Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (26)


Veve

Recommended Posts

La Multi Ani si de la noi!!!!Sa avem parte in acest an si in anii viitori de multe bucurii din partea micutilor nostri si numai sanatate. Noi am fost destul de agitati in noaptea de revelion,micul s-a cam speriat de la pocnitori si artificii,a fost foarte agitat,abia l-am linistit.Abia a doua zi a savurat si el revelionul si implinirea a 4 luni [bis] cu putina sampanie pe buze [alcool],ca are o mama denaturata...A fost si cu sorcova pe la cunostinte,a castigat primii lui banuti[:D]. De saptamana aceasta incepem si noi cu supa. Propun a treaba interesanta mamelor cu mai multa experienta:sa facem o pagina (cum e cea cu data nasterilor) in care sa treceti tot felul de sfaturi,cum se prepara mancarurile pt. bebe,supa,pireu,etc sa nu va intrebam de fiecare data. De cateva nopti am o problema cu Bogdanel,se trezeste foarte des,la 2,la 4 la 6.Sa fie de la sperietura?????Nu ii este foame (ii dau niste ceai de sete),ci doar se smiorcaie si se agita,il mangai si adoarme la loc.Ce sa fie,voi ati patit asa ceva? Monica si bebe Bogdan http://community.webshots.com/user/monicaotelea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am vazut pozele cu bebeii de Craciun si de Revelion,sunt super,toti ar trebui sa participe la concurs (apropo,Kim/Olivia v-am votat). Si mai am o problema cu bebe noaptea,se intoarce pe curmezisul patului si da cu capul de gratii.Daca ii pun aparatoare nu-i convine ca nu mai vede afara din patut si tipa,asa ca nu stiu ce sa ma fac,cred ca o sa-l culc perpendicular ca noaptea sa se intoarca cum trebuie[:D][:D]. Monica si bebe Bogdan http://community.webshots.com/user/monicaotelea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata si de la noi! la noi mesele sunt doua: la pranz supa de legume(morcov,telina,cartof,deocamdata o sa introducem inca un element saptamana asta) si seara mere coapte cu cereale... se pare ca cerealele astea sunt foarte importante ptr ca contin fier! aveti grija ca o cutie deschisa de mai bine de o luna nu mai e la fel de buna; cel putin pe cutiile de aici(organice) asa scrie... Ana, copiii nostri sunt nascuti aproape in acelasi timp..vad ca tu ii dai Ralucai o gramada de papacumva nu mai alaptezi? ii dai formula?te intreb ptr ca mie mi se pare deja mult faptul ca al meu papa doua mese...mai ales cu americanii astia care zic ca pana la sase luni numai cereale...si inca ceva ,cand s-au nascut,bebeii aveau stomacelul cam de un oz...stie cineva acum cam care ar fi cantitatea ideala de papa? ca Lucas a sarit de la a nu papa deloc pana la a fi cenzurat (mi-e frica s anu il doara stomacelul) pup Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anul Nou sa va aduca numai bucurii la toti, mamici si pitici!!! Am revenit si noi acasa. O enteroviroza afurisita ne/a pus capac de sarbatorile astea... am patit/o toti pe rand. Eu in noaptea de revelion am petrecut cu ceai [xx(] Dupa episodul asta vad ca si Eva a prins pica pe laptic. Cu greu adunam 300 ml pe zi. Problema e ca nici apa nu vrea si nu/mi place ca bea asa de putine lichide.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...