Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de martie-aprilie 2004 (35)


Veve

Recommended Posts

LA MULTI ANI! Noi va dorim un an nou plin de fericire, noroc, multa sanatate si sa aveti numai clipe de bucurie langa puiutii vostri! Am lipsit o vreme pentru ca am avut calculatorul virusat, dar sper sa fiu ceva mai activa in anul asta. Realizarea cea mai mare a fetitei mele din ultima vreme este mersul in picioare! A inceput cu 2-3 pasi pe 25 decembrie - chiar de Craciun, la 9 luni si 5 zile. Apoi a progresat, acum reuseste sa parcurga cam jumatate de camera. Ii place, este foarte incantata, dar daca vrea sa ajunga undeva rapid, o ia tot in 4 labute... Cred ca vom mai continua cu mersul de-a busilea o vreme, ca asta in picioare, desi este minunat, ne cere prea mult timp [:)] Eu de azi am inceput serviciul si am o stare foarte aiurea, ma simt ciudat fara Tiana, abia astept sa ajung diseara acasa. Aseara am plans mult, ma simteam tare vinovata... Sper sa trec pana la urma peste asta, iar decizia de a ma reintoarce la munca sa fie totusi o decizie buna... Deocamdata atat de la noi - desi in prima zi de munca, totusi am de lucru... Pupici pufosi! Flaviana si [copil] Tiana Maria (20.03.2004) [url="http://community.webshots.com/user/flaviana17"]Album Tiana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Soleil,felicitari!abia astept sa o ia si a mea la picior!Nu-ti fa procese de constiinta ca te-ai intors la servici;ce sa-i faci ,cred ca noi ne'intarcam' mai greu decat ei... Acriseu i-am dat azi Ilincai cartof cu creier(mie imi place creierul);le-am fiert separat si le-am amestecat cu putin unt si apa,in blender.I-a placut foarte mult. Lauraspor la munca! Dragelor,mai alapteaza careva pe aici?Cam pe cand v-ati propus sa intarcati?Eu ma gandesc s-o intarc prin februarie,nu cred ca ii dau pana la 1 an.Ce parere aveti? Irina si bb Iinca(26apr04) "Toti traim sub acelasi cer ,dar nu toti avem acelasi orizont."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit! Eu sunt cam zombi dupa ce aseara Raul mi-a vomitat din nou...cred ca stiu si cauza...dupa ce timp de cateva zile numa a ciugulit ieri a mancat fff mult si bine si probabil stomacelu lui nu a facut fata si a dat la rete...mi-a fost frica sa nu recidiveze si am dormit iepureste...bine ca a fost doar asta! Nedda, frumoasa excursie ati avut!! Bravo voua si Larei care dupa cum spui s-a purtat exemplar!![pup] Soleil, bine ai revnit si spor la munca!! SI eu ma gandesc ca peste vreo 2 luni incep lucru si tare tare groaza imi e [V] [pup] pentru Tiana, e fetita cuminte!!! Laura, [pup] Dariei pentru ca dintisorii ca iasa mai repede si fara chin! Malina si pe mine ma enerveaza chestia asta, are ceva dar de fapt n-are nimic [bang][bang][bang] Mersi ca mai tinut la curent...si mie mi-a spus pediatra, la un moment dat de treaba asta cu mucozitatile dar am zis ca e tampita ea[:D] Mickyy ce mare si frumoasa s-a facut Malina!!![bis] Dar ce pletoasa e[:D] Acris, eu nu prea pot sa-ti dau sfaturi despre papica pentru ca si eu sunt in pana de idei, Raul inca e la regim si habar n-am ce mai pot sa-i dau ca de cateva zile mananca numai mere fierte, branza si legume fierte...Daca esti in stare poate ne spui si ce probleme ai avut cu Amalia, pe care o [pup] Maaammmmaaaa, de cand ma chinui sa scriu mesajul asta [alcool][alcool][alcool] Neuronu [gica] e in concediu [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos"]Claudia [/url] [vampa] si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/detail?.dir=e22d&.dnm=cb25.jpg&.src=ph"]Raul [copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acris, bine ai venit! Si eu sunt noua pe-aici si am fost primita tare bine - e un grup de fete nemaipomenite aici! Soleil, bine ai revenit. Nici eu nu ma impac deloc cu munca asta... macar ca eu am program flexibil, dar treaba tot trebuie sa mi-o fac si acasa nu am spor si cand plec ca sa-mi pot face treaba ma mustra constiinta si uite-asa... Ce sa facem... Nici eu nu am idei cu mancarea, ai mei abia ce au inceput sa manance un pic mai bine, dar f. putine chestii le plac. Asa ca astept si eu sa vad ce alte sugestii au fetele. Nedda, ma bucur ca v-ati simtit bine in concediu si ca Lara a fost atata de cuminte. Mariana, felicitari!! Eu am gemeni si stiu ca nu e usor cu doi (o sa fie greu si la tine si la Micky fiindca vor fe de varsta f. apropiate) dar Dumnezeu le da putere la mamici sa faca fata si fizi si psihic si sa-si ingrijeasca bebeii. Si o sa vezi ce frumos va fi cand vor interactiona. Ai mei deja se strang in brate (dar trebuie sa am grija, ca ei nu stiu si isi mai baga degetele in ochi) si isi rad unul altuia cand se vad si povestesc in limba lor. E ceva de nedescris, eu ma topesc cand ii vad ca se iubesc. Lucas al meu a fost tare bolnavior, a avut febra 38.4. Pediatra nu i-a gasit nimic nici in gat, nici la plamani, nici la urechi. Dar eu totusi cred ca il doare gatul, ca e tot cu limba pe-afara si am citit ca asta e semn ca ii doare gatul. A fost atata de blegutz si de suparat de am crezut ca mor de mila lui. Si nu a mancat aproape nimic o zi intreaga si tare m-am necajit pentru el. Dar de aseara e mai bine. Va pupam Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor! Sa crestesti mari si sanatosi si cuminti! Clau, imi pare rau ca Raul a vomat iar aseara... Da, trebuie acum grija mare ca inca e sensibil stomacelul lui, saracutul de el. Micky, Malina e tare scumpa! Si ce par lung are! Mia a mea e mai cheliuta (si cum e blonduta pare ca are si mai putin par). In schimb trebuie sa-i tai lui Lucas din breton, ca ii vine in ochisori. Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Va transmit din tot sufletul un an nou fericit, cu multe bucurii si impliniri, multa sanatate, multa pace si liniste in suflet, mult noroc si multa incredere in voi insi-va. Fei ca steaua norocoasa a puiutilor nostri sa-i calauzeasca in viata, si ingerul lor pazitor sa le vegheze somnul linistit. La multi ani Corina [mamica] si [ispita] [url="http://photos.yahoo.com/nagy_corina2000"] Stephanie [/url] – 18 aprilie 2004 "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uite ca mi-am facut si eu un pic de timp sa va scriu. Sanatate multa puiutilor care nu se simt bine, si Stephie a fost racitura de sarbatori a inceput la Craciun, acum e mai bine mai tuseste un pic , dar nu ne mai curge nasul. Merge pe marginea patului, in 4 labe da ture prin toata casa, e tare interesata sa mearga in baie la soricel, care e sinistrat acolo, ii place bradul, telefonul, ceasurile noastre de mana si e o smechera si jumatate. uf ca s-a trezit galusca pana nu uit, noi avem 6 dintisori, ne-au iesit inca 3 in decurs de 5 zile, si al saptelea sparge si el imediat, asa ca Vv trece-ne si pe noi in tabel. Pupici Corina [mamica] si [ispita] [url="http://photos.yahoo.com/nagy_corina2000"] Stephanie [/url] – 18 aprilie 2004 "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, in sfirsit mai dai si tu pe la noi!Bravo pentru mersul in 4 labe! Fetelor da ce e cu linistea asta azi? Nu mai zice nimeni nimik? Ela, Kata ia treceti la apel! [url="http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/alina_stoica/my_photos"]Anca,Vlad si Thea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alona, hai sa zic eu doua vorbe pana trec la apel celelalte mamici :). Noi am avut musafiri aseara si Lara a fost tare prietenoasa. Nu mi-a venit sa cred vazand-o cum "converseaza" cu ei!! Clau, ma bucur ca Raul e mai bine acum. Pupam noi baiatul frumos si pe mami lui! Cum a fost la intalnirea cu fetele din Arad? Simo, ce frumos trebuie sa fie sa-i vezi pe Mia si pe Lucas imbratisandu-se!! Scumpii de ei! Mi-ar placea sa mai pui poze cu ei, sa-i mai vedem si noi pe frumusei. Codruta, e drept ca voi aveti drum mai lung si cu mai multe opriri dar daca trebuie sa-l faceti, trebuie. Eu cred ca nu trebuie sa-ti faci griji de bucata de drum care trebuie parcursa cu masina fiindca Tudor va fi obosit si va adormi leganat de zgomotul motorului si de miscare. Dar stii ce ma gandeam referitor la calatoria acasa? Ca puii nostri vor fi "jet-legged" si vom avea ceva de furca cu ei pana se adapteaza schimbarii orei. Vom vedea ce va fi! Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irina, eu mai alaptez si inca destul de serios. Larei nu-i prea plac legumele si singurele lucruri pe care le mananca cu placere sunt iaurtul si fructele. Asa ca alimentul de baza tot laptele meu e. Eu mi-am propus sa alaptez pana la un an al Larei dar cred ca ea imi va schimba planurile si n-am s-o fortez sa renunte la san daca ea nu vrea. Desigur, nu cred ca as vrea sa o alaptez pana face doi ani dar...sper ca dupa ce implineste un an sa renunte singura la san. Laura, spor la treaba in noul an! Soleil, felicitari pentru Tiana ca merge singurica! Te asteptam mai des, sa ne zici ce face. Iti doresc acomodare rapida cu serviciul si mai ales cu faptul ca n-o mai vezi pe Tiana toata ziua. Apropo, cu cine o lasi cand esti la servici? Ai vreo bunica in ajutor sau o baby-sitter? Micky, tinem pumnii Malinei sa-i iasa repede dintisorii si sa nu o mai necajeasca! Acris, eu nu-mi aduc aminte sa fi fost o rubrica a mamicilor de aprilie-mai pe forum, dar n-are a face! Bun venit la noi si sa stii ca si mie mi-ar trebui niste idei noi in privinta meniurilor bebelusilor nostri. Lara nu prea mananca multe chestii chiar daca pe mine ma munceste inteligenta sa i le combin in fel si chip. Abia astept sa faca un an si sa prind curaj sa-i dau cate ceva din ce mancam noi. Poate ne vor zice mamicile cu bebelusi mancaciosi ce fel de combinatii de alimente mai fac. Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...