Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gresesc?


Recommended Posts

Mai bine, Melody. Am ajuns la concluzia ca pierzi daca esti prea directa; eu am incercat intotdeauna sa nu jicnesc pe nimeni; n-am jignit pe nimeni, intentionat, in viata mea; daca as face-o as avea mari mustrari de constiinta... dar chiar si asa, se pare ca exista oameni care, pur si simplu, nu vor sa auda adevarul... si pana iti dai seama de fiecare cum e... ai ratat ocazia de a-ti face prieteni; cred ca de aici mi se trage faptul ca nu am multe prietene (am una aici si una in tara si cam atat), din pacate nu stiu sa ma bag sub pielea lor, sa stiu sa ma prefac ca imi place tot ce spune sau face lumea, macar pana acea "lume" ajunge sa ma cunoasca si sa stie ca daca spun ceva, nu o fac cu rautate, ci din contra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns
E un subiect nuantat...Nu cred ca faci rau atunci cand esti sincer, dar cred totusi ca si sinceritatea asta nu trebuie sa fie tocmai brutala. Exista moduri si moduri in care poti zice acelasi lucru. Daca esti sincer, nu inseamna neaparat ca si jignesti prin ceea ce zici sau faci. Ideea e ca trebuie sa te adaptezi la oamenii cu care discuti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Nadia1976
se pare ca exista oameni care, pur si simplu, nu vor sa auda adevarul... si pana iti dai seama de fiecare cum e... ai ratat ocazia de a-ti face prieteni; cred ca de aici mi se trage faptul ca nu am multe prietene (am una aici si una in tara si cam atat), din pacate nu stiu sa ma bag sub pielea lor, sa stiu sa ma prefac ca imi place tot ce spune sau face lumea, macar pana acea "lume" ajunge sa ma cunoasca si sa stie ca daca spun ceva, nu o fac cu rautate, ci din contra.
Nadia, daca cauti prieteni, cu adevarat, nu trebuie nici sa te prefaci si nici sa le intri pe sub piele mintind. Mai bine deschide bine ochii in jurul tau inainte de a da verdicte suparatoare si asa ai sa cunosti lumea inconjuratoare... abia apoi ai sa iti dai tu seama cu cine ti-ar place sa fii prietena si sa discuti mai mult cu persoana respectiva. Sa stii ca si prietenele se aleg, ca si partenerul. Nu astepti sa te "culeaga" cineva, ca pe-o floare de pe marginea drumului. Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nadia, eu nu stiu sa-ti spun daca e bine sau nu, pentru ca si eu sunt la fel...desi in ultimul timp am devenit mai diplomata. De aceea am doar doua prietene-in tara si una in Bulgaria- dr sunt ptietene pe care ma pot baza si cand mi-e rau...Uite eu cunosc cazuri in care cineva a avut o multime de prieteni-pentru ca era "fun to be with", si era diplomat si...dar cand a fost la pamant psihic, sau fizic, sau material- sau toate la un loc-s-a trezit ca de fapt are un prieten sau chiar mai trist nici un prieten... chatonel are dreptate intr-un fel-nu poti fi asa direct de la inceput,dar a putea fi direct cu prietenul/prietena tau e foarte important...cel putin pentru mine. si in plus eu am o prietena care apreciaza la mine faptul ca atunci cand fac un compliment, e real,reflecta exact ce simt si ce gandesc... anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 [url="http://community.webshots.com/user/anababa100"]poze de copii cuminti[/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39200"]povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...