Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel mai bun prieten al femeii...ALCOOLUL?


Recommended Posts

Nu cunosc nici eu femei care beau, cu exceptia unei rude indepartate, mai batrana.Am avut o adevarata aventura pt ca am ajuns intamplator in acel oras mic, am apelat la ea, era beata ai a cazut pe linia ferata, si-a spart ochelarii, era plina de sange. Parca ma gandesc la un film, era si intuneric si nu stiam unde sa o ducem (eram cu sora mea). Pana la urma ne-am descurcat dar chiar daca nu bea o perioada, nu poate renunta definitiv. Parerea mea este ca sunt ft multe femei care nu beau deloc sau hai sa spunem la o petrecere, dar nu sa ajunga in coma. Mult noroc. zepelina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns
"Cel mai bun prieten al femeii...ALCOOLUL? " Parerea mea este ca titlul subiectului tau este muuuult exagerat. Tu chiar crezi asta ? Nu ai cunoscut femei care nu sunt "prietene" cu alcoolul ? Nu pot sa cred ! Oricat am stat sa ma gandesc, iti spun cu cea mai mare sinceritate ca eu nu am cunoscut si nici nu cunosc femei care au o asemenea problema. Si nu sunt o copilitza care nu a cunoscut prea multe persoane in viata. Dar nu neg ca ar exista femei cu aceasta problema. Insa, in acelasi timp, exista si barbati care sunt "prieteni" cu [alcool], nu ? Asa ca incearca sa nu te lasi coplesit de un asemenea gand. Iti doresc sa ai ganduri mai bune si mult noroc ! Sarbatori fericite ! Daniela si puiul Oana Maria (nascuta pe 2 septembrie 2003) http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://community.webshots.com/user/oana_maria200 POZE NOI !!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, Emirac. Tot fosta, saraca!!! Dar cum eu sunt blonda, nu inteleg, care este de fapt rostul subiectului? Putina samanta de artag? Ca daca este sa mai iau dupa numarul barbatilor care beau, mult mai mare decat al femeilor, atunci??? Am vazut multi barbati beti, pe strada, dar femei...nu prea...Si ai ceva contra femeilor? De ce generalizezi? Deci, aduci niste lamuriri suplimentare? Cu marele regret ca nu o sa-ti pot citi postarile (plec in concediu), iti doresc sarbatori fericite! Si multa liniste in suflet! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Rufus
Era normal ca doamnele sa nu guste intrebarea din finalul subiectului, sa o considere o replica acida.
Prsonal, nu am considerat-o o replica acida, ci mai degraba, intrebarea fireasca a unui barbat ajuns la capatul puterii saul al rabdarii. Eu una nu POT sa beau, nici macar vin, ca nu-mi place gustul de alcool, dar acum vreo 2 ani, am ajuns in Canada si datorita circumstantelor (nu-mi caut scuze, spun doar ce a fost) ma fortam pe mine insami sa beau; si nu beam orice, ci... tequilla; ca nu imi trebuiau multe paharele sa ma imbat; si am tinut-o asa cateva luni, apoi, pur si simplu, m-am opritt. Dar mi s-a cerut sa renunt la fumat; am avut candva un prieten pe care l-am iubit mult de tot (inca e in sufletul meu, undeva adanc, ascuns); el era nefumator si cele mai multe certuri si discutii pe care le-am avut au fost din cauza tigarilor. Il minteam, ca m-am lasat de fumat, dar fumam la servici sau cand el nu era acasa. Ceea ce vreau sa spun e ca daca nu m-am putut lasa de fumat a fost ptr. ca am incercat sa renunt la fumat PENTRU EL, nu ptr. propriul bine... Cred ca oricine are o problema de genul asta, indiferent ca sun tigari, ca e alcool sau altceva mai grav (ma gandesc la droguri), persoana respectiva cred ca are nevoie de ajutor specializat, la fel de mult ca de ajutorul celor din jur; trebuie facuta sa inteleaga (vb. la feminin, dar ma refer la persoana, nu neaparat "femeia") ca e spre binele propriu; nu renunta la viciu ca o favoare ptr. cei din jur, ci ptr. ca viciul respectiv nu ii aduce nimic bune, aduce doar distrugere fizica proprie si suferinta sufleteasca celor din jur... sper ca am fost de ajutor. Vb. din pura experienta, fara fabulatii sau aere de mare psiholoaga...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cl
Mda, Emirac. Tot fosta, saraca!!! Dar cum eu sunt blonda, nu inteleg, care este de fapt rostul subiectului? Putina samanta de artag? Claudia
Nu cred ca a fost asta, dar nici nu pot garanta ca nu a fost; dar personal, cred, cum am mai spus ca asta e ceea ce-l "roade" pe Emirac... si daca o femeie scria asta despre barbati, oare nu saream toate sa-l improscam pe "bietul" betiv??? Dar daca un barbat a scris asta despre o femeie e "samanta de artag"???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca a fost extrem de traumatizant sa ai o mama cu probleme deosebite.Se pare ca ,in mod curios ,reiteram atmosfera din familie. Daca nu e o relatie extrem de apropiata cred ca e bine sa renunti.Nu e usor sa renunte la alcool,mai ales daca nu doreste ea in primul rind si,o motivatie mai puternica decit o relatie stabila,e greu de gasit.Tu stii mai bine daca merita deranjul.Asta in calitate de iubita,daca e doar o prietenie oarecare ajut-o cit poti. dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc ptr. sfaturi.Daca va inchipuiti ca veti vedea femei frumoase si tinere pe strada bete va inselati.Spre deosebire de barbati femeile au cu totul alt comportament.Clau,daca tu consideri ca este o "fosta" esti o persoana desteapta.Din pacate ptr. noi nu cred ca mai am nici rabdarea si nici speranta ca vom reusi impreuna.Despre asistenta de specialitate....in Constanta exista...pro alcool.Pana una alta acum plec sa caut un brad pe care-l voi impodobi in aceasta seara cu fiul meu de 3 ani.Din pacate singuri.Hai sa fiti fericiti cu toate si toti.Sarbatori fericite alaturi de cei dragi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Romancele nu-s betive de felul lor,ca rusoicile sau chiar ucrainencele.Exceptiile exista, dar atit...nu e un fenomen de masa (cum e cazul barbatilor alcoolici) si nu e nici macar des intilnit. In cartierul in care am copilarit imi amintesc de o singura femeie betiva,era intelectuala si-si pierduse postul datorita acestui lucru (fusese avocata). Draga Emirac nu stiu unde le poti "gasi" ,asa,pe sprinceana [:D] In orice caz,sint lesne de "detectat",datorita mirosului [:D] , mult mai lesne decit femeile imorale [:D] de exemplu - in cazul lor iti trebuie ceva mai mult timp pina le descoperi viciul....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...