Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

bebelusi de nov-dec 2004 (6)


vilma

Recommended Posts

ROXY am fost atat de obosita(7 ore am gatit si am stat in picioare ca nu-mi mai fierbea burta sa termin ciorba)ca am dormit dusa si n-am mai simtit nimic,de fapt nici macar nu am stiut ca a fost cutremur,acum am auzit de la tine. octy,KEN(1noiembrie 2004) http://photos.yahoo.com/octyb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ei, fetelor , vaz ca majoritatea "am petrecut" de minune in noaptea dintre ani.... Darius al meu s-a trezit pe la 12 fara un sfert , ca il durea tare burtica.Asa ca la ora 12 aveam in maini nu sampanie ci pe bebe. Oricum n-am baut sampanie ca nu-mi plac bulele[:D] Am vazut de la geam fum mult si ce se putea vedea din artificii. Bobita, felicitari!!![bis][bis]si..refacere usoara. Simona ,abia asteptam sa vii in Drumul Taberei!!! [url="http://community.webshots.com/album/225995926MElNBn"] poze Darius [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by bits
gandac mic te inteleg perfect,si eu daca nu ar fi sotul nu as sta nici sa ma tai in tara asta si cred ca nicaieri altundeva.ce-i drept mai toti prietenii mei sunt plecati dar familia si traditia ma omoara.imi este asa de dor de casa de nu-ti pot spune.anul trecut pe vremea asta eram la SINAIA iar anul asta cand vin acasa stau 3 luni sa ma satur de cirese,ardei copti ,parizer si branza burduf.[:D] cine a zis a zis bine "fie painea cat de rea tot mai bine i-n tara ta!"si painea nostra imi lipseste enorm,aici painea parca e cozonac,nici macar o felie de paine prajita nu iese ca acasa,iar ca sa inchei EU NU MA VAD MURIND AICI IN JAPONIA.vb lui TEO(D-zeu sa-l odihneasca!) de la COMPACT"dupa ani si ani ma voi intoarce". octy,KEN(1noiembrie 2004) http://photos.yahoo.com/octyb
bits... ai scris asa frumos...[il] m-ai impresionat![bis] fetele, nu va pot vedea pozele, sunt toti baietii de cartier in retea acuma si imi merge greu netul incerc sa pun o poza cu ioachim in cada, facuta in seara asta, sa vedeti despre ce v-am povestit![il] mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Miche
Fetelor , cand dispar colicile la bebei???
cand o da Dumnezeu![:D] teoretic, la 3 luni, dar nu e o regula aveti grija, de la ana culcer citire, colicile sunt numai de la pozitie proasta la alpatat! inghite aer pe care nu il scoateti bine si de aia il doare burtica cumnata mea, de cand a invatat-o culcer sa alapteze (tine bebeul cu burtica lui lipita de burtica ei, a mamei, incercati ca nu e greu!) NU MAI ARE COLICI! mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by gandacelu aveti grija, de la ana culcer citire, colicile sunt numai de la pozitie proasta la alpatat! inghite aer pe care nu il scoateti bine si de aia il doare burtica
Gandacico, super poza de la baie! Da baiatu tau [il]pare mai mare decat al meu! si e doar o zi diferenta. plizzzzzzz, inca o poza cu pozitia alaptatului. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gandacico, ce baiat mare si frumos ai...sa-ti traiasca, zici ca are 3 luni cel putin...fetitza mea e asa micutza...dar lasa...ca o sa creasca ea mare...deja jopi avea 3,700 adica a recuperat cele 300 de grame si a mai luat inca 200 deci in total 500 de grame in 2 sapt, e bine , e rau...nu stiu... va pup si va urez noapte buna si inca odata la multi ani! monica http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani! In anul ce a inceput va doresc multa sanatate si fie ca tot ce sta in puterea voastra sa realizati, iar ce nu sa va dea Dumnezeu. Nu am mai reusit sa postez nimic de ceva vreme. Cand imi faceam timp de calculator reuseam doar sa citesc ce s-a mai scris si cand sa raspund si eu ghiciti ce? se trezea Andrei. Pe mine era sa ma prinda revelionul alaptand dar cu 15 min inainte de ora 12 a adormit si bineinteles ca s-a trezit din cauza artificiilor.Asa ca la ora 12 eu eram si cu Andrei in brate si cu paharul de sampanie in mana. Noi am profitat de faptul ca mama era acasa si ca mai aveam vreo 3 ore pana la urmatoarea masa a lui bb asa ca am fugit si noi la o petrecere. Bineinteles ca la fix 3 ore (parca are ceas desteptator) era treaz si-si cauta tzatzica. Asa ca mi-am lasat sotul la petrecere si am venit repede acasa. Azi Andrei s-a transformat in micul terorist:de la 7 dimineata nu a mai vrut deloc sa doarma, cred ca m-a pedepsit ca m-am dus la petrecere fara el, ca ii place foarte mult in vizita. Cum ma asezam si eu in pat nici nu atipeam bine ca micul terorist era treaz si avea grija sa ma trezeasca si pe mine.De-abia la ora 4 am reusit si eu sa dorm putin. Am si eu o intrebare pentru cele care va alaptati puii:le mai dati si ceai sau apa? Mie mi s-a spus si ca e bine sa nu ii mai dau nimic in afara de san dar si ca pot sa-i dau fara probleme ceai.Daca ii dau si ceai inseamna ca il intarc sau duce la intarcare? Ce fel de ceai? [pup][pup][pup] Luminita si Andrei(15 nov 2004) http://community.webshots.com/user/lumi81
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Miche
quote:
Originally posted by gandacelu aveti grija, de la ana culcer citire, colicile sunt numai de la pozitie proasta la alpatat! inghite aer pe care nu il scoateti bine si de aia il doare burtica
Gandacico, super poza de la baie! Da baiatu tau [il]pare mai mare decat al meu! si e doar o zi diferenta. plizzzzzzz, inca o poza cu pozitia alaptatului. [pup]
cum mey, cand cupilu meu s-a nascut cu 3700?! nu mai face comparatii, da?! ca si eu m-am complexat de cat a luat al tau in greutate! e aproape cat al meu! si era o diferenta de aproape 400g la nastere vedeti ce-i place in cadita?![il] nu am poza cu alaptatu, dar am explicat f bine: il pui in poala si nu il tii cu burta-n sus, ci lipita de burta ta si tztza-n gura eu alaptez culcata, dar incerc sa il fac sa nu inghita aer... daca inghite, gata, pauza de scos aerul... altfel il doare si aveti grija ce mancati, eu am trecut pe regim[q] si si-a revenit la kkutza[il] monica, da e mare si voinic, la 2 saptamani jumate culcer mi-a zis ca arata ca la 1 luna jumate[il] se tine drept-drept in manute daca il pun pe burta, se taraste... dar iar mi se pare ca are icter!!![bang] o sa innebunesc! voua cum vi se pare din poza? e facuta in seara asta[bibe] mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...