Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce facem cand suntem tratate cu ,,tacere" ?


Recommended Posts

Imi pare rau ptr ceea ce ti se intampla si cred ca sotul tau da dovada de lipsa de respect fata de tine care esti alaturi de el .Sotul meu are un copil dintro casnicie anterioara dar pe mine nu m-a implicat niciodata in problemele lui pentru ca sunt ale lui nu ale mele ba chiar i-a spus fostei sotii ca daca cumva ii va face probleme sa se astepte la ce este mai rau din partea lui inclusiv faptul ca o va da afara din apartamentul pe care i la lasat asa cum si mamei lui ia interzis sa ma deranjeze cu nepotesu pe care ea il iubeste foarte mult. Ce sa iti mai spun decat ca eu am o casnicie fericita si astept un bebelus foarte dorit in primul rand de sotul meu si bineinteles si de mine.Nu pot sa spun ca si eu am avut un cuvant de spus adica pana sa ne casatorim iam pus in vedere ca nu accept sub nicio forma lipsa de respect din partea lui in primul rand ca el a fost casatorit si nu eu el are un copil si nu eu si daca vrea o familie trebuie sa respecte viitoarea familie dar la asta a mai contribuit si el . Asa ca ce pot sa iti doresc decat bafta multa si mai multa hotarare in tot ceea ce iti propui si nu ar strica sa il implici pe sotul tau in mai multe proiecte daca aveti capital ca gandul lui sa nu se mai indrepte spre fetita tot timpul. Cauta sa te implici in mai multe proiecte in primul rand tu si apoi sa il implici si pe el (casa mai mare , masina mai noua , concedii in strainatate,o mobila mai faina)orice crezi ca ar functiona , chiar si atentie mai multa din partea ta intrun cuvant fal sa vada prin ochii tai.eu am reusit si poti si tu .Baaaaaaaafta multaaaaa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sunt doua probleme distincte: motivul principal al disputelor si modul de abordare al conflictelor, adica tacerea. Fara sa pot da sfaturi, pentru partea a doua o sa va spun ca am divortat de prima sotie pentru ca nu mai vorbeam de o luna de zile. Desigur, pana atunci ne-am "antrenat" cu perioade mai scurte, timp de 12 ani. Este normal ca la o suparare sa mai puna omul bot, dar zile intregi devine nebunie. Parerea mea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit si parca m-as fi uitat la o telenovela!Sotul are un comportament cel putin ciudat fata de tine,ca sotie;te cred ca suferi mult,eu as innebuni.Sfatul cu facutul copilului vostru e bun,daca il iubesti mult si crezi ca e reciproc dar altfel cred ca trebuie schimbata atitudinea ta fata de situatie.Daca se poate sa te detasezi putin si sa fii mai egoista... [url="http://www.lucavasile.go.ro"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca ideea de-a avea un copil al vostru e buna. El crede ca trebuie sa mai asteptati pana va mai aranjati! Oare nu erati deja aranjati daca bani nu se iroseau pentru a intretine familia ei? Pentru ca din cate inteleg fetitei tot voi ii luati strictul necesar. In viata e bine ca amandoi sa cada de acord cand e vorba de o decizie atat de importanta, ca venirea pe lume a unei noi fiinte, insa in situatia ta se pare ca nu se poate. Si-atunci te-ntreb eu, tu ce vrei? Tu iti doresti un copil acum sau poti sa mai astepti? Si daca ti-l doresti si lucrurile n-or sa mearga spre bine ai sa poti sa ai graja de el singura? El musai trebuie sa se schimbe si poate ca schimbarea va veni chiar in momentul in care va aparea un bebe in caminul vostru. Decizia este numai a ta deoarece mama e cea care poarta in pantec timp de 9 luni bebelul, nu tatal. Cat despre comportarea lui, care lasa de dorit dupa parerea mea, ar trebui sa ai o discutie cu el in momentele lui bune si daca deja ai facut-o si nu merge, atunci da-i rest la moneda pe care ti-o ofera. Iti urez multa bafta si sper ca Sarbatorile si noul an sa va gaseasca intr-o atmosfera mai placuta. Zuzilici [hippi] Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga si-n traista...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu una m-as teme sa fac un copil cu un om care imi ofera the silent treatment in loc de comunicare si ce mai vreau eu ca sa ma simt iubita. Atentie mare, iubita, ca mai intai cred ca ar trebui sa treceti testul unui cuplu solid si indestructibil in fata problemelor ca sa faceti pasul urmator, adica copii. Nu de alta, dar sa stii pe ce te bazezi cand va inerveni si un copil al vostru pe langa cel existent deja, al lui. scarmanus [url="http://community.webshots.com/user/scarmanus"]Pisicile mele[/url] ______________________________________________________ Sa nu lasi nici o zi sa treaca fara sa faci sau sa auzi ceva frumos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, ce chestie e aia ca se duce si sta la ea cinci ore? Si tu ce faci in timpul asta? Iti macini nervii? Se duce sa-si vada copilul? Foarte bine, te duci si tu cu el. Da bani familiei ei, pune-i piciorul in prag. Fa-i un calcul de cati bani costa intretinerea unui copil pe o luna (si cumpara-i tu in continuare niste lucrusoare daca altfel nu poti desi eu as zice sa termini si cu asta). Familia lui esti TU. Copilul ala, sigur ca n-are nici o vina, dar nici tu, si mie mi-e clar ca ma-sa l-a facut doar ca sa-l lege de ea, chestie pe care vad ca partial a reusit-o. Problema voastra nu e tacerea lui. Problema voastra e fosta lui prietena. Din cate mi se pare mie, e o jigodie apucatoare (scuze pentru limbajul frust)care se foloseste de copil sa obtina bani si pe el...pe sotul tau). Nu te lasa calcata in picioare! Treci peste chestiile cu saracul copil, nu e vinovat, si apara-ti casnicia! E normal sa-si iubeasca copilul, dar sa intretina familia fostei din banii vostrii si sa se intalneasca cu ea fara ca tu sa fii de fata - asta nu-i normal. Toate cele bune! Alice Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup]Va multumesc ca sunteti alaturi de mine si va multumesc mult pt. sfaturi.[flo]Situatia am rezolvat-o ,am discutat si mi-a zis daca as vrea sa avem si noi copilul nostru.Binenteles ca vreau ,iubesc foarte mult copii,sper sa fie bine.Va multumesc mult de tot.[olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...