Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de ianuarie-februarie 2004 (53)


Oana_B

Recommended Posts

Wow, ce liniste!!! Toata lumea are treaba! Anca, eu asa fac cu pestele de 2 luni de zile. Cumpar salau proaspat, il curat, il portionez si-l bag la congelator. Folosesc cate o bucatica pe care o dezghet cand ii gatesc. Adriana[sofer] si [:o)] Rares (13.febr.2004)
Sarbatori fericite[pegeam]!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Anca, si eu am pus pediatrei aceeasi intrebare legata de peste si a zis ca nu-i nici o problema. Ioana, multa sanatate Arturicilor!! Cristiana, foarte draguta jachetica, sa o poarte Andreea sanatoasa!!!
La multi ani cu sanatate si bucurii Thomas Adrian (caro)!!! Andreea (cristiana negrila)!!! Albert Eduard(anda 141)!!! Alexandru (Lia70)!!!
[foto][url="http://www.ofoto.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=633450517105&page=1&sort_order=0"]Album Erica noiembrie si octombrie[/url] Elena si Erica (6.februarie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna! si [s][s][s]sarbatoritilor de azi!!!!!! Peste cateva zile incep serbarile de 1 an!!!! Adriana Super idee cu petrecerea din februarie!! Trebuie sa stabilim locul. Cu cadouasele (ca asa e la petrecere, nu?) am eu o idee: fiecare aduce un singur cadou ptr un bebe (stabilim o suma maxima ce poate fi cheltuita). Toate cadourile vor fi numerotate si fiecare mami trage un biletel dintr-o urna. Deci fiecare bb va primi un cadouas. Si fiecare mami vine cu ceva de papa dulce si ceva de papa sarat. Noi tocmai ne-am intors de la un concert cu Stefan Banica jr[roker]. Sper fain a fost[cool]. Ma dor si acum urechile. Arturicii sunt mai ok. Mai tusesc ei un pic dar o sa ne facem bine. Maine vine nenea dr. I-am pregatit o punga cu jucarii pt copii bolnaviori internati la el pe sectie. Acum imita pocnitul din degete. Cand le pocnesc eu din degete incearca si ei. Sunt superr haiosi[:o)] Roxanas-a intors de la munte si Alex e racita [V]. Nu le merge computerul. AdrianaLa filmarea la reclama ptr TVR Yann a avut in decor un super trenulet. Din fericire a fost foarte curios sa vada ce face asa zgomot. Cu siguranta si Rares se va obisnui. Am scos si eu decoratiunile de Craciun. Maine impodobesc casa[pegeam]. Geamurile deja le-am decorat cu sabloanele luate din Mega. Super au iesit. Sa aveti o noapte linistita si sa scrieti mai muult! Acum sunt si eu in concediu si am vreme de povestit si vad ca nu prea am cu cine! Pregatirile astea!![;)] Ioana, mama Arturicilor [*]YANN & [*]PHILIP _______________28.01.2004_______
[url="http://community.webshots.com/user/yannphilip"]ARTURICII[/url] [url="http://community.webshots.com/user/bbianfebr2004 "]Album bebei ian-febr 2004[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, eu sunt in permanenta pe aici dar am vazut ca fetele nu au mai scris, asa ca...sa nu vorbesc ca Moise in pustie[^]. Cum am vazut mesajul tau, [hopsieu]. Este SUPER ideea cu cadouasele pt. bebelaci[cool]. Ma bucur ca incepe sa se contureze ceva. Acum ar trebui sa stabilim o zi si o locatie. Oare la Plaza nu exista un loc de joaca mai mare pentru copilasi? Sau la o gradinita, intr-o sambata, sau la Teatrul Ion Creanga (eu am o prietena acolo si o pot intreba)? Asteptam sugestii[:D]. In ce priveste bunatatile, promit ca fac ECLEREEEEEEEEEEEEEEEEE[pofta] pentru toata lumea[:)]. Ioana, ce sabloane ai folosit pentru geamuri? Ai dat cumva cu spray cu zapada? Si noi am inceput sa punem instalatiile la geamuri[pegeam]. Rares este fascinat[pup]. Pe miercuri vreau sa impodobesc creanga de brad si sa fac cateva aranjamente cu brad si lumanarele in casa. O sa lipesc pe geamuri stelute din hartie aurie si argintie (eu ma cam feresc de sprayul cu zapada pt. ca se ia tare greu apoi de pe geam[V]). Mie imi plac tare mult chestiile astea, de lucru manual (doar am fost invatatoare[;)]). Problema e ca nu ma prea lasa Rares sa ma desfasor ca el vrea sa vada si sa pipaie tot[hop]. Am si doua carti de origami in care dau niste modele tare dragute pentru sarbatori (stelute, ingerasi, pasarele). O sa-i dau sarcina lui Cosmin sa-mi ia hartie glasata. Voi ce alte ornamente o sa mai folositi? Rares a dormit azi doar o repriza: de la 12 la 15.30, asa ca dupa amiaza am asteptat zadarnic sa-i mai fie somn[cusca]. Are o verva in el de ne termina si pe mine si pe Cosmin. Merge ca o masinuta intoarsa cu cheita. De ieri a invatat sa faca adevarate piruete, adica se invarteste pe loc la 360 de grade. Nu mai sta deloc in sufragerie, ci colinda toata casa. Uneori il scapam din ochi un minut si-l auzim cum trage de obiectele din dormitorul nostru (in general carti are la indemana). Este atat de vesel[dual]. Rade singur in hohote[bis]. Ce l-o fi distrand asa de tare nu stiu, dar ne face si pe noi sa crapam de ras cand il auzim[:D]. Striga si tipa cat il tine gura (red ca deja ne stiu toti vecinii), dar mama nu a zis nici macar o data. A inceput sa-i placa si in premergator pentru ca s-a invatat sa alerge efectiv cu el pe gresie. Roxi, multa santate lui Alex[pup]! Ioana si Arturicilor multa, multa sanatate si sa se faca bine cat mai repede[huta]! Pupici si noapte buna tuturor! Adriana[sofer] si [:o)] Rares (13.febr.2004)
Sarbatori fericite[pegeam]!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, Elena, multumesc asa ma gindeam si eu, ca e ok, dar de cind cu creierul suflu si-n iaurt si Matei striga cit il tine gura. nu de suparare, ci de veselie. il vad cum trage aer in piept si apoi ii da drumul ... aaaaaaaaa mai face asa si pe strada. aaaaaaaaaa si cu miinile amindoua ridicate. rid de ma prapadesc. si lumea de pe strada la fel. in plus ii place sa trinteasca jucariile de gresie sau de parchet. noroc ca vecina de jos e o doamna in virsta tare simpatica si de treaba [;)] eu am de lucru o gramada. si bineintels ca Matei n-a dormit azi aproape deloc iar in seara asta s-a culcat la 11. asa ca ... iar ma prinde ora 3 sau chiar 4[alcool] noapte buna Anca si [copil] Matei (1 ianuarie 2004) [url="http://community.webshots.com/user/ancutza124"]gasca MAO[/url] va dorim Craciun fericit [pegeam]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!!! Ne-am intors de la Poiana Brsov, unde a fost super super fain!!! Nu-mi pare deloc rau ca am plecat, Albert s-a simtit grozav, deja s-a facut bine, mai e cateodata ragusit, adica cred ca mai are ceva in gat, dar e bine!!!! Sambata noaptea a nins si azi toata ziua, asa ca a rezultat un peisaj din povesti. I-am cumparat sanie lui Albert, iar sambata seara,ne-am dat pe partia de ski ( ca era libera) cat era parstia de lunga. Tati cu Bubu pe sanie sau eu cu el.[il] Azi l-am scos cand ningea , era foarte incantat sa mearga prin zapada, ceva nou pentru el, normal. Ii ningea pe fata ca se uita in sus, dar nu-l deranja deloc.[:D] In vila era un impodobit un brad imens, pe care Albert atat l-a studiat si i-a dat tarcoale, a mai smuls si cate un glob [^], a spart un suport tare frumos de lumanari, dar nu s-a suparat nimeni!![^] Putea sa faca si mai mare dezastrul, asa ca se intelege. A fost destul de cuminte. Si pe drum la fel, la plecare a dormit tot drumul, pana in fata vilei, ca am plecat la pranz sa-si faca somnul. La intoarcere, l-am luat in fata pe serpentinele de la Rasnov pana la Predeal si de atata agitatie, ca nu statea deloc a vomitat.[vom] Dupa asta a dormit la el in scaunel. Si data trecuta mi-a vomitat tot pe-acolo. Roxana, ai fost la munte? Tot la Poiana, cumva?? Nu am stiut, dar mi-ar parea rau sa fi fost tot in Poiana si sa nu ne fi vazut. Multa sanatate lui Alex!! Ioana, multa sanatate la Arturici!!! Monica [mamica] si [copil] ALBERT EDUARD (19 ianuarie 2004 ) [foto] [url="http://community.webshots.com/user/monica1816"]Album Albert[/url] [url="http://www.freewebs.com/bbianfeb2004"] Bebelusi de ianuarie-februarie 2004[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, ce frumos de voi ca va plimbati mereu. bravo voua si noi eram la fel pina sa apara Matei. da' nu ne luam noi masina la primavara ... abia astept Anca si [copil] Matei (1 ianuarie 2004) [url="http://community.webshots.com/user/ancutza124"]gasca MAO[/url] va dorim Craciun fericit [pegeam]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. Arturicii acum au adormit. E somnul lor de o ora de dim. Adriana Cu spray de zapada am desenat pe geam. Se duce mai greu dar se duce. Dar la un Mc Donalds nu putem sa organizam? Zicem ca e o petrecere aniversara (si asta e[:D]). A, am mai vazut pe langa P-ta Alba Iulia un loc de joaca pe 2 etaje. Indif. unde mergem totul e sa fie cald. Si eu m-am apucat de impodobit casa. Mai am inca de cumparat cadouri dar nu stiu cand voi reusi. Bona e libera, Arturicii nu ii scot din casa. O zi faina! Ioana, mama Arturicilor [*]YANN & [*]PHILIP _______________28.01.2004_______
[url="http://community.webshots.com/user/yannphilip"]ARTURICII[/url] [url="http://community.webshots.com/user/bbianfebr2004 "]Album bebei ian-febr 2004[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!!! Super ideea cu aniversarea copiilor!!![bis][bis] Totusi la McDonald pe mine nu ma prea incanta. Nici nu prea ia ce manca acolo, lume multa...ar fi mai frumos sa ne intalnim undeva unde sa fim numai noi si sa aduca fiecare cate ceva cum zicea Ioana. Asta e parerea mea, dar cum ziceti si voi. Eu ma gandeam ca ziua lui Albert sa i-o fac tot la Poiana Brasov,daca va fi libera vila. Mai vedem. Si eu tot cu zapada artificiala am desenat geamurile anul trecut, sabloanele le-am cumparat din Practiker. Nu s-a luat asa de greu. Mi-a placut mult cum era decorata vila unde am fost, peste tot erau numai globuri, fundite, clopotei,tot felul de ornamente, crengute de brad, zapada artificiala, imi pare extrem de rau ca nu am facut poze. Asta dintr-un motiv obiectiv:aparatul cu care faceam noi poze s-a stricat, adica nu i se mai deschide obiectivul, asa ca ...m-am ofticat tot timpul[:(!] pe chestia asta. Nu era al nostru, era de la firma, dar il puteam folosi cand aveam nevoie. Trebuie neaparat sa ne cumparam si noi unul. Avem cu film, dar nu-mi mai place. Va doresc o zi faina, ma duc la treaba! Monica [mamica] si [copil] ALBERT EDUARD (19 ianuarie 2004 ) [foto] [url="http://community.webshots.com/user/monica1816"]Album Albert[/url] [url="http://www.freewebs.com/bbianfeb2004"] Bebelusi de ianuarie-februarie 2004[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] LA MULTI ANI! ALBERT si ALEXANDRU! [s] Ni suntem tare pe fuga si tare in urma cu mai toate! avem o gramada de lucru si au aparut si probleme: 1. a murit seful meu: stupoare de stupoare ca altfel nu pot sa spun... 57 de ani dar super activ si amuzant si plin de viata... Macar si-a trait f frumos viata si a murit instataneu, nici nu si-a dat sema... A fost la vanatoare, apoi la cheful de la firma de sfarsit de an, a dansat, s-a distrat, s-a asezat pe scaun, facea glume si dintr-o data a cazut, nu a apucat macar sa spuna ca nu se simte bine! A facut stop cardiac! Am fost aseara la capela, o sa merg si azi iar maine la inmormantare.... Imi pare f rau, dar asta e viata si cu ocazii din astea ne dam seam ca trebuie sa traim frumos si fara sa ne suparam din nimicuri....! 2. nu am reusit sa fac mai nimic din curatenia generala... acum spal perdelele si sper ca macar cateva geamuri sa reusesc sa sterg cu Cosmin in picioarele mele. 3. nu am reusit sa merg nici dupa cadouri... as fi vrut eu sa merg dar probabil ca o va face sotul... 4. as vrea sa merg cu Cosmin la dr ca iar are ceva ca iar mananca f propst (dupa ce a papat super, super bine si orice i-am dat)...acum stiu ca are ceva daca nu papa chiar daca nu se vede nici un semn de nimic si doarme f bine. Are iar probleme mari cu scaunul (de doua luni, oricum nu se rezolvase dar se ameliorase un pic) face f moale, si face eritem si miroase f rau... Am rugat-o pe soacrame-a sa mearga la dr de fam si sa-i povesteasca, sa-i dea ceva dar ceva seios, nu smecta si eridiarom ca nu s-a rezolvat nimic cu astea ...Daca nu merge asa va trebui sa merg eu cu copilul dar nu vad ce paote vedea la el... desi ar fi bun un control la gat, la urechi... vom vedea. 5. Maine vreau sa-l trimit pe Cosmin de dimeata la ora 7 la socrii si sa ma apuc de curatenie generala in bucatarie si in baie ca asta chiar nu pot face cu el dar sa vad ce pot face pana plec la inmormantare... Taote ar fi cum ar fi daca nu ar da iar semen ca are ceva...posibil rosu in gat ca m-a piscat zilele trecute si pe mine gatul dar mi-a trecut, am luat doar paracetamol... pe mine sinuzita ma supara mai rau ca ma cam doare capul... Plus de asta il tin iar la regim f. strict din cauza scaunului diareic... de n-ar face iar greva generala la mancat ca e pe aproape... si vin si sarbatorile....!!! Haideti ca eu iar numai cu ,,vesti bune'' dar las' ca trec cumva... Aruricilorsi luiAlex multa sanatate iar luiMatei mai multa pofta de somn.... noaptea! V-am pupat! Helen si[copil]Dan Cosmin (21 Ianuarie 2004) [url="http://community.webshots.com/user/phelens"]Albumul nostru[/url] [url="http://community.webshots.com/user/bbianfebr2004"] Albumul comun cu bb-ii de ian-febr 2004[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...