Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

bebelusi de nov-dec 2004 (6)


vilma

Recommended Posts

quote:
Originally posted by fulguletz pentru ca nu mi se pare comod sa stau aplecata si cocosata de spate
da, cadita in cada mare, dar mie imi e mult mai comod asa, ca il limpezesc cu dusul iar el sta bine merci in cadita (am suport) nu stiu, incearca, sa vezi, nu e deloc incomod (eu sunt o maaaaaaaaaare comoda;) mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by fulguletz gandacicooo, ce fel de bubitze a avut Ioachimu tau si i-a trecut cu crema de galbenele? cumva sunt niste bubitze care apar si dispar si care sunt aspre la pipait?
nu stiu ca nu le-am pipait!;) dar erau rosii si multe si urate[bang] si gata, au trecut, dar pielea e f aspra si se cojeste[q] mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gandacico eu de mult il spal pe KEn in cada mare,numai ca aici cazile sunt fff adanci(imi ajunge apa pana sub barbie)si mi-a fost frica de aceea face baie cu sotul.el il tine si eu il spal.sa vedeti ce frumos da din manute si din picioare copilul parca innoata.de ce nu-l dai pe IOACHIM pe fatza pur si simplu cu ulei de masline,iar surplusul il indepartezi cu un servetel prin tamponare.si nu pui o data pozele de la craciun[?]ca te [neand] mai ROSEB dar chiar ca semeni cu CATALIN.o pereche[olala] si copii reusiti,ce mai sunteti in al 9^lea cer.pupici pe bolfitele la cei mici[pup],sunt frumosi foc.nu ma mai dezlipesc de pozite. octy,KEN(1noiembrie 2004) http://photos.yahoo.com/octyb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MISTICGIRL e super MOSU de anul asta.sa va traiasca si sa va aduca in fiecare an numai bucurii[pup]. SIMONEL ai slabiiiiit!.ce scump e DAVID[pup] FULGU ce sa-ti spun de ciclu?e la fel ca inainte.mie cand se terminau lohiile mi-a curs sange si m-am speriat ca-i din cauza operatiei,am sunat la spital si mi-a spus ca e ciclu sa nu ma sperii ,si ce e pozibil sa nu mai vina luna urmatoare dar a veniiiittt[q].inainte nu ma durea nik acum m-a durut spatele si burta. octy,KEN(1noiembrie 2004) http://photos.yahoo.com/octyb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani la toata lumea si sa avem un an 2005 minunat.Sa fim sanatosi sis a ne bucuram de copilasii nostri. Are si bebe sac de dormit dar pana acum nu l-am folosit deloc.Trebuie sa-l bag in sac dupa baie,inainte de masa,ca altfel se trezeste de tot dupa masa si nu mai pot sa-l adorm.Si de fiecare data uit sa-l bag in sacul ala .Ar trebui totusi sa incerc,pt ca a prins obiceiul sa se dezveleasca noaptea.In sac n-are decat sa faca bicicleta cat vrea,ca nu mai poate sa se dezveleasca. Bits,280ml lapte???!!!???Esti tare,bravo tie. Simona,eu ii dau ceai de musetel indulcit cu miere.Si al meu face kk rar,cam la 2 zile.Si cand face tot asa se screme,se stramba,mai si plange.M-am obisnuit sa-I dau in fiecare zi 100 ml ceai intre mese (fie de musetel fie de chimen+anason) si vad ca si-a facut un “program” de facut kk din 2 in 2 zile. Si eu il dau pe fata cu ulei de masline,in fiecare seara cand facem masaj dupa baita.Poate de-aia n-a facut deloc bubitze pana acum. Gandacel,despre ce suport de caditza vorbeai?Cum arata?Eu am vazut unul la magazinul ala de bebei de la Cora,dar era 1800000 lei si am zis ca doar n-am innebunit sa dau atatia bani.Eu inca il spal pe bebe la chiuveta,dar ma cam chinui ca nu prea mai incape. Bobita,felicitari pt nastere!Interesanta data,1 ianuarie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cine stie care trebuie sa fie distanta intre 2 cezariene?noi il vrem si pe al 2-lea bebe si cu cat e mai repede cu atat e mai bine[:D]. mai gandac mic si frumos am o intrebare pe care vreau sa ti-o pun de multa vreme:de ce v-ati intors mai din [canada]?cand altii se chinuie sa plece(nu se mai intorc decat ocazional) voi va intoarceti.tare ciudat mi s-a mai parut,dar probabil va iubiti tara[hop] octy,KEN(1noiembrie 2004) http://photos.yahoo.com/octyb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BITS-ule, eu stiu ca distanta trebuie sa fie de cel putin un an(asa mi-a zis mie dr la prima cezariana) dar asta difera de la o tzara la alta...spre ex la praga mi-au zis 3 ani...eu zic totusi sa nu te grabesti.[pup] sa-mi ziceti daca se vad pozele...ca nici eu nici sotzul nu ne prea pricepem sa le punem. monica http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...