Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Astazi este ziua mea!


Recommended Posts

quote:
Initial creeata de iga
Motiv de bucurie pentru mine,dar si tristete.De ce?Se poate ca sotul meu sa fi uitat,tinind cont ca m-a sunat de la servici si nu mi-a zis nici macar La multi ani!In ultimul timp este ocupat doar cu serviciul ,de mine prea putin mai are timp.Eu,visam ca macar de ziua mea sa fie altfel;el sa fie primul care-mi ureaza "La multi"....dar se pare ca m-am inselat.E ziua mea si nu sint deloc bucuroasa,stiti si voi cum este ..totusi ma alin privind-o pe[copil]si uit de toate![alcool] ada
Ada, iubita, eu stiu exact ce simti; in primul rant LA MULTI ANI!. Ca sa stii exact cat de bine inteleg, citeste-mi postarile de la "A uitat ca e ziua mea?"... Dar stii ce am facut? Mi-am cumparat 2 perechi de cizme si cand a mica m-a intrebat de unde le am i-am spus, de fata cu taica-su ca sunt cadou de la Daddy de ziua mea... Asa ca... stai linistita, nu esti singura. Ziua mea e in 14 Dec. si el a zis ca toate actele ce le-a facut la birou, in ziua aia, a pus pe ele data de 13 Dec. ... Normal, si-a cerut mii de scuze; inca n-am uitat, dar l-am iertat... Nu stiu ce sfat sa-ti dau, dar citeste postarile de la "A uitat ca e ziua mea?"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ada, draga, nu vreau sa te ranesc, dar iti spun din proprie experienta: nu-ti fa prea mari iluzii cu surpriza, ca poate, chiar a uitat (se mai intampla) si atunci vei fi si mai dezamagita si mai ranita... Te pup si, sper din suflet sa-ti faca o surpriza, ca stiu cat doare sa uite... dar, in caz ca a uitat... du-te si cumpara-ti cadou si lasa-l in pace; iti garantez ca daca a uitat si ii amintesti tu, o sa se simta muuuuuuuuuult mai rau decat te simti tu. Eu l-am vazut pe al meu...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dana_ene
Ada, LA MULTI ANI ! Hai ! Nu fi trista ! Polux are dreptate, se intampla ca ei sa uite, dar nu fa din asta o tragedie. Daca el iti este alaturi, daca va iubiti, este mult mai important. Atentioneaza-l din vreme ! Si eu am vrut sa evit intotdeauna asemenea momente, asa ca aveam grija ca in saptamana dinaintea zilei mele sa intreb "nevinovat", din cand in cand: "ce-mi iei de ziua mea ?". Asa nu a uitat niciodata si a retinut si ca-mi doresc o atentie [;)]. Dar, poate ca vei avea o surpriza !!!!!!!!!!!!!! [flo]
De Craciun, printre alte cadouri, i-am cumparat un calendar de perete, pe care i-am insemnat zilele de nastere a mea, a fetitei, a mamei lui si chiar si a lui si aniversarea noastra. I-am spus sa si-l duca la birou; asta ca sa evit sa mai simt ce am simtit anul asta de ziua mea; desi, sunt sigura ca n-o sa mai uite, mi-am luat, totusi, masuri de precautie...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa va povestesc ceva. Intr-o frumoasa seara de septembrie, cum stateam noi linistiti la televizor, dintr-o data sotul meu imi zice : "nu-mi spui la multi ani?" Eu am cazut din luna, prin minte mi s-au perindat fulgerator toate datele posibile (ziua lui de nastere, data casatoriei noastre, ziua cand ne-am cunoscut, ziua cand Romania a castigat campionatul european de rugby, etc)si banuiesc ca am facut o fata complet lipsita de inteligenta.In cele din urma i s-a facut mila de mine si mi-a amintit ca il cheama si Cornel (nume pe care nu-l foloseste, dar el nu uita niciodata de ziua mea onomastica, desi nici eu nu folosesc cel de-al doilea nume). Acum, in apararea mea, pot sa spun ca e un sfant obscur care se serbeaza pe 13 sept., dar neavand calendar de ala de popi in casa - ca noi nu tinem la chestiile astea- nu aveam de unde sa stiu sau, mai degraba, am stiut si imi iesise din minte. Asa ca, dupa ce mi-a luminat nestiinta, s-a dus frumusel si-a cumparat o sticla de sampanie cu care am sarbatorit. Totul s-a terminat cu bine si pe el nu l-a deranjat lipsa mea de atentie. P.S. La anu' poate ii uit ziua de nastere! Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca sintem mai multe care am trecut prin asemenea clipe nefericite si acel sentiment penibil.Oricum pe viitor am sa-mi aduc sigur aminte de ziua lui [hop][pic],sa vada cit este de placut ca de ziua ta sa stai sa astepti sa-ti ureze sotia :La multi ani!De cadou nici gind!Poate asa e moda mai nou???!![?]Rochii am cu duiumul,nu mi-am mai luat,unde sa merg aicia sexy?si cu cine sau ptr.cine?Alta este satisfactia cind primesti un cadou,fie el cit de mic,din partea altcuiva;doar e ziua ta.De acuma in colo i-am zis ca in fiecare zi va fi ziua mea[jamaica].Cum o sa ies la cumparaturi,cum cadou pentruADA si bineinteles si ptr.[copil][;)]VA PUPIC DULCE SI VA DORESC UN AN NOU FERICIT SI PLIN DE BUCURI!!! ada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by iga
Rochii am cu duiumul,nu mi-am mai luat,unde sa merg aicia sexy?si cu cine sau ptr.cine? ada
Pentru tine, Ada. Prietenul meu nu e un romantic, nici gand, dar daca eu fac vreun gest romantic (o cina, o lenjerie sexy, etc., ce-o fi) il fac ptr. mine, in primul rand, sa ma simt eu sexy si bine...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Ada, un sincer "La multi ani"!si nu te mai intrista.Ai o fetita ...sa-ti traiasca, asta e cea mai de pret avere pe care o ai.Apreciaza faptul ca nu a uitat si ti-a cumparat flori!Iar data viitoare opteaza ptr. varianta de a-i spune dinainte ce-ti doresti de ziua ta.E simplu,.....[^] si nu suferi .Un an nou fericit si numai bucurii! simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact asa fac si eu- aleg singurica cadoul si ii spun: "Iubire, uite, asta e cadoul de ziua mea" ... chiar azi am facut comanda pe net pentru ca peste 3 sapt sarbatorim ziua mea :) Asta pt ca in trecut imi alegea ce credea el ca imi place, si nu credea bine. De uitat de ziua mea nu a uitat niciodata, da cred ca i-as fi amintit eu inainte sa fie prea tirziu... ca-s mai exploziva din fire [:D] Toulouse, la ville rose [roker] http://ginsengclan.free.fr/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

inainte tot asa ma smiorcaiam si eu cind era vorba de cadou " o iubi...o scumpi...ubi..ubi vreau rochita aia de catifea sau vreau parfumelul ala , inelusul ala "asta pina cind mi-a zi al meu sot " da' ce-ai draga esti constipata? " acu ' ii zic ceva de genu' : " auzi omule, vezi ca vreau" cutare lucru" [:D] Ema's si Richard-Sora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iga , Nu trebuie sa te superi. Este lumea lor, lume care nu da importanta cuvenita zilei de nastere. Pe undeva este si greseala ta, trebuie sa-l educi in privinta semnificatiei aniversarii pentru tine. El n-are de unde sa stie ce e "aia". De cate ori l-au sunat cei din familie sa-l felicite de ziua lui ? Cu "rusine" trebuie sa recunosc ca pentru sotul meu eu am fost prima persoana care i-a spus ceva de ziua lui ! Parintii sau sora nu l-au sunat niciodata sa-i spuna ceva de ziua lui, si nici el nu facea astfel de gesturi inainte de a se casatori cu mine. Acuma nu uita nici zilele de nastere ale parintilor, nici ale surorii, neci restul membrilor de familie, nici ale familiei europene (din partea mea). Este doar chestie de educatie. La inceput poate se va uita ciudat, dar daca il obisnuiesti, cu timpul o sa-i faca si lui placere sa faca placere celor din jur. De ziua mea era de-a dreptul "gelos" pe multimea telefoanelor si felicitarilor (prin posta sau email) pe care le primeam din jur. Acum este aproape Imposibil sa uite ca e ziua mea. (desi cine stie, la cat de preocupati sunt japonezii... dar n-as crede) Lia-S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...