Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Socru ...acru !


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Agri
Da,asta e mare nenorocire, ca locuim impreuma si zau fetelor ca e tare dus cu capu' si de-o rautate greu de descris...hai sa va zic cu sta treaba ca sa va prindeti de situatie...sunt cu al meu de 6 ani,de 5 locuim impreuna(adica toti 3),iar de 2 casatoriti.La o cearta acum vreo 4 ani mi-a zis ca io sunt pers. tolerata acolo... si mult altele.Al meu sot tot zicea pana in cearta aia sa ne multam cu chirie, io nu ca e batran,cum sa-l lasam singur...proasta de mine. asa ca dupa ceart i-am zis io lui hai cu chirie dar nici nu a vrut sa auda,asa ca si-a luat fata casa cu chirie, i-am spus ca nu vreau sa ma despart de el dar io asa nu mai pot.am stat 3 saptamani separati,ieseam seara la bere,dupa ai[xinpat],ca de iubit ne iubim mult, pana la urma am gasit alta chirie mai aproape de tasu' si ne-am mutat impreuna, si am stat noi asa bine mersi 4 luni, dupa care tot io iar proasta,hai sa ne intoarcem acasa sa o renovam, ne insuram, bebe, ala ala,( ca avea al meu actele depuse la canadieni si nu aveam nici o veste, asa ca am zi dai in colo de canadieni).si am renovat si casa si-am facut si nunta...dar nu traim fericiti...a inceput tasu sa zica ca-i intra vintu' pe sub geam,alea alea,io in toamna fata harnica am pus ban pe ban si le-am zis hai sa punem si noi termopan, toate bune si frumoase,iau oferta,ofertantii prieteni,zic sa mai luam si din alta parte ca sa avem cu ce compara,ia tata socru oferta de la alti zice ca nu are incredere in ei... si incep io negocierile si scot super pret(cu 25% mai mic decat pe piata), vine baiatu sa ne masoare si nu stiu ce ne tot povestea el acolo, printre altele ca acum e spatiu intre toc si beton de 6cm., ma suna tata socru la munca sa-i dau nr. de tel. al omului(nu am vrut sa i-l dau ca ii facea capu' mare), dupa care ma suna din nou ca de ce sa ramana atata spatiu... ca a fost la aia in care a zis ca nu are incredere si ca e mai ieftin(el nu stia ce pret am sos io, nu am considerat ca trebuie sa stie,ca io dadeam bani),ca nu da bani pe lucru prost...atunci i-am spus"va cerut cineva vreun ban?", vorbim acasa sa io sunt la job si am treaba,seara nu s-a discutat nimic si i-am zis lu'al meu,dar vezi sa nu...a 2 zi in drum spre job l-am intrebat ce facem (ca io ca sa mai imi dea un 2% discount le-am dat toti bani)si el a zis ca daca tata zice ca e mai ieftin dincolo?!...ca daca ma fac de ras punem...dar mau apucat toate cele si am luat bani si gata, dar seara cearta in toi,io eram la bucatarie si ei au inceput cearta,am aparut cat el ii zicea lui tasu' sa mai termine cu fitele asta,io calma i-am zis ca io oricum am lat bani si sa puna cine vrea termopan ca io nu ma mai ocup,si atunci sa te tii...[duel]ca m-a facut mincinoasa ca nu l-am dat nici un ban in avans si mi-a stigat..."cara-te de aici "...de vro 3 ori, concluzia nu a pus nimeni termopan...
Offf..[bang][bang][bang] Pai tragi putin cu el . Daca raminea singur mai facea figuri de astea? "Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii. Razi pentru a putea reusi. Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste. E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit." Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns
cand ramane singur, sau daca il tratam un pic mai rece face pe victima si-l apuca toate bolile din lume, ca nu e de ajuns ca e rau, dar mai e si foarte vicleam,parsiv. la ultimile discutii pe care l-am avut cu al meu i-am zis tot ce ma deranjeza si tot ce cred despre tasu'.[box] ca au fost discutii tare urate intre noi doi, sper acum sa fiu [gravi] si atunci voi fi asa de fericita ca o sa gasesc io resurse sa ii [sm] pe toti si sa fie super. si sa-l pun pe "tata socru" cu botu' pe labe...[zz] Agri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Agri
cand ramane singur, sau daca il tratam un pic mai rece face pe victima si-l apuca toate bolile din lume, ca nu e de ajuns ca e rau, dar mai e si foarte vicleam,parsiv. la ultimile discutii pe care l-am avut cu al meu i-am zis tot ce ma deranjeza si tot ce cred despre tasu'.[box] ca au fost discutii tare urate intre noi doi, sper acum sa fiu [gravi] si atunci voi fi asa de fericita ca o sa gasesc io resurse sa ii [sm] pe toti si sa fie super. si sa-l pun pe "tata socru" cu botu' pe labe...[zz] Agri.
Agri , eu te admir ca gasesti atata energie sa te detasezi de probleme. Pe mine ma facuse cu nervii de nici eu nu mai stiam pe ce lume eram, m-a jignit enorm si ..degeaba, ca eu chiar nu eram vinovata. Prietenul meu imi spune ca e un om bolnav si sa-l las in pace, dar eu cred ca el nu vrea nici sa se certe cu ei dar nici cu mine , si ne lasa pe noi sa ne rafuim .Cert e ca acum , incepe sa-mi spuna aceleasi lucruri ca si taica-su . De exemplu ei mi-au reprosat ca eu am fost vinovata ca nu am fost cea care sa le intru pe sub piele , si prietenul meu , cand ne certam spune acelasi lucru . Dar cand ne-am certat prietenul meu a sustinut ca nici nu se putea sa le intru in gratii atata timp cat taicasu se cearta cu el ca la usa cortului si se poarta cu el asa cum se poarta , si ca eu fireste vazand asta nu m-am apropiat. Deh .. daca cu fiul se poarta asa , cu mine se purta mai bine? "Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii. Razi pentru a putea reusi. Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste. E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit." Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Agri
Nu, nu am [q],l-am facut acum ca m-au incurajat aspirantele si a iesit I, acum sa vad io de unde mai gasesc resurse ...[bang] Agri
Agri , nu l-ai facut prea repede cumva? Eu zic sa mai incerci si dimineata cu prima urina. Hai ca eu te sustin , o sa vezi ca bebe o sa vina tocmai cand o sa ai mai mare nevoie de el. "Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii. Razi pentru a putea reusi. Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste. E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit." Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Agri
nu-i devreme ca e a8 zi de intarziere si imi e rau de mor, imi e greata si sunt ametita, sper sa ai dreptate. Agri
Cand repeti testul sa ne spui si noua cum e , da? Te rog .. "Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii. Razi pentru a putea reusi. Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste. E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit." Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor...rad ca proasta de una singura !!! in fata calculatorului...sunteti tari de tot !!!nu stiu ce m-as face facar voi....[cool][cool][cool][cool][cool][cool][cool][cool] Geanina si bebe Luca Andrei http://community.webshots.com/user/lucaandrei poze noi http://community.webshots.com/album/227329294zfXrHi http://community.webshots.com/album/227334618OmZrde in pozele astea sunt si eu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...