Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (26)


Veve

Recommended Posts

P.S. Intrebarea nr. 2 Am uitat ceva: mango e ok pentru bb ??? Ce alt fruct mai pot sa-i dau Giuliei (momentan suntem la mar+porto+grapfruit+lamaie+banana+ morcov), de maine incep cu un pic de para. Apropo, para constipa sau din contra ??? Dar strugurii sunt buni ??? Voi ce fructe le mai dati bb-ilor ??? P.S.2. Am scris cu rosu intrebarile si in postarea precedenta sa vada toata lumea disperarea [:D][:D][:D] Leoaicele Daria & [copil]Giulia (2004 08 16) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" [foto]http://community.webshots.com/user/giulia16 [cit]http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La multi ani la mamici si bebici !!! Mai, mai .. am vazut pozele ... frumosi copii , toti unul si unul !! ce norocoase suntem !!! Noi am tot fost plecati de sarbatori si vad ca am baiat de societate ... rade tot timpul si la toata lumea ! nu plange la nimeni si este foarte multumit cand este luat in brate !!!! la capitolul diversificare am fost cam puturosi .. adica eu mamica puturoasa ! si o vom incepe de maine .... am luat si oala "minune" ! nu i-am dat decat suculetz de morcovi si de portocale ! buna ideea cu intrebarile scrise in alta culoare ... le-am remarcat deja pe cele postate dar nu pot sa dau reaspunsuri foarte sigure asa ca le las pe mamicile mai experimentate ... nu pot sa cred .. sunt deja bebici de 6 luni ... si cu dintisori !!! mamaaaa , ce trece timpul! maine o sa ne intrebam la ce liceu sa-i dam !!!! am sa incerc totusi sa-mi dau cu parerea ... mamagiuliei ... eu cred ca poti sa-i dai mango .. la fel cate putzin sa vezi cum il tolereaza ; para nu constipa ci din contra este diuretica ... despre struguri , eu cred ca trebuie sa mai asteptiputzin .. cel putzin asa am citit in carti ! mamici , voi ati dat la bebici struguri ?????? poti sa mai incerci cu papaya ... parca Roxi a experimentat !!! cat priveste premergatorul .. eu cred ca de pe la 6 luni .. acum depinde si de copil ... al meu de exemplu cand sta culcat pe spate si-l ridic de manutze se ridica direct in picioare ... la incaltzari stiu ca exista ceva special ptr. copii mici ...cu taloneta ... sunt mai scumpi dar se merita ptr. calcatura piciorului... Mitzura ... eu zic sa-i faci branzica in casa .. mai ales ca se face asa usor !!! in cartea Caprarilor sunt mai multe retete de a face branzica in casa Lia , si eu am aceleasi dimensiuni ca si tine si sunt la fel de disperata .. chiar ma gandesc sa caut o dieta de slabit ... chiar ... Stie cineva o cura de slabire care sa dea rezultate si sa nu te infometezi prea tare ???? ...si mai vroiam sa va intreb Voi ce ati inteles cu indemnizatia pe 2005 ?pupici mii Simona si bb Luca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamicutelor! Suntem si noi alaturi de voi, chiar daca de postat o facem mai greu. Bianca are 6 luni si este sub greutate. De fapt mereu a fost sub greutate, dar important este ca-i sanatoasa. Sta in fundulet sprijinita, daca o apuc de manute se ridica in picioruse, se intoarce de pe-o parte pe alta, sta in 4 labute si-si ridica funduletul in sus, gangureste si canta, Zice bu-bu, sau ceva de genul asta cand vrea sa mergem la plimbare. De mancat mananca laptic formula de la 3,5 luni (pana atunci tzatzi) si supica, carne de pui, legume(cartof, morcov, pastarnac)pasate, fructe: mar, banana, portocala, mandarina. As vrea sa-i dau gris cu lapte, ce ziceti, este bine? Mai ales ca ea este mai slabuta, poate mai pune ceva carnita pe ea. Daca seamana cu mine, e clar, nici o sansa. Ce altceva as mai putea sa-i dau? Ce mai gatiti bun pentru puiutii vostrii? Nu am incercat inca borcanasele cu piureuri. Va pupix pe toate si sper ca ne primit si pe noi alaturi de voi! Tatiana si bebelina ei Bianaca (5 iulie 2004) Sanatate ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.... Mitzura eu ii fac branza lui Matei, nu o cumpar inca pentru ca asa mi-a zis doctorita... Daca vrei sa faci: 2l de lapte (minim 3% grasime) si 800 de grame de iaurt. Dai laptele in clocot, adaugi iaurtul si mai dai intr-un clocot, strecori si asta e branza. Ce iese din cantitatea asta imparti in opt si ai branza pentru opt zile. Pun pozele azi Andreea, 26 ani-Pesti si Matei Stefan nascut pe 19.06.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza dragelor. hihihi Ana, chiar ca vrea sa il ajunga pe pitiku grasu...da' lasa ca el tot o iubeste![:D] pupici la voi amindoua. Daria, da-i mango, lui Patrick ii place ff mult, i-am mai dat ieri si alaltaieri papaya si tot asa le-a mincat cu placere. si para ii place...ep el nici nu l-a constipat nici invers.... Alexandra...ce sa iti spun, pe al meu mama mea l-a invatat cu biberonul , ca de la mine nu vroia. am mai discutat noi asta pe aici, incearca sa ii dea altcineva sa manince din biberon, ca asa probabil accepta, doar dupa aia de la tine din mina. succes! Tatiana, bine ai venit si aici! [pup] ai facut programarea la medicover? vezi ca analizele compensate le faceau anul trecut numai in prima jumatate a lunii, acum nu mai stiu daca e asa....dar te lamuresc ei la telefon. da-i fara grija cereale Biei....ca se mai rotunjeste ceva....[:D] Lia, pai astea sunt semne clare de dinti mama....hai ca poate va ies in curind sa va lase nerfii si bazdacii..bafta!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, Noi tot in greva foamei suntem... aseara am reusit sa o pacalesc dupa ce a adormit cu biberonul cu lapte, nu m/am lasat pana nu i l/am bagat pe gat pe tot[^] Nici masa de pranz nu a vrut/o ieri si la piure nu a comentat niciodata pana acum. Adevarul e ca nici noi nu ne simtim prea bine dupa viroza, poate ca si ea e la fel. Diseara vreau sa incerc sa trec la laptele de 6 luni cu cereale poate o sa o tenteze. Eu imi fac griji in continuare din cauza lichidelor putine, de apa nu vrea sa auda iar ceai aici nu se poarta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Fetelor! Eu sunt foarte vesela azi. L-am agatzat pe pitik intr-o hinta "jump player" care sare, are un arc. E superhaios cum atarna el asa din usa :)) O sa-i fac poza sa-l vedetzi. Mamagiuliei, eu am citit articolul despre premergator (aici pe DC) si am hotarat ca nu-i cumpar. Tatiana, da-i cereale, asa cum a zis si roxi si poti sa introduci ficatelul si galbenusul in piure. Eu de ieri i-am dat branzica de vaci amestecata cu ceva fructe din borcanas si s-a lins pe botic. Incearca si borcanasele de la Hipp si Nestle, sunt super. Al meu numai la pere s-a strambat in rest ii plac cam toate de varsta lui. Intrebare urgent!!! Sotul meu va fi maine in Bucuresti. De unde cumparati biscuiti fara gluten si cereale fara gluten??? Ca sa mearga direct la tinta, va rog muuuult! [url="http://community.webshots.com/user/roxana_nastase"]Serban[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, Cumparam cerealele fara gluten (de la Jotis) din piata de la Rahova...E complexul din piata in care sunt magazine in marea lor majoritate cu articole pentru bebelusi. Au o gramada de chestii p-acolo. Daria, eu am inteles ca e bine sa nu aiba incaltari pentru primii pasi, botosei si ciorapi grosi...cred...Mai citesc. Revin dupa amiaza ca mai are putin Botosica si sare pe tastatura![:D][:D] O zi excelenta sa avem! Monica si Maria Alexandra (02.07.2004) http://community.webshots.com/user/cristalina_monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...