Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de ianuarie-februarie 2004 (55)


Oana_B

Recommended Posts

LA MULTI ANI MIRCEA SI ANDREEA TEODORA!!!!!! Sa cresteti mari si fericiti si parintii vostri sa se bucure de voi!!!!![s][s][s] Superbe fotografiile lui Albert si ale lui Matei!!!!!! Ce dulci sunt. Eu nu mai stiu cum sa pun fotografiile, daca imi da cineva o mana de ajutor, ca avem si noi, multe multe. claudia si dragos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[batetoba][batetoba][batetoba][batetoba][batetoba][batetoba][batetoba] [s][s][s][s][s][s][s][s][s] MIRCEA si RARES ALEXANDRU!!!! [s] ANDREEA TEODORA, mai ai o luna si implinesti anul si tu! Mai fetelor, eu plang de cate ori citesc povestea unei nasteri!(si la nunti[:D]).... Si tati rade de mine.... Rox, [dual] esti o scumpa ca te-ai facut ca nu observi ca in loc de Alex, am zis Matei[:D]! Nu e prima gafa pe care o fac[mariaj], dar si acu am o scuza [:D]: dupa ce am scris mesajul, s-a blocat pc-ul si am restartat. Offf... Si logic ca atunci cand am rescris, m-am zapacit! [pup] Si am uitat sa-ti zic: nici Seba nu este amator de noutati[V] si nu stiu nici eu ce sa-i mai fac... Daca a refuzat el iaurt natural cu cereale [bang]... Desi a papat bine pana acum din amandoua, dar separat. Se stramba de parca i-as fi dat kk! Si bine-nteles ca a varsat....Offf..offf[bang] Nu am pus poze noi, pt ca mie imi zice in continuare pe Webshots, "Premium only" si zau ca nu pricep de ce! Stiu ca ar trebui sa pot pune pana la 240 foto, dar...???!!! Daca nu ma lumineaza si pe mine nimeni... Am incercat si sa-mi fac alt cont, dar zice ca deja sunt logata la ei...Eu v-am spus ca nu ma pricep! [pup][pup][pup][pup][pup] la toata lumea!!!!! mav si [copil] Sebi http://community.webshots.com/user/mav26 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39253
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata tuturor. O zi frumoasa ca de primavara. Eu am inceput ziua prin a face curat. Desi vine bona maine, nu mai suportam sa vad dezordine si mizerie. Apropos, voi cum va descurcati sa faceti si curatenie si sa si gatiti cand sunteti cu bebelusii? Eu una nu as fi putut sa fac nimic daca nu era Cata sa stea cu ea. Ioana, iti inteleg perfect supararea ca incepi serviciul. Si eu sunt tare deprimata, desi incep de miercuri. In afara faptului ca nu imi place deloc la serviciu (am mai spus-o si nu insist cu asta), ma doare sufletul sa o las pe Alex. M-am obisnuit asa cu ea, mi-a umplut viata. M-am simtit cu adevarat in FAMILIE! In plus Alex a progresat foarte mult in perioada asta: arata lucruri, bate din palme, e mult mai vorbareata (desi pe limba ei) si uneori am impresia ca dialogam, e foarte atenta, a invatat o multime de lucruri noi. Initial am crezut ca e impresia mea, insa ieri cand mi-a zis si Cata acelasi lucru parca mi-a infipt o sageata in inima. Ma simt asa vinovata ca nu pot sta cu ea, sunt nemultumita de bona, pur si simplu sunt un pic cam deprimata pentru acest inceput de an. Mamicile care revin la serviciu dupa concediu, cum va simtiti? Poate ma ajutati si pe mine sa imi revin. Pentru ca am vorbit de progrese, va rog sa imi amintiti ce puiuti merg singurei. Ceilalti ce fac? Voi exersati cu ei, ii duceti de manuta? Va intreb ptr ca Alex nu mai vrea sa mearga de manuta, nu stiu ce a apucat-o. Prefera de-a busilea. Ma intrebam daca nu ii intarzie mersul. Ea era foarte avansata si acum stagneaza de ceva vreme. In rest sa stiti ca e bine, i-a trecut raceala. Si eu sunt mult mai bine, insa nu complet vindecata. Alex papa bine, in ciuda eruptiei dentare. A iesit primul incisiv lateral, insa jos. Urmeaza cel de sus din dreptul lui. Monica, am vazut pozele! Super. Ce mare a crescut si Albert! Iar mami arata super! Ioana, noi facem poze cu aparat obisnuit. Luni scot 2 filme si poate avem timp sa scanam sa punem si noi niste poze cu bradutul.
[s] Mircea [s] Sa fii sanatos, iubit si norocos! Sa petreci frumos si sa primesti multe cadouri frumoase!
Ioana, stand de vorba cu Adriana, mi-am amintit ca noi ne-am imprietenit prin ianuarie 2004, cand era Municipalul inchis. De atunci am vorbit aproape zilnic cate o ora. Ma bucur tare mult ca am gasit asa prietena minunata. [s] Andreea Teodora [s] Adriana, multumim pentru remember-uri. Esti o dulce! Abia astept sa recitesc primele mesaje de la Bebelusi. Imi amintesc ca eu nu mai nasteam si multe dintre noi deja vorbeau de alaptat, de lipsa somnului, de baita. Tare m-as distra sa vad ce nesigure si ingrijorate eram toate la inceput! Mav, [:D]. Observasem intr-adevar, dar si mie mi se mai intampla sa gresesc sau sa uit cine ce a intrebat. Nu-i bai! [pup] Anca, eu nu am gasit nici un album nou al lui Matei. Oare de ce? In rest, ma tot gandeam ca as vrea sa ii serbam ziua Alexandrei cu copilasi. Cred ca tare s-ar bucura! Cu jucarele, tort ptr mamici si tatici si poate si ptr copilasi cateva gurite (apropos, nasa mea a facut un tort minunat ptr copii cu frisca din iaurt, biscuite si gem, poate aflu si eu reteta). Ce parere aveti? Rox si Alexandra Maria [copil] (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bum][batetoba][s] MIRCEA [bum][batetoba]
Saphir [gravi] si [copil] Amos Daniel (26.02.04) [foto] [url="http://community.webshots.com/user/bbianfebr2004 "]Bebelusi de ianuarie - februarie 2004[/url] [url="http://community.webshots.com/user/climamos "]...si pozele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna si frumoasa ziua si de la noi [flo] Ioana, au fost foooarte buni si proaspeti colaceii [^]. (cum faci de pui smile in sms?) te rog sa imi trimiti pe pm adresa ta. poate daca incepi serviciul vei fi mai ocupata. in curind voi pune pachetelul pt. intilnirea din februarie. am vazut pozici cu Arturici [olala] si cu Albert [olala] si cu Sebi [olala] Roxana, desi Matei maninca foarte bine, sa stii ca nu-i dau mereu pasat cu furculita. cind il simt ca e obosit, mofturos de la dinti sau somnoros ii pasez cu blenderul. mi se pare mai important sa manince bine si sa isi pastreze buna dispozitia la masa decit sa respect toate regulile indiferent de conditii. in plus eu nu ii dau sa manince mai des de 4 - 5 h pt. ca nu mi-ar accepta nimic. deci are cam 3 mese serioase pe zi si 2 de tzitzi sau una de tzitzi si una de suc. legat de supa, iata ce am gasit in cartea dr. Capraru: "la prinz, potrivit traditiei romanesti, multe mame dau mai intii copilului supa sau supa cu multe zarzavaturi, apoi piure cu carne. daca se tine mult si la supa se va incepe cu piureul cu carne si supa va fi felul al doilea" mie mi se pare logic. in fond piureul e felul consistent si daca copilul isi umple burta cu supa nu mai are chef de piure si il privez tocmai de ceea ce-i mai important. eu ii dau lui Matei numai piure cu carne sau paste sau ou si dupa masa apa. supa n-a primit de la inceput si daca nu vrea nu-i dau. nici noi nu ne omorim cu ciorbele/supele. poznele de la mot sint la adresa urmatoare [;)] http://community.webshots.com/album/241495432lQpLZB aaa ... eu nu m-as descurca deloc in casa daca nu m-ar ajuta Ovi la absolut tot. cind e distractie e pentru toata lumea, cind avem treburi punem mina de la mina si terminam indata. mav, nu ma prind ce nu merge la tine. mai incearca o data, fa un alt album si fii foarte atenta la setari. la mine a iesit din prima si am pus la pozeeeeeeee [bis][bis]La multi ani, Andreea Teodora!!! [bis][bis] ce nume frumos la noi e o zi de primavara. gogoasa doarme si probabil dupa prinz iesim la plimbarica.[bis] Anca si [copil] Matei (1 ianuarie 2004) [url="http://community.webshots.com/user/ancutza124"]gasca MAO[/url] La multi ani cu sanatate!! [pegeam]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am scris un ditamai mesajul nu stiu cum am facut ca l-am sters!! Offfffff[bang] Reiau: LA MULTI ANI, MIRCEA!!!!! Sa cresti mare, sanatos si inteligent!!!! Diana, multa sanatate , putere si rabdare sa-l cresti asa cum trebuie!!![flo][flo][flo] Monica [mamica] si [copil] ALBERT EDUARD (19 ianuarie 2004 ) [foto] [url="http://community.webshots.com/user/monica1816"]Album Albert[/url] [url="http://www.freewebs.com/bbianfeb2004"] Bebelusi de ianuarie-februarie 2004[/url] [pegeam] [*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*] [pegeam] Sarbatori fericite alaturi de cei iubiti !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, Albert papa numai piure , nu-i dau supa, nu-i vad rostul.Oricum nu mananca mai mult de 150g, nici noi nu mancam ciorbe, supe decat f.rar, asa ca... Mananca mai mult la blender, mai ales cand ii dau cu carne, oricum nu-i prea place carnea si daca o simte vomita.Asa ca pana nu i-o pasez de nu se mai vede nimic din ea nu o mananca.Eu zic ca acum important e sa manance ceva, mai putin conteaza modul de prezentare.Si cu 3 dinti ai lui, oricum nu o poate mesteca. Noi am putea mesteca cu 3 dinti mici? [:D] Mi-e si mila de el, ca ar manca si el biscuitei, covrigei, si ii roade si el cu dintucii aia. A inceput sa manace bine, nu mai refuza cum facea inainte, papa si el rontaitori de -astea ( bisuitei, saratele, pufuleti,salatini...) Toata ziua ma plimb cu el de manuta ( de una singura acum ), merge .fbine, alearga chiar, insa e un fricos, nu mi-ar da drumul de buna voie. Nu merge si el singur de-a busilea, desi merge f.bine si asa, dar f.rar. Numai in picioare vrea si numai cu mine. De unul singur sta mai putin. Ii plac la nebunie scarile.Cum vede scari, cum sta numai pe ele,urca si singur in patru labe. E un neastamparat, insa cine-l vede zice ca e cuminte.Deci se poate si mai rau.[:D] Aplauda, face morisca, ma pupa, face "pa" ....e un scump. Stie de ja multe chestii, am impresia ca intelege ce-i spun, vorbeste cu mine pe limba lui, se uita cand ii spun cate ceva cu o privire de zici ca a priceput tot.[^] Insa de multe ori eu ii spun sa nu faca ceva si el face exact lucrul ala. [:o)] Monica [mamica] si [copil] ALBERT EDUARD (19 ianuarie 2004 ) [foto] [url="http://community.webshots.com/user/monica1816"]Album Albert[/url] [url="http://www.freewebs.com/bbianfeb2004"] Bebelusi de ianuarie-februarie 2004[/url] [pegeam] [*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*] [pegeam] Sarbatori fericite alaturi de cei iubiti !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Matei si Mircea [s] !!!
Anca si Ovi, Diana si Bogdan sa va creasca mari baietii, sa fie curajosi, norocosi, sanatosi si tot ce va doriti voi pentru ei sa se indeplineasca !!!!!!!!!!!!
Roxana - te inteleg foarte bine cu reintoarcerea la serviciu insa din pacate nu te pot ajuta ptr ca eu toata luna lui ianuarie voi sta acasa, asa ca... oricum mie imi place foarte tare la serviciu asa ca eu am sa mai muncesc de acasa [:D]...ca sa nu pierd ritmul. Legat de pranzul lui Matei, el mananca aproape de toate: pilaf, ciorbite, supitze, sufleuri, gratar, outze, mancarica cu suc de roshii. Apropos de mers, el merge tinut doar de mana lui stanga, de dreapta nu prea are directie [flo]. Sunt superbe pozele cu Albert si Matei- ce mari si frumosi sunt !!!! Adriana- multumim pentru remindere...ce bine ca a trecut si acum suntem cu ei si sunt bine [mamica]!!!! Va pupam si va dorim o zi minunata !!! PS Mai stie cineva ceva de Adina? Andra[mamica] lui Andrei Teodor (18 septembrie 1999) si Matei Daniel (6 februarie 2004)
[foto] [url="http://community.webshots.com/user/andruska30"]Album Matei[/url] [foto][url="http://community.webshots.com/user/bbianfebr2004"]Album Bebei Ian-Feb [/url]
NIHIL SINE DEO !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, multam tare mult pentru raspunsurile detaliate [pup]. Cred ca nu ma voi mai stresa asa tare cu mancarea. Pare ca Alex e doar un pic mai mofturoasa. Legat de orarul de masa, si ea papa tot la 4 ore (si nici urma de laptic intre mese). Insa rezista si 10 ore nemancata, si ma refer la zi. Ca noaptea oricum doarme 10 ore neintoarsa. Oau ce poze superbe! Ce copii frumosi! Matei e tare scump, baiat mare deja! Monica, multumesc si tie ptr raspuns. Pare ca si Alex mananca la fel, atunci de ce nu ia in greutate mai bine? Alex a inceput sa muste colturi de paine, e tare fericita. A rupt si bucati mai mari si le-a morfolit. Daca ii dadeam eu, sigur se inneca. Ea sta foarte mult in picioare singura si merge mult tinandu-se de mobile si pereti, dar nu mai vrea de maini. Va pupic. Ma duc la datorie. Rox si Alexandra Maria [copil] (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...