Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

bebelusi de nov-dec 2004 (6)


vilma

Recommended Posts

Haideti, mai, fetelor, cum adica seman cu sotzu?!?!? El brunet, eu blonda, el cu okii caprui, eu albastri, etc. Fulguletzule si NU- nu suntem frati[neand], pentru asta pot sa bag mana in foc[:-)))] Oricum, arat horror in pozele de ieri, le-am facut cu trepiedul ca sa iesim amandoi, si arat de 2 ori mai grasana decat sunt deja[bang]. Dar ce mai conteaza? Bits, stiam ca distanta intre cezariene trebuie sa fie de minim 2 ani. Dar vad ca ai elan , nu gluma , sa te apuci de bebe 2! Mie mi-au trebuit 2 ani sa ma incumet din nou sa incerc.Si mie se chinuie sa-mi apara "musafirii" de vreo 2 zile, nu mai pot de bucurie. Intre timp am reusit sa ma intepenesc, si imi coboara durerea pe soldul drept, ce mai, m-am rablagit definitiv. Abia astept sa gasesc o bona competenta (din martie incep cautarile, nu stiu de unde voi gasi) sa mai scap un pic, poate merg nitel la sala sa ma mai mobilizez, ca asa nu se poate. Monica, ce copii draguti ai! Si se vede ca Alex o iubeste pe bebelina. Asa face si Bianca, toata ziua ii pupa piciorusele, si nu numai , acum a trecut la obrajori si la cap.Sper sa se inteleaga si mai tarziu la fel de bine. Si noi il spalam pe Mihnea in baie, norocul e ca avem cada de colt si intamplator, cadita lui se potriveste foarte bine sprijinita in diagonala pe marginile celei mari. Oricum, la noi e foarte cald si in baie, si e mai comod decat sa tot caram la cada prin casa. Noi avem cadita din cea cu mulaj in care sta bebe , si e foarte comoda, desi e cam voluminoasa. Si Mihnea are un fel de bubite pe frunte si uneori pe obrajori, dar cre ca sunt din cauza transpiratiei- nu il dau cu nimic, dispar de la sine si mai apar apoi. [pup] Roxana&Co http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
MONICA ce copii frumosi ai.are ALEXUTUL un nasuc "in vant" si o figura de shotios,wowww wowww,iar RUXANDRA e asa de finutaaa.pupici[pup] cu bebe 2 ma grabesc caci sotul meu face anul acesta 43ani(in oct)si nu as vrea sa le fie rusine copiilor apoi cu el pe strada[:D].oricum pe la sfarsitul anului daca da D-ZEU sa ne mai vina unul nu ne suparam. octy,KEN(1noiembrie 2004) http://photos.yahoo.com/octyb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Bobita...la zi mare... Bitsule, esti curajoasa...si eu ma gindesc la bb 2 intr-un viitor pe care nu-l localizez inca. Deocamdata ma concentrez pe davidut...sa stii insa ca nu prea am slabit...dupa nastere am avut viroza aceea digestiva, slabisem si ma deshidratasem, acum am mai pus 2 kg. [bang]...recuperam noi in primavara cind ne plimbam prin parc mai mult. Cit despre burta m-a ajutat foarte mult centura, craciunito. Maricel Rudolf, ce sa mai zic. Cit despre laptic...te invidiez pur si simplu. O sa incerc cu miere fetelor ca m-a speriat puiul, plinge pur si simplu, se trezeste din somn plingind si scremindu-se. Si David are pe fata iritatie, acum se cojeste, e aspru si mai rosu. L-am dat cu galbenele. E sigur de la transpiratie la mine. David transpira foarte mult...il schimb de fiecare data, dupa fiecare repriza de somn. Roserb, Eliza, Miche, mai am 4 saptamini si vin la voi , in drumul taberei.. Suntem cam agitati, cred ca de la muraturi...[bang] Fir-ar sa fie de pofte, dupa ce ca nu suge cine stie ce, ne mai trebuie si colici Simona si David (10 nov) http://community.webshots.com/user/simonacip
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI!!! SA AVE-TI UN NOU AN PLIN DE FERICIRI SI MULTA SANATATE!!! Bobita felicitari ptr. minunea, care v-a deschis anul 2005; cele doua printese sa va aduca numai bucurii; multa sanatate la amandoua, un bebe somnoros si mancacios, care sa nu va dea pre multe batai de cap[pup] mamica celor doua cucuiete http://photos.yahoo.com/ionelarxn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele acum 2 ore dupa lupte seculare a baut putin laptic pe care mi l-a vomat apoi.nu adormea si tzocaia suzeta aia incat mi s-a facut mila si i-am facut un biberon.cand l-am vazut cum suge mi s-a rupt inima,am plans.parca nu mancase de o saptamana,ii curgea transpiratia pe frunte si nu se oprea din supt.saracul cu ce e el vinovat? stiti ce facea cand incercam sa-i bag tzatzaica in gura?inchidea ochii si se facea ca doarme.dupa un minut ii deschidea sa vada daca nu-l terorizez si iar se apuca de oracait. octy,KEN(1noiembrie 2004) http://photos.yahoo.com/octyb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Jasmine Gandacel,despre ce suport de caditza vorbeai?Cum arata?Eu am vazut unul la magazinul ala de bebei de la Cora,dar era 1800000 lei si am zis ca doar n-am innebunit sa dau atatia bani.Eu inca il spal pe bebe la chiuveta,dar ma cam chinui ca nu prea mai incape.
cred ca ala e[:D] nici io n-as fi dat atatia bani pe el, il am de la niste prieteni carora le-a crescut copilul[:D] e albastru cu ventuze, il lipesc acuma de cadita si cand creste bebele, il scot mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor pe mine m-a prins 2005 in baie, sau mai bine spus cumpana dintre ani, despuiata; asta datorita lui Arisa care pana la 11 pm. nu a vrut sa intre la baie cu nici un fel, jucandu-se si imprastiind tot felul de jucarii prin casa, luandu-mi si cratitele mele[bang][bang][bang], de in sfarsit cand am spus doamne ajuta ca a intrat la baie cu tata-su, s-a trezit Emily, de numai puteam face fata, la stransul jucariilor(ptr. ca imi era teama sa nu calc pe vre-o jucarie si sa o sparg cu piciorul), si era o oracaiala la noi in casa de-ti venea sa pleci haihui(de fapt Emily dorea sa fie tinuta in brate si leganata[bang][:D]), asa ca l-am scos pe sot vrand- nevrand din baie[bang](certandu-ne mai mult din cauza caprei de Arisa), si uitema si pe mine pe ultima suta de metrii ca am intrat la baie, sotul leganand-o pe Emily, Arisa grohaind ca o purcea(caci a racit de are un nas precum un robinet[bang]; si uite asa a venit si la noi 2005; era trecut de 12 cu vre-o 2-3 min. si in final am ciocnit si noi pafarele, eu imbracata numai jumatate[bang][:D]; in rest copii ne-au dormit tun pana dimineata, iar noi parintii fiind atat de obositi, care mai de care motaia, cu un ochi se uita la TV., cu unul dormea; si uite-asa a sosit dimineata, fooooaaaaaarte friguroasa si cetoasa, eu vrand sa vad rasaritul soarelui, benoclandu-ma continiu pe geam; maaaarea surpriza pe 2005 a fost pe la 4-5 dim. un cutremur micut de vre-o 4 grade; bits lai simtit? mamica celor doua cucuiete http://photos.yahoo.com/ionelarxn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by bits
cine stie care trebuie sa fie distanta intre 2 cezariene?noi il vrem si pe al 2-lea bebe si cu cat e mai repede cu atat e mai bine[:D].
am auzit ca pot fi si una dupa alta... dar teoreti c, distanta e de 2 ani, pt refacerea uterului
quote:
mai gandac mic si frumos am o intrebare pe care vreau sa ti-o pun de multa vreme:de ce v-ati intors mai din [canada]?cand altii se chinuie sa plece(nu se mai intorc decat ocazional) voi va intoarceti.tare ciudat mi s-a mai parut,dar probabil va iubiti tara[hop]
da, asa e, lumea ne-a spus ca suntem nebuni[:D] ne iubim tara, prietenii, tot... nu stiu cum e pe la try, dar in quebec, nu am cunoscut decat 1 singur roman (din... o gramada;) care sa nu vrea sa revina... tu cum te-ai adaptat? cred ca, totusi, canada e extrem de diferita de felul nostru de a fi... obiceiurilor noastre, stilului nostru de viata cei care s-au adaptat cel mai bine sunt cei care nu prea aveau nimic in tara, nici prieteni, nici prea multi bani nu ca noi am avea bani[:D] dar avem prieteni si o intreaga istorie plus ca niciodata nu am vrut sa emigram, dar, oferindu-ni-se aceasta sansa, am vrut sa vedem cum e? sotul a stat mai mult acolo, eu doar 4 luni brrrrrrrrrrr ca frig mai era[:D] mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI !!!! Sa aveti un an foarte bun plin de bucurii si multa multa sanatate!! Noi am petrecut la Calimanesti, pe cea mica am lasat-o cu soacra mea care a fost o dragutza ca s-a oferit....Ne-am distrat super bine! va pup Carmen si bebe Catalina Nicole (21.10.2004) http://community.webshots.com/user/camys_2000
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gandac mic te inteleg perfect,si eu daca nu ar fi sotul nu as sta nici sa ma tai in tara asta si cred ca nicaieri altundeva.ce-i drept mai toti prietenii mei sunt plecati dar familia si traditia ma omoara.imi este asa de dor de casa de nu-ti pot spune.anul trecut pe vremea asta eram la SINAIA iar anul asta cand vin acasa stau 3 luni sa ma satur de cirese,ardei copti ,parizer si branza burduf.[:D] cine a zis a zis bine "fie painea cat de rea tot mai bine i-n tara ta!"si painea nostra imi lipseste enorm,aici painea parca e cozonac,nici macar o felie de paine prajita nu iese ca acasa,iar ca sa inchei EU NU MA VAD MURIND AICI IN JAPONIA.vb lui TEO(D-zeu sa-l odihneasca!) de la COMPACT"dupa ani si ani ma voi intoarce". octy,KEN(1noiembrie 2004) http://photos.yahoo.com/octyb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...