Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (25)


vilma

Recommended Posts

Intai va spun (cu intarziere-ca am fost plecata si n-am avut net) SARBATORI FERICITE si LA MULTI ANI tuturor... Apoi vesti de la mine... a inceput sa manance piureutul de morcov cu cartof cu lingurita de vreo 3 zile (il fac cu legumele din supa si iese chiar bun - verificat eu) si apoi bem laptic de la mami si, daca mai incape, supica strecurata 50-60ml... A inceput sa se prinda cu mainile de degetelele de la picioare si se distreaza cu ele si face baie la toata casa cand e in cadita (trebuie sa scot covorasele din baie si sa sterg de apa dupa fiecare baita)... In rest, crestem, buba de la capsor a trecut, cred ca ne ies si noua niste dintisori ca suntem maraite si nu mai vrem sa adormim decat cu suzi in gurita, ma musca de san si ma zgarie pe tzatze cand suge, numai nazbatii... Roberta, incearca sa ii speli gurita cu o solutie de jumatate lingurita bicarbonat de sodiu dizolvat intr-o cescuta (de cafea) cu apa calduta si apoi sa-i dai cu glicerina boraxata cu stamicin (am citit pe undeva ca glicerina boraxata simpla poate fi toxica pentru unii copilasi) si sa nu -i mai dai nimic in gurita (nici macar suzeta) pentru cel putin o jumatate de ora... Poate o sa treaca mai repede (sper)... Si unde va intalniti fetele? Care parc si la ce ora? (sper sa mai am net si dimineata, ca azi mai mult n-a mers decat a mers)... Incerc sa vin si eu...[il] Mama Criss si Bebe Sonya-Alexandra (28 iulie 2004) ------------------------------------------------- Fi fericit in fiecare clipa caci viata e scurta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
pt Roberta-stiu din proprie experientza ca aftele se duc foarte repede cu tinctura de propolis insa nu stiu cum se administreaza la bebei...ai putea s-o diluezi cu ceai si sa-i stergi guritza pe dinauntru cu un pansament sterilizat...eu nu am bebe si nu ma pricep dar la mine a functionat perfect si rapid daca clateam gura cu putina tinctura nediluata o data la cateva ore.multa sanatate ![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neatza! Multumesc frumos de sfaturi![pup] Deocamdata continuam cu glicerina cu stamicin, am citit si eu pe Net despre apa cu bicarbonat de sodiu si fug mai tarziu sa cumpar, in plus, am mai aflat si un leac naturist, apa plata cu busuioc (macerat la rece). Am pus de aseara, azi l-am spalat in gurita cu ea si sper sa aiba efect (din cate stiu eu, busuiocul este un antiseptic puternic). Sa va mai spun si despre "poznele" lui Matei cel viteaz. Azi l-am lasat 3 minute singur pe patul nostru si l-am gasit cu o pernuta pe fata, rosu ca un rac, de am inghetat, apoi l-am asezat pe burtica si si-a facut (in premiera) un vant de s-a izbit efectiv pe spate si s-a speriat de a pus un botic pana-n barbie. Crestem, crestem si facem lucruri noi! Dimineata insa nu stiu ce-a avut, s-a trezit la 4.30 si a plans pana la 8, nu voia nimic, nici papa, nici nani,nici suzi, intr-un final l-am adormit dupa vreo doi kilometri de plimbare cu carutul prn casa. Tati a plecat la serviciu chior de somn, ca a fost el de veghe cu omu' mik. Pupici si intalnire cat mai placuta! http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/album?.dir=/a949 Mamica super fericita + MATEI-GEORGE (23.08.2004) Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata gagici!!! Maria-iepurica, felicitari si pentru cel de-al doilea dintisor, acum chiar iepuras esti! Monicule, asteptam poze ...banuiesc ca e greu si pentru voi sa-i vedeti, insa noi vrem sa-i si pozati [:D]! Simona, nu ne mai intilnim astazi! Ieri m-a sunat Felicia si mi-a spus ca nu poate sa vina (venea din Pitesti), iar eu aseara am sunat-o pe Irinuca si i-am spus ca intilneala nu mai are loc pentru ca ieri nu a mai zis nimeni nimic asa ca eu am inteles ca nu vrea nimeni sa ne vedem. Trebuia sa o sun si sa-i spun, Irina vine de la Ploiesti si era chiar aiurea sa bata drumul pana la Bucuresti si sa ma intilnesc doar eu cu ea. Imi pare rau ca nu ne-am mobilizat, asa ca intilnirea ramane pe alta data ... pupici Nicole & [copil] Andreea Alexandra(fomista) [url="http://community.webshots.com/user/niar1 "]Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni[/url] [url="http://community.webshots.com/user/andreeamica"]Andreea de la 4 luni[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

okey! atunci gagicutze eu va doresc de pe acum LA MULTI ANI ! deoarece noi maine plecam la Iasi ! si nu cred ca voi mai putea sa intru pe net va doresc multa sanatate voua si familiilor voastre ! Fie ca 2005 sa ne aduca tot ce-i mai bun pentru noi si bebicii nostri va pupam dulce si petrecere frumoasa ! Simona si ingerasul Luca Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza dragelor. Robi - NU ii pune lui Matei propolis si nici un produs apicol in gura - nu sunt indicate ptr copii asa mici. ia-i facut o analiza? poate are nevoie de antibiotic specific. sanatate! Monica multe felicitari pentur dintisori dar si ptr mersul in marsarier....asa domnisoara mare....pupici!!!! o zi super va dorim tuturor, fara maraieli!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la noi! Multumim, multumim! Noi am intrat in criza de 6 luni...tocmai cand imi revenisem dupa aia de la 3 luni care a tinut 2 luni....hahaha Asta ca sa stiti ca exista si pandeste dupa coltz!...:)))) In rest, veselie maxima cat e bagata in seama...[:D][:D][:D] O zi linistita sa avem! Monica si Maria Alexandra (02.07.2004) http://community.webshots.com/user/cristalina_monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...