Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de martie-aprilie 2004 (35)


Veve

Recommended Posts

La Multi Ani! Va doresc un An nou Fericit , plin de realizari si multa sanatate! Mii de scuze ca nu am mai dat nici un semn de viata insa am avut musafiri si nu am avut timp sa mai deschi calculatorul macar. Eric este bine mananca si a fost in culmea fericirii in ultimele 2 saptamani . S-a distrat de minune cu verisorul lui. Acum sa vedem cum o sa ne obijnuim fara ei.... Va pup si La Multi Ani celor doi Davizi nascuti pe 3 Ianuarie. Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dragelor si sa aveti un an nou fericit! Ne-am intors si noi din tarile calde si incercam sa revenim la programul obisnuit. N-a fost vacanta noastra prea lunga dar a fost extraordinara si ne-am simtit minunat. Lara a fost foarte cuminte si n-am avut nici-o problema cu ea in avion. Chiar m-a surprins si mi-a dat curaj sa calatoresc cu ea acasa in Ro peste cateva luni. Cele doua zile in Miami le-am petrecut foarte frumos. In prima zi am fost la plaja (Miami Beach) dar doar sa ne plimbam si nu sa stam la soare (nici n-a prea fost soare) si apoi in oras. A doua zi am condus spre Key West (spre sud, unde se termina limba de pamant Florida) si soseaua are de-o parte si de alta numai apa. Am fost sa vizitam un park cu fructe si plante exotice si apoi, mergand cu masina am oprit la o ferma sa culegem capsuni. Nu va spun ce gustoase au fost, mai ales culese de mine. Serios acum, au avut gust de capsuni adevarate si nu ca cele pe care le cumpar din supermarket. De Anul Nou ne-am intors in Chicago si am fost in downtown sa vizitam Sears Tower (cea mai inalta cladire din America de Nord). Apoi am luat cina in cartierul grecesc. Nu va spun ce m-am bucurat sa redescopar ceva din atmosfera cartierelor de acasa cu magazinase mici de tot felul si cu oameni prietenosi si galagiosi. Ah, si uitasem sa va spun ca a doua zi in Chicago am mancat niste mici la un restaurant romanesc de si acum ma ling pe buze. Parca au fost cei mai buni mici pe care i-am mancat vreodata [:D]. Ei si cam asa a fost vacanta noastra pe scurt. O sa pun si poze sa ne vedeti dar probabil ca o sa mai dureze ceva pana reusesc eu sa gasesc timp pentru asta. M-am bucurat sa citesc ca si pentru voi a venit Anul Nou cu bucurie si petreceri. Exceptia a fost Clau, dar sper ca Raul e bine acum si la fel si mami si tati! Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Veve, Elena, Alona, v-am admirat pozele facute de sarbatori! Acris, bine ai venit![flo] Mariana, felicitari si sarcina usoara![flo] Elena, cum s-a intamplat ca Amelie n-a mai vrut tzitzi?? E tare hotarata fata ta! A inceput anul cu o schimbare![:)] Codruta, am promis sa-ti povestesc cum o sa fie calatoria cu Lara ca sa stii cum va fi cand o sa calatoresti cu Tudor. Mai intai sa stii ca n-ai cum sa-l opresti sa puna mainile pe toate scaunele, mesele, barele etc. pe care le vede si apoi sa le bage in gura, asa murdare cum sunt! Eu am mereu cu mine servetele umede cu care o enervez pe Lara destul de des. Apoi, trebuie sa ai grija sa-i dai sa suga sau sa bea din sticla la decolare si la aterizare, ca sa eviti problema presiunii din urechi. Eu am avut noroc ca Lara s-a hotarat sa doarma pe toata durata zborurilor. Noi am zburat de la Chicago la Miami prin St. Louis si deci am stat cam doua ore in aeroport intre zboruri. Dar pentru ea n-a fost nici-o problema, mai ales ca la plecare a fost obosita fiindca dormise mai putin acasa iar la intoarcere se intelege ca a fost obosita de intreaga calatorie. Apoi am avut noroc ca nu s-a speriat de nimic (inclusiv de atata lume straina) dar a fost nedezlipita din bratele mele. Si la taica-su plangea daca incercam sa i-o dau lui. Probabil ca asa s-a simtit ea in siguranta, numai in brate la mine, restul fiind total strain si nou. Cred ca, pe undeva, asta a facut calatoria mai usoara fiindca n-a trebuit sa alerg dupa ea prin aeroport sau avion sau sa o aud cum urla daca n-o las pe jos. Eu i-am luat cateva jucarii noi pe care i le-am dat in avion (cand s-a trezit) dar n-a fost interesata de ele. Singura distractie a fost paharele de plastic in care ni s-au servit bauturile racoritoare si servetelele pe care le facea tacticos mii de bucatele. In restaurante, aceeasi distractie. Si cam asta e ce-mi aduc aminte acum. Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nedda, bine ati revenit! Merci de incurajari, mai prind si eu curaj asa, ca deja ma apuca stresul numai la gandul unui zbor asa de lung. Ne-am interesat si noi de bilete si cea mai buna varianta ar fi spre Budapesta cu escala la Praga, deci vreo 7 ore jumate pana la Parga vreo 3 ore in Praga si inca vreo ora pana la Budapesta, iar de acolo cu masina inca vreo 6 ore, ce sa mai va fi distractie. Ma ingrozesc ca nu prea sta locului si nu doarme, dar daca spui ca Lara a fost cuminte, sper sa fie Tudor mai linistit si sa doarma. Si el sta mai mult in brate cand e lume multa in jur si nu e asa catarator, dar in 7 ore are timp sa se obisnuiasca. De abia astept sa pui poze sa vedem si noi cum v-ati distrat. Cred si eu ca au fost gustoase capsunile asa coapte la soare, cele din magazin cred ca le culeg verzi si se rosesc pe drum. Va pupam [pup] pe amandoua. Alona cum a fost pestele? Eu inca nu i-am dat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Codruta, i-am fiert pestele cu cartofi, dovlecel si citeva pastai de fasole verde , le-am dat prin blender si am pus putin unt si iaurt.I-a placut tare mult, aveai dreptate Elena.Apropos de statul prin aeroporturi! De ce nu mergi din Budapesta la Timisoara sau Cluj? Ca astia de la Malev au curse.Nu este Malev de la Montreal? Noi o sa mergem cu ei pina la Cluj( sper sa aiba) daca nu, la Timisoara.E cursa directa pina la Budapesta si acolo mai stam aprox 1 ora si via Romania. [url="http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/alina_stoica/my_photos"]Anca,Vlad si Thea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alona, din Toronto este cursa directa la Budapesta, dar de acolo spre Cluj nu stiu ce legatura sunt. Din Montreal nu este direct spre Budapesta numai cu escale si noua cea mai buna si ieftina varianta ne este asta cu escala la Praga. Timisoara este aproape la fel de departe ca si Budapesta, spre Cluj nu am gasit asa ca ramane sa facem drumul cu masina. Sunt cam stresata, noroc cu Nedda ca am mai prins curaj. La multi ani Olivia Karla, Adriana Claudia si Anelisa Elena!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]Olivia Karla [s] [s]Adriana Claudia [s] [s]Anelisa Elena [s] imi pare bine ca ati petrcuti bine si sper ca toata lumea este santoasa. Claudelu bine ca sunteti sanatosi acum. La ORL a zis ca nu are nimic, daor niste mucozitati. E nervanta treba asta nu are nimic dar de fapt are. Acum parca nu mai tuseste asa e rau (mai este putin si facem luna), in schimb ii curge nasul. Si manaca si mai prost, si toto vomita. Dar se pare ca nu se poate copil fara probelme. Mariana felicitari. Multa sanatate!!! o sa fie greu dar si bine. Imi povestea o vecina care are baietii la 2 ani difrenta ca nu avea treab cu ei or in sir ca se jucau impreuna. Stiu oe cineva care a nascut cu cezariana la 1 an diferenta. laura si eu am patit la fel cu ingrasatul. Si cat ma chinuisem sa slabesc... acris bine ai venit. Poate ai postat ma mai-iunie? Noi am facut revelionul la arges. In ultmimul moment am primit invitatie la cumnati (ea este gravida in luana a 9-a). asa ca am lasat puiul cu bunicii si am mers la ei. A fost asa de bine la casa ca nici nu s-a trezit la ora 12 (stau intr-o zona numai de case, linistita). in schimunde am facut noi a fost un vacarm si un fum... am petrecut cam ca pensionarii cu mancare si telvizor. Cam plictisitor. Ne-am culcat al 4 si ne-am trezit la 8, ca drogati [bang]. pupici [pup] Malina si[url="http://community.webshots.com/user/malinamircu"][copil]Danutz [/url] (5 aprilie 2004) [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=35266"] povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si noi! Neata pe la pranz si la multi ani sarbatoritilor de azi!! Avem si noi cateva pozici noi doar de la Craciun (cam putine, ca am pierdut cablu de la aparat si pe cele de la Revelion nu le mai putem descarca....mai sunt peste 100 de poze acolo, da' las ca gasim noi o solutie [:D]!) Si mai avem si o gramada de dintisori gata sa iasa....asa ca de cateva zile nu mai vrem sa mancam decat iaurt, lapte si fructe. In rest, ne inecam de mama focului, probabil ca o dor gingiile si nu mai vrea sa mestece, asa ca inghite direct, dupa care-si baga mana pana la cot in gura si scoate totul afara [bang][bang]. Mickyyy[gravi] si [copil] Malina Ioana (31.03.2004)
[foto] [url="http://community.webshots.com/user/mickyyyy"]Album Malina[/url] & [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545"]Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua iubitelor! Toate bune si frumoase pe la voi? Eu muncesc de zor pentru al firmei viitor, azi m-am delectat cu noile reglementari legale ( cod fiscal, asig sociale, etc). Daria a invatat sa se dea jos din pat singurica, a invatat ca e fierbinte caloriferul si sa planga daca pleaca cineva din casa. Ca sa o mai imbunez trebuie sa conducem pana la lift persoana care pleaca iar in caz de forta majora sa mergem si cu liftul pana jos eventual. Maseluta care o anuntasem se pare ca a fost doar o zgarietura pe gingie( asa ne-a spus doctora), dar avem inca vreo trei dinti "pe vine". Salutam noua venita Acris! Bine ai revenit printre noi si serviciu usor! Acum e randul sarbatoritilor :
CODRIN DAVID THEODORE OLIVIA CARLA ADRIANA CLAUDIA MARIA CRISTINA RAUL ANDREI DAVID BOGDAN ANELISA ELENA GABRIEL( sot Maluba)
Sa fiti sanatosi si norocosi! Anul ce tocmai a inceput sa fie mai prosper si plin de impliniri!
[url="http://community.webshots.com/photo/210915540/210916783xdJPXE"] [bis][bis][bis] bebelusa DARIA [/url] si [url="http://community.webshots.com/user/LauraFlo105"] mamica LAURA [bis][bis][bis] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit ! Dragele mele, anul trecut am postat la "mamici de aprilie-mai", nu la "mai-iunie". Dar nu mai conteaza.... Important este ca am revenit. Hai sa va dau mai multe detalii despre printzesa mea: are [8] luni si jumatate si se numeste AMALIA - ELENA. Este un copil f. norocos (in spital a fost numita "luptatoarea"), pt. ca era sa o pierdem.. Dar acum totul este ok. Este sanatoasa, frumoasa si cuminte. Deja a inceput sa mearga tinuta de o singura manutza, zice "mama" si "tata", "da", danseaza cum aude muzica, mai ales cd-urile cu muzica pt. copii..o fascineaza. O sa scanez cateva fotografii sa o pot arata intregii lumi. Acum, rugamintea mea este sa-mi spuneti ce le mai dati puilor vostri sa manance, ca la mine mi se pare a intervenit o monotonie in meniu. Va pupic dulce !!! (nu mai pot sta ca ma vad colegii ca nu muncesc [:D] Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...