Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (47)


Veve

Recommended Posts

neata! Imi pare rau ca v-ati trezit mucosi...sa speram ca trece repede! Noi nu mai facem kk moale. Ieri dimineata a fost ultimul. De atunci n-a mai facut deloc. Dar nu mai vrea sa manance. Ieri cu greu a mancat ceva orez fiert cu morcovi si 3 ture de lapte. Azi lapte la 8, iar acuma, la 11, n-a vrut sub nici o forma marul copt cu branza de casa, a baut iar lapte (fara lactoza, of course). Si iar nu vrea sa doarma, ma enerveaza rau chestia asta... Alina, tinem pumnii pt. vaccin. Ileana, tinem pumnii pt. vizita la dr. Vera, Markus a mancat deja o cutie de cereale Milupa cu cacao. N-a avut nimic, decat ca prima data s-a culcat pe la 23 noaptea! [:D] Oricum, cred ca au concentratie mica de cacao, pentru ca scrie pe cutie ca sunt de la 6 luni [:0] De aia am si indraznit sa-i dau. Si-i plac. Eu cred ca poti incerca. Ana, pai e boierie, mama, la voi. A dormit fata de la 11 la 11? [wow] Nu facem schimb de copii vreo cateva nopti? [:D] Bine ca ati scapat de muci. Markus a refuzat pestele pe la 8-9 luni cand i-am dat prima data. Sincer, de atunci n-am mai incercat. O sa cumpar, sa vedem ce mai zice. Cum le dati la pitici ou fiert moale? Combinat cu ce? Cu miez de paine doar? Asa, soldatei? Noi avem o pb. cu soldatei, nu vrea sa manace, ii impinge din prima cu limba afara. Bey, ma ingroziti cu aventurile voastre cu prizele si steckerele! Aoleu, ce ne-asteapta! Markus nu intelege nu e voie pana nu se convinge singur. Ieri a trebuit sa puna mana pe usa de la cuptor, care era calda (nu fierbinte, ca nu l-as fi lasat), ca sa se convinga de ce tot repet eu nu e voie! Cand a vazut ca-i calda, a tras mana repede, si n-a mai pus-o! Vai de capu' nost'! [:D] O zi buna! Venera, mama lui Markus (10 dec.2003) [url="http://community.webshots.com/user/rothgross"][bibe][/url] si[url="http://community.webshots.com/user/rothgross2"][copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutare! Dimineata cu mucalai[V] si la noi, da' asa din plin, si pe deasupra ne curge si un ochisor[q]. Eeee da' Mariuca n-are treaba, stranuta-curg lumanarile... Bine ca n-are febra![:D] Bai nene, eu nu inteleg cum de racesc copiii astia asa repede, ca doar primesc atatea vitamine din tot ce le dam, citrice, miere, supitze... Ma oftic pe virusii astia![8][bruta][duel][haibat] Si cu toate astea nu putem sta in casa, e asa frumos afara, si inselator de soare![olala] Ver@ - cacao am dat la Mariuca si cereale si in laptic - din alea pt copii.I-a placut si n-a patit nimic. Ileana - gata trec si eu pe peste daca la voi a avut asa un succes. Prajit zici, nu? Ca mie imi trecuse de cand i-am dat fiert si nashpa la gust... Alina - nasoala faza cu masina![auto] Ce ati rezolvat? Succes la vaccin daca-l face. Mariuca a plans mult dinainte fara sa-i faca nimeni nimic la doctor, cred ca au inceput sa simta de-acum! Va pupacim si multa sanatate![pup] Gabriela si[copil] Mariuca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cam liniste pe aici ... se vede treaba ca va tin ocupate copilashii [:D]. Noi suntem bine, mai bine zis Matei e bine, ca eu si Florin suntem raciti cobza, pe mine ma dor gatul, urechile, muschii in tot corpul, capul ... ce mai, ma simt mizerabil. Sper sa nu fie gripa, dar am facut toti 3 vaccinul anti-gripal ... poate am facut totusi o forma mai usoara de gripa. Daca asta e forma usoara .. nu vreau sa imi imaginez cum e aia urata [bang]. Deocamdata, si sper sa nu vorbesc prematur, Matei e bine, nu a luat-o de la noi, si noi deja suntem raciti de vreo 4 zile. Sper sa nici nu o ia. Poate si-a facut totusi ceva anticorpi pe la gradinita aia. Luna viitoare la inceput imi vine soacra [bis] si sunt tare happy pe chestia asta, ca nu mai trebuie sa il duc pe Matei la gradi. Nu credeam ca o sa vina ziua sa ma bucur ca imi vine soacra sa stea cateva luni [:D] ... dar uite ca s-a intamplat. In rest, ce sa va mai zic? Pe aici nu e chiar boierie ca in Romania, cu 15 grade afara, dar e acceptabil, cate 0-2 grade cu plus ziua (total neobisnuit in perioada asta, si quebecosii se tot mira ca ce cald e ... ca nu au mai vazut asa ceva de multi ani). Cica in ianuarie si februarie era normal sa fie - 20 ... in mod frecvent [alcool]. Sper sa nu se confirme treaba in februarie, cand incep eu sa merg iar la munca [:D]. Va las ca Matei doreste sa ne jucam. Evident ca nici el nu are rabdare ... deh, doar e baiat si rasfatzat ... pelicanul meu. [url="http://community.webshots.com/user/carmen77104"]Matei [foto][/url] Carmen [mamica]si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am intors si noi de la vaccin! Alex s-a doveit a fi un barbat adevarat!A plans doar cand la intepat![:D]Mai tare am plans eu, in sufletul meu, pentru el.Acum doarme, vad ca nu are febra, eu i-am dat preventiv Nurofen, inainte de vaccin.Avem 12 kg si 78 cm. Si avem si muci pana la genunchi. A stranutat azi de vreo 20 de ori, de nu reuseam sa-i sterg nasul! Multumesc fetelor pentru urari![flo] Acum dimineata am vazut si eu cu ochii mei, ce ni s-a intamplat la masina. Arata jalnic.[bang] Bine ca exista asigurarea! Eu ii dau lui Alex borcanele de la Nestle cu peste si orez.Dar ar trebui sa-i fac totusi si un peste adevarat![:D] Tot de ceva timp ma gandesc sa-i dau si out moale, dar uit de fiecare dat si il fierb pana se face tare tare.Cre ca si eu am sa-i dau cu paine. Pupici!!! [mamica]alina si [copil] Alex(22.11.2003) [url="http://community.webshots.com/user/alinavatamaniuc"][pup]poze cu Alex[pup][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vladutz si-a schimbat programul de somn.Se trezeste la 7:30 si la pranz s-a culcat abea la 15:00!?!?Si se culca si tarziu,cam 21:30-22:00.[bang]De obicei somnul de pranz il avea pe la 12:30-13:00. Daca ii m-ai dau si cacao...[:D] Ven,oul il dau cu mamaligutza si putin unt si branzica.Se amesteca toate si devine o pasta delicioasa. Sanatate muciosilor.Vladutz nu e cu muci "lungi" ci doar putzin infundat. Da Oscilo asta se da preventiv cate unul in fiecare sapt.sau cum? Alina,da' era beat taximetristul ala? Cum stai cu sofatul?Cand ai examene sa i-ti tinem pumnii? Ana,te invidiez.Auzi ii ore de nani cu doar o trezire???? [pup] pt. Sandra.Cum facem sa ii de-a si lui Vladutz din somnul ei?[:D] Adriana stai cu ochii pe Julia,ca de acum.....[hot]copiii astia. [pup] Vera si Vladutz(21.11.2003)http://community.webshots.com/user/vgv_vera
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA! Eu am incercat sa ii dau cereale cu cacao si nu am observat ca David ar fi mai activ sau mai nervos,probabil ca nu este o cantitate mare de cacao in cereale. Azi facem si noi 1 an si 3 luni.In ultimele 3 luni David a invatat sa spuna si el mai des ma-ma ca ma plictisisem eu de cite ori spunea tata!A obtinut un echilibru mult mai mare cind merge,chiar face si "acrobatii":sta intr-un picior,cind merge si il intreb cum da el cu piciorul in minge isi ridica un picior in aer si imita gestul de a da in minge;daca ii zic "balerinule" incepe sa mearga pe virfuri si ridica manutele (nu stiu unde a vazut asta).A inceput sa manince nepasat chiar bucatele mai mari si maninca cam orice,dar cu mofturile de rigoare pina prinde gustul. Va mai povestesc si maine ca s-a terminat programul si ma duc la Davidutz.Va pupam! Mariana si David(11.10.2003) http://community.webshots.com/user/davidutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonsoir! Am fost la dr cu Luca. Are o ureche plina de secretii, ceara, si de aia se tot tragea de ea. Nu il doare, doar il mananca. I-am pus apa oxigenata cate o pic de 3 ori pe zi si maine dupa amiaza mergem la control. Si are si foarte putin rosu in gat. Ii dam bataie cu Oscilo, Homeogene si Coryzalia de la Boiron. Doamne ajuta sa treaca repede si sa nu-i mai dau antibiotice. Nasul nu este deloc infundat, mucii aia anemici au disparut ca prin farmec. In schimb a facut toata ziua mofturi la mancare, in seara asta sa zic ca a papat ceva mai bine. cam atat... In rest dracii cu carul si magarii si mai multe. :)) Azi s-a chinuit bunicu' sa-i citeasca poezii pentru copii si l-a tratat cu o mare indiferenta. [:D] Si bietul bunicu' isi dadea silinta, ca lui ii plac mult poeziile. Ver@, Oscilo il poti da un tub pe saptamana preventiv sau daca incepe raceala 3 zile, cate un tub pe zi. Carmen, ce ma bucur ca-ti vine soacra si nu o sa-l mai duci pe Matei la gradi. Bravo! Cat despre vreme nu mai comentez nimic. Io-s disperata dupa iarna si zapada si anul asta am tot stat cu ochii in soare asteptand-o. [:D] Uki, pestele i l-am dat prajit. Nu l-am gatit pentru el, era in meniul nostru. dar daca nu i-am dat partea de deasupra si i-a placut asa mult... I-am dat de mai multe ori. Imagineaza-ti cat de tare i-a placut ca a mancat juma de caras maricel. Ven, bine ca scapati de diaree. de la ce i s-a tras? Oul molae i l-am dat pasat si amestecat cu painica si lapte. Alina, imi pare rau de masina voastra... Ileana, [mamica] lui Luca(2 octombrie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/adamestii"]pozele noastre [foto][/url] [url="http://community.webshots.com/user/adamestii2"]poze noi [foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...