mai vedem noi peste cativa ani [:D]. Acasa nu suntem hotarati, daca sa il imbracam pe cumnatul meu in mos sau sa renuntam. Mai vedem. Suc ii dau de portocale (cel mai des), de mar sau combinat portocale cu alte fructe. Bea absolut orice. Daca e acru se stramba, zice "aca" dar bea in continuare. In ultimul timp i-am mai dat si Tedy, dar nu vreau sa se invete cu el. Am baut si eu si numai natural nu imi pare. Mihaela, va faceti de cap, da? Pai cand sa mai aiba Flaviu timp de vorba, can e atat de ocupat cu poznele? De gatit, nu cred ca gatesc nimic. Doar o fripturica la cuptor si o prajitura, dar asta daca imi regleaza aragazul pana atunci. In rest, noroc cu mama. O sa ii faca si Mariei sarmalute in foi de vita de vita (sau de pui). Noi am fost ocupati pana peste cap cu mutatul. Nu am reusit... inca [:D], dar totusi speram. Cred ca de maine o sa locuim efectiv in casa noastra. Sa vedem cum facem cu Maria, ca si asa e speriata tare seara. Problema e ca nu am avut timp si nu prea ne-au ramas bani pentru cumparaturi. Sa vedem cum ne organizam, dar eu vin la serv. pana pe 24, asa c anu prea am timp si la ce nebunie e acum prin magazine... Va pupam, Cornelia [gravi] (19 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Vad ca se discuta intens de cadouri. Eu i-am luat lui Stefi maimulte carti: din acelea "in trei dimensiuni", am cumparat "Cei trei purcelusi", am mai luat una cu niste ratuste la care cartea in sine are forma de boboc de rata, am mai luat de la sala Dalles (dinauntru, nu de la targul de cadouri) "Ratusca cea urata" cu puzzle-uri inauntru -- fiecare pagina este cartonata si imaginea e un puzzle cu 6 piese. S-ar putea sa fie prea avansata pentru ea, dar nu am rezistat [:D]. Eu majoritatea cartilor le-am luat de la Helpnet, au foarte, foarte multe variante, desi cred ca sunt mai scumpe decat in alte parti, macar erau toate la un loc. In afara de asta ne mai aduce cineva din strainatate niste puzzle-uri de lemn, si o "cutie postala", e o jucarie mare de plastic cu tot felul de manete si butoane in forma de cutie postala cum au americanii. Doinna, eu lui tati eu i-am cumparat un pulovar-jacheta, din cel cu fermoar in fata, sper sa ii placa. Noi avem doi mosi planificati, unul pe 24 si unul pe 25 sau 26, ambii cu diversi prieteni. Nu cred ca o sa recunoasca Stefi pe mosi, nu e tati, asa ca nu imi fac probleme. Multa sanatate puiutilor bolnaviori si gravidutelor. Pufulet, pentru greata se zice ca e bine sa mananci putin si des, lucruri uscate (covrigei etc.) sau acre... lamaie... Eu sucuri de fructe spre rusinea mea nu ii dau deloc. Nu am incercat decat cu naturale, facute in casa la storcator, dar mi-e lene sa fac... iar compotul nu ii place. Snitele de piept de pui eu ii dau cam la doua saptamani, si ii plac f mult. Iar sambata seara i-am dat paste -- penne, facusem pentru noi, in nici un caz dietetice, erau cu ceafa de porc, ciuperci si smantana... mai alegeam cate o macaroana si ii placea la nebunie, o baga pe toata in gura si dup-aia plangea pe langa masa sa mai primeasca [:D]. De, si mami si tati sunt fani bucatarie italieneasca, nu era sa fie fata mai prejos. Noi avem niste zile superincarcate, sotzul meu are probleme majore la birou, aseara la 5 s-a dus sa lucreze si s-a intors la 4 dimineata [V]. Mi-e o mila de el, mi se rupe sufletul, azi dimineata il durea capul cumplit, sper sa se mai elibereze pana de sarbatori ca m-am saturat. In plus de asta alergam sa vindem masina mea, am gasit cumparator, dar mai trebuie reparat cate una alta la ea, ca nu se face sa o vinzi si dup-aia sa ii cada omului piesele... Si acte, si altele... ============================================================= "Ori traiesc sa fac parale, ori fac parale ca sa pot sa mai traiesc?" - Pavel Stratan Sarbatori fericite! [pegeam]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici!!!!!! Ma bucur mult ca au mai aparut din mamici: Doinna, Martta, Crixia. Sunt in pana de idei pt Craciun, ma iales ca nu stiu inca daca ramanem aici sau plecam la parinti; sincer, as pleca si scap de gatit[:D], dar sa vedem... Cadouri am cam luat, mai ramane sa iau ceva pt sot: el vrea crema de la Nivea cu coenzima.....bla , bla, si mai vad eu ce cumpar pe langa asta...Mosu' la mine nu stiu cu ce vine..dar stiu cata imaginatie are[:D]si nu ma astept la mare lucru. Taisiei i-am luat bucataria de la Chicco, o papusa Nenuco care face pipi (poate-poate isi da seama cu e treaba[:D]) si un mos care danseaza. Vedeti ca sunt reduceri la LCW (deh, fiecare cu fixul lui), i-am luat fetei costumatie de revelion faina tare, m-as imbraca eu, pacat ca nu-mi vin..niste raiati turcoaza + o bluzita...la pretuk Z-ului, dar muuuuuuuuuult mai frumoase si mai bune..de la Z nu mai iau nimiccccccccccccc[^] sa am luat prea multe tepe.... Despre mos: sper sa facem cu gagicul Taisiei[cool], sa se imbrace un tatic in mos si sa le dam cadouri la amandoi. Ma oftic ca nu mai sunt atatea zile libere de craciun ca in alti ani, si parca nici nu simt ca sunt sarbatopri, daca sotul nu e acasa.... Va las, ca m-am intins...mai scrieti fetelor, mai ales cel absente[V] (ne)motivat... Pupici, Gio si Taisia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kehleyr: Inca nu am plecat la Cluj. Daca totul e bine, adica nu se imbolnaveste nimeni, o sa plecam duminica seara, sper sa gasesc bilete la vagon de dormit. Vad ca pe aici se discuta despre caduori si pregatiri de Craciun. Pe linga jucariile pe care le luati copiilor eu va propun sa le luati si baloane. Vor fi super incintati, mai ales cei care nu au mai avut pina acum balon. Am fost cu Cristi simbata afara si am cautat sa-I cumpar un balon. Nu am gasit dar am intrat la “kids’ planet” pe Decebal si a primit de acolo un balon. Sa-l fi vazut cit de vessel a devenit si vorbaret… Pina am ajuns acasa a fost in mare verva, ridea in hohote si tot povestea pe limba lui. De atunci ne jucam la greu cu balonul. Deja il cunoaste pe Mos Craciun, cind il vede la televizor se duce linga ecran si pune mina pe el , se uita la mine cu subinteles si e foarte fericit. Ii mai place si reclama la coca-cola cu piticii care danseaza, iar cind se termina se pune pe plins ca ar mai vrea sa-I vada pe pitici. Vedeti ca duminica la 17,15 pe TVR 1 va fi filmul Veronica . Eu as vrea sa-l inregistrez dar deocamdata nu am cum. Sper sa cumpere sotu’ ceva aparat ca sa-l putem inregistra. In alta oridune de idei, eu nu prea i-am dat lui Cristi ou, in schimb simbata am facut friptura de porc din muschi file si i-am dat si lui Cristi si i-a placut foarte mult. Oare am facut bine? Oare de la ce virsta putem sa le dam carne de porc? Pufulet : Daca ai greturi e clar ca vine bb2. Nu lua nici un medicament pentru greturi, maninca si tu biscuiti, suc de lamiie si dupa luna a 3-a o sa treaca si greturile. Eu cu Cristi nu am avut greturi, in schimb cu Alin… a fost cam rau de am zis ca nu mai vreau alt copil la ce greturi aveam. Au trecut, a trecut si nasterea, a trecut si mastita , iar acum incerc sa mai amin cit pot o noua sarcina ca totusi Cristi si Alin sint prea mici ca sa mai fac acum inca un bb. Oricum nu mai pot amina la nesfirsit deoarece am implinit deja 36 de ani ( azi) si incep sa simt si eu ca nu mai sint ca la 20 de ani. Vorba Crisei nu nasterea ma face sa ma tem ci sarcina, iar mai nou si primele 4 luni ale unui nou bb. Pentru raceala, ceaiuri, lamiie, miere, portocale, eventual vitamina C, cu precautie. Si apuca-te de prenatale ca nu strica, o sa faci un bb voinic ca si Alin al meu care a iesit cu 3,700 kg desi eu nu prea am mincat in timpul sarcinii. Noi anul trecut am facut brad, dar anul acesta nu-mi doresc din lipsa de spatiu. Am putea face unul mititel, sa-l punem pe masa, dar parca nu as vrea sa facem ca pe urma o sa vrea Cristi sa traga de el si cine stie ce alte idei ii mai vin. Sa vedem. Poate imi face sotul o surpriza si ma trezesc cu bradul in casa. In rest… cadouri… nu prea am rabdare sa umblu acum prin magazine, asa ca daca ia sotul ceva vor fi bine primite. Sanatate la cei bolnaviori. Romana, Cristian (22.06.2003) si Alin (25.06.2004) http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003 si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamicutzelor revin sa va mai spun cate ceva despre noi, ca sa ne cunosteti mai bine! Suntem din Constanta, Cornelia ne stie, as putea spune ca o aruncatura de bat este pana la ele acasa, asta in comparatie cu voi celelalte. Pe Alexia am crescut-o singura( si sotul pe langa noi) inca din prima zi, iar din toamna asta a iesit Buni( soacra-mea, unica bunica a Alexiei) la pensie si ne mai face vizite in cursul saptamanii. AVeam de gand sa ma intorc din ianuarie 2005 la servici( functionar public, intelegeti)dar in toamna asta m-am inscris la masterat si am renuntat la idee, n-as vrea sa ma aglomerez prea mult. Si, pe langa toate preocuparile astea, sunt foarte prinsa de constructia casutei noastre; o facem in regie proprie, tatal meu este omul de baza, dar uneori este nevoie si de mine. Lucrarile se vor relua dupa 15 ianuarie, sa vedem cum va fi si vremea, iar etapa urmatoare este acoperirea casei. O sa ma intrebati de mutare, asa ca va spun ca speram ca urmatorul Craciun sa-l facem in casa. Speram si noi! La multi ani Romana! Ai mult prea multe motive de fericire si implinire care ar trebui sa nu te mai gandesti cum erai la 20 de ani! Asta-i varsta perfecta pentru o femeie adevarata, implinita, fericita! Sa fii sanatoasa si plina de viata! Racushoarele Cristina[indecis]& [:p] Alexia [url="http://community.webshots.com/user/crixia"]PoZe[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani Romana!!! sa ne traiesti ca ne trebuiesti!![:D] noi zicem de catva timp "an" "an", dar nu stiam nici in ruptul capului la ce se refera!! azi a zis "an" si arata cu degetul spre el!!! acum m-am prins si eu la ce se referea!!! zicea Stefan!!!!!!! cam atat despre noi. pupici sarbatori fericite
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...