Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de ianuarie-februarie 2004 (53)


Oana_B

Recommended Posts

Babee, asa e cu culcarea devreme. Atunci am stat 3 saptamani langa Innsbruck si muream seara de plictiseala. Toata lumea statea cuminte la hoteluri si se culcau la 22. Doamne cat am cautat un bar. Eu ieseam cu sotul meu la plimbare pe la 22-23 si nu era nimeni pe strazi. El radea si zicea ca parca au dat cu bomba atomica. Asa e, e felul lor. La italieni insa la ora 1-2 noaptea era o forfota...Fiecare cu felul lui. Ioana, nici eu nu le incurc pe fete cu retete. Poate cu cartofi prajiti sau gratare. [:D] Emilly, nici eu nu gatesc,dar gateste mama! Asa ca nici nu poate fi vorba de Craciun fara sarmale! Otilia, m-ai emotionat tare cu amintirile tale. Sa iti traiasca puiutul si sa fie sanatos si voinic. Legat de fontanela, trebuie sa se inchida pana la 1 an jumatate. Alexandrei i s-a inchis de la 7 luni. Adriana, imi pare tare rau ca Rares a fost asa speriat. Trebuie sa il mai obisnuiesti in vizite. Asa era si Alex si acum m-a surprins ce sociabila e. Oarecum e meritul bonei, care a socializat-o prin parc. Desi se speria de caini, acum e lesinata dupa ei. Cand iesim in parc caut eu in disperare un catel sa o fac sa stea in carut. In fine...Ce de cadouri a primit Rares. Noi i-am luat o singura jucarica...una la mami si una la tati. Bine ai venit Mav. Nu am gasit unde ai postat, asa ca iti raspund aici. Noi le-am luat de-a lungul anilor: asternut pat, set oale, set vase yena, ceva electrocasnice. Pentru baietel, evident jucarii din belsug, bicicleta, etc. Ca veni vorba de nasi...Am un finut. S-a nascut marti, cu 4,200 gr si se numeste Dragos Cristian. Deja i-am luat niste hainute, insa trebuie sa ma duc cu ceva serios ca de la nasa. Poate imi dati voi ceva idei. In rest Alex mititica e mai rau. Ieri i-a curs tare nasul, siroia nu gluma. De abia o stergeam. Si o tuse sparta...Acum tuseste si mai rau, se sufoca si se invineteste. Nasul da semne de infundare si nu resusesc sa il curat. Fornaie si fonfaie ca vai de ea si plange de iritare, si cu cat plange este si mai rau. De abia am reusit sa o mai culc, saraca nici nu poate dormi. Va pup, ma duc la ultimele cumparaturi. Rox si Alexandra Maria [copil] (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Neata!! BUN VENIT MAV, RAMONAA si bebeilor!!!! Emilly Si noi avem de CRACIUN pe masa sarmale (facue din orez si ciuperci), salata de cruditati (cu exceptia carnii identica cu cea de Beuf). Plus o gramada de varietati de ciuperci si salate placinti ( cea de ciuperci de ex e minunata). Deci am inlocuit carnea cu ciupercile. Toate bunatatile vor fi gatite anul aceste de bona. Otilia Eu stiu ca pana la 2 ani se inchide fontanela. Recunosc, nu am verificat acum informatia prin carti dar o s-o fac. Adriana [dual]lui Rares. Nici Arturicii nu au prea iesit in lume dar au vreme. In vizite sunt sociabili daca nu e prea aglomeratie si au loc sa se desfasoare. Roxana Sa va traiasca multi ani fericiti finul!!!!! Pai: scaun de masina, carucior, cadita de baie, etc Yann nu a mai tusit deloc azi noapte dupa noua medicatie. Tu ce ii dai de tuse? Mav Si noi avem o mare problema de cate ori trebuie sa cumparam ceva nasilor. Ce poti sa iei unor oameni ce au de toate?!!! O sa citesc si eu la sb tau, poate ma inspir. Felicitari pt Sebi umblaretul!!!! Tocmai am realizat ca nu le-am luat cadou Arturicilor si nici hainute noi (eu stiu ca in ziua de Paste si de Craciun copii se imbraca cu haine noi daca se poate). Le-am luat doar un trenulet de plastic. Voi ce le luati? Adica Mos Craciun ce le aduce? Ioana, mama Arturicilor [*]YANN & [*]PHILIP _______________28.01.2004_______
[url="http://community.webshots.com/user/yannphilip"]ARTURICII[/url] [url="http://community.webshots.com/user/bbianfebr2004 "]Album bebei ian-febr 2004[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! Roxana, Rares a primit cadoul de la firma, adica ei s-au ocupat de cumparaturi. Au destul de multe mamici care se pricepeau. Asa ca totul a fost o surpriza si pt. mami si pt. bb. Maine seara mergem din nou la intalnirea cu Mosul la Alina acasa, nasica lui Rares. Un prieten se va face Mos si toti copilasii din gasca vor primi cadouri. De data asta noi am cumparat cadoul, dar vor fi si surprize din partea prietenilor[il]. Acolo este insa mult mai familiar, asa ca sper sa nu repete figura cu plansul[:D]. Sunt sigura ca o sa-i treaca[dual]. In casa la noi este f.f. prietenos cu toata lumea noua, ba chiar m-a uimit cat de repede se duce la cineva strain in brate. Cred ca problema lui este insa peisajul strain, iar aseara era si f.f. mult zgomot neplacut. Lasa ca ne luam noi masina[bonjovi] si sa vedeti ce va vizitam[pk]. O sa va luam la rand[^]. Ioana, sunt asa de bune sarmalele de orez[cool]!!! Mama mea pune in ele si stafide sau prune uscate si ies dulcege. O nebunie [pofta]. Nici noi nu ne omaram cu carnea cine stie, dar nu am scos-o de tot din alimentatie. In ce priveste gatitul pentru mine e o necesitate, nu o pasiune. Anul asta insa va veni mama, care este artista la tot ce inseamna bucatarie. Asa ca eu doar o s-o ajut. Bun venit, Mav si Ramonaa[flo]!!! In ce priveste ideile de cadou cred ca tr. sa tina seama de ce au efectiv nevoie. Noi le-am luat nasilor la botez cort si saci de dormit ca asta isi doreau. Ar mai fi ca idei: un serviciu de masa de arcopal (sunt unele superbe in Carrefour), un fier de calcat, un epilator (pt. dna) si o masina de tuns (pt. dl), filtru de cafea, oala cu presiune Kukta, o lenjerie vesela. Adriana[sofer] si [:o)] Rares (13.febr.2004)
Sarbatori fericite[pegeam]!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata... io c am asa arat [xx(][V][mariaj].Ma doare capul de imi vine sa urlu.Nu stiu ce tot am...la oftalmolog nu am ajuns inca(rusinica mie ca aveam luni programarea dar am preferat sa mergem la pediatru) si nu imi dau seama daca este de la ochi sau nu(sa se fi marit dioptriile in urma sarcinii???). Ioana..hai sa iti raspund ce a adus mosul pentru phillip.Mama i a cumparat o salopeta maro, eu am luat un pulover alb(ca nu strica nici hainele), 2 carticele ce se deschid foarte usor(are un sistem usor si poate da singur paginile), si un set de instrumente muzicale foarte frumoase(toba, xilofon si o zdranganea pe care nu stiu cum sa o numesc).Si saniuta cu renul si un Mos de cioco (pe care il va manca mama[^] ca eu nu pap cioco).Sa fie si ceva jucarie, si ceva pentru el...si cam atat.Pe Vio l am mai fericit cu 2 pulovere(unul de la mine, unul de la mama)in afara aparatului de barbierit si a after shave ului, iar mie mi am luat un pulover de la Mango.Si lunea viitoare(ca iar e ziua mea[:D]) astept reducerile la Esprit sa imi iau o geaca si gata[:D].Mamei i am luat un fard de obraz si un parfumel de la Estee Lauder(ca a mai avut si stiam ca ii place).cat de cat practic zic eu.. Adriana tare haioase pozele[cool].Si Phillip are momente in care sta si studieaza lumea si sta putin retras..dar apoi chitaie si se joaca.Mi s a intamplat si mie luni la pediatra sa planga atunci cand asistenta l a luat sa il cantareasca si sa il masoare.Niciodata nu facuse asta...dar cine stie ce i s o fi parut[?]. Asa si uitasem..nu ne am mai conversat de ceva timp pe Yahoo sau Msn...cand facem conferinta???[neand].Anda141...pai timp am mereu..ca imi fac[:D].de un film, de un goblen..trebuie...si seara dupa ce adoarme Phillip ce pot face??? Astazi voi face plimbare amaraton prin centru....si pe seara vin la apel cu pozici si povesti.Poate gasim si un Mos Craciun sa ii vad reactia lui Phillip.Si sa il pregatesc moral pe Vio pentru duminica[:D]Vreau sa ma duca la salsa..[zz] ca tot e bona/mama aici[:p] 'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.' [url="http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html"] Botez[/url][popa][url="http://community.webshots.com/user/babee11"]Primele luni[/url][baietel][url="http://community.webshots.com/user/phillip0602"]Album2[/url] [copil] [url="http://community.webshots.com/user/phillip06022"] Scumpetel [/url] [aerob] [url="http://community.webshots.com/user/phillip06023"]Bubu Plimbaret [/url][sofer] Iubi si Phillip (6.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun regasit si Craciun fericit ! Bun-venit nou-venitelor ! Multumim de cuvintele frumoase, adlemi. Hei, Babee, vaz ca ti-ai intrat in mina, asa mai vii de-acasa ! Chiar acum am vorbit la Bucuresti cu tata si mi-a dat raportul despre Alma, este bine, creste, n-ar dormi nici picata cu ceara daca este o urma de miscare prin casa, asa ca toata lumea merge la culcare la 9 [:D]. Bunica mea este cam bolnava, deh, 94 de ani, in spital si nimeni nu le da un raspuns ce are, 15 in salon la Urgenta , in fine sistemul medical romanesc de-i doare-n dos, il stiti si voi si eu il stiu si mai bine, oful vietii mele...dar ma opresc aici ca este Craciunul si nu vreau sa-njur.[bang] Mi-e dor de Alma dar incerc sa nu ma gindesc prea des, oricum George si Maria imi ocupa tot timpul desi mai lucrez doua zile pe saptamina. Ieri am gasit hirtia din spital su dimensiunile de la nastere si ora nasterii si parca asa mi s-a facut de dor sa mai tin un bebe mic in brate si sa fie al meu ! Emily, gelatina se comercializeaza sub numele de gelatin, vezi sa fie unflavored ca altfel o sa miroasa curcanul a portocale. intreaba pe vinzator unde o pun in raft, ca eu n-o gasesc niciodata in acelasi loc.Si la noi este un frig de-ti ingheata sufletul si a si nins. Avem un brad mare impodobit de copii si luminite in fata casei (nu prea multe). Voi face si eu racitura si sarmale, mi-am adus masina de tocat speciala din import de la Obor[:D]. Unii aduc diamante de contrabanda si eu cu masina de tocat in valiza. asta e nimic, sa-l vezi pe vamesul de aici cind m-a vazut acu citiva ani cu ligheanu mare, smaltuit ! Da-i tare bun : de curind, cind George ne-a adus de la gradinita un virus stomacal, s-a plimbat la loc de onoare din camera in camera o saptamina intreaga. Sper ca n-am fost prea grafica.[:D] Fontanela se inchide pina-n doi ani jumatate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi mamici si belelusi, iata azi in sfarsit sper sa fie ultima zi la datorie si sa plec acasa la Amalia si sarmale. noi suntem bine, facem masaje la piciorus si de doua zile merge bine in picioare tinuta de o manuta. in rest eu am facut o sinuzita groaznica dar incet-incet trece. am primit aseara bradutul de la nasii Amaliei si am fost tare fericiti iiar azi abia astept sa-l facem. Nu va spun cat de fericita a fost Amalia la bradutul organizat la servici, se auzea doar vocea ei chiraind si a Mosului. S-a jucat cu toti copii si s-a dat in spectacol pana n-a mai putut...si a adormit la mine in brate, asa cum n-a facut niciodata. (Pun o poza de la serbare pe site-ul nostru cu bebelusi) Va pupam mult si va dorim un Craciun minunat cu multa dragoste si liniste in suflet ! si nimic nu poate fi mai minunat decat cand ii vedem pe bebelusii nostri agatandu-se de brad ! pentru mine este o imagine la care am vista de multe ori ia iata ca anul asta mi s-a implinit. multi pupici [pegeam] Gazi[biz] si Amalia[zana] (5 feb.2004) http://community.webshots.com/user/ioanagazi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua si de la noi la mine vine socrela azi sa il plimbe vreo ora pe Matei si eu voi face un pic de curatenie si ce-o mai fi diseara cind vine Ovi. Ioana, bine ca ai zis de hainute noi. eu inca nu i-am luat nimic nou lui Matei si nici n-aveam de gind, dar voi repara dupa-amiaza.[:D] Adriana, dragutul de Rares[pup]. eu cred ca lor li se par cam uriti mosii astia care merg prin oras, sa se faca si ei mai draguti de gatit nu voi gati mare lucru, poate o ciorba radauteana si un tort. vin parintii mei sa ne viziteze si ne vor aduce ei de toate. [^] Matei s-a intilnit cu Mosul in mall si nu prea i-a placut, o sa pun o poza sa vedeti si voi cum se fereste. in schimb pe linga Craiasa Zapezii taaaare s-a mai gudurat [olala] bun venit, Mav si Ramona [flo] noi cadouri luam electrocasnice, carti, cd-uri, jucarii pt. copilul lor, poze cu Matei inramate frumos eu voi impodobi casa si creanga pe care am cumparat-o miine dupa-amiza cit baietii vor fi la plimbare. abia astept sa vad cum va reactiona Matei. daca il cunosc bine va incepe sa se catere si sa vrea sa traga tot, sa linga tot. dar vom vedea [^] uau ... ce la treburi mai am. insa de miine dupa-amiza si pina pe 2 ianuarie e si Ovidiu liber asa ca ... party all the time [bis] va doresc o zi minunata si spor la treburi Anca si [copil] Matei (1 ianuarie 2004) [url="http://community.webshots.com/user/ancutza124"]gasca MAO[/url] va dorim Craciun fericit [pegeam]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce smekeros e Matei, Craciunelul!!![;)] Monica [mamica] si [copil] ALBERT EDUARD (19 ianuarie 2004 ) [foto] [url="http://community.webshots.com/user/monica1816"]Album Albert[/url] [url="http://www.freewebs.com/bbianfeb2004"] Bebelusi de ianuarie-februarie 2004[/url] [pegeam] [*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*] [pegeam] Sarbatori fericite alaturi de cei iubiti !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, nu stiu zau ce sa ma fac ca de citeva zile dupa ce-i dau gazei lapticul la ora 5 dimineata nu mai pot adormi, sunt zombi[|)] Poate ca va mai aduceti aminte ca acum vreo 3 luni ma plingeam de o problema la o unghie de la picior, in final tot la bisturiu am ajuns si aseara am fost la controlul de dupa interventie la o saptamina.Cica e bine mersi, eu ii zic ca e un pic rosu si ma doare un pic, el o da in continuu ca nu-s ce chimicale a pus si ca-i normal si ca o sa ma fac bine in 5 zile...de dimineata soc, mi s-a facut puroi si ma doare rau degetul....si totul m-a costat 250$[:(] Degeaba am dat eu atata timp cu antibiotic si spalaturi de doua ori pe zi....acum zau daca stiu ce sa-i mai fac.O alta programare la domnul doctor imi ia 2 saptamini....[q] eu ce fac ca nu ma pot incalta cu nimic[q] Trecind peste problema mea[q] amuleta si babee multumesc ca m-ati luminat cu gelatina, sper sa-mi iasa ceva buna.Amuleta esti mortala cu traficul de masina de tocat si lighean[:-)))][:-)))][:-)))] Adriana l-am vazut pe Rares cu Mosu, e atat de scump ca-ti vine sa-l papi.Si Ilinca mea e la fel cu oamenii si peisajele straine. Cind era mica mica plingea la melodiile lente si culorile inchise, avea si ea o problema. Bun venit mamicilor noi si bb-ilor lor[pup] Ma duc la gatit, azi facem beof-ul[;)]
[cheers]Craciun fericit![pegeam]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...