Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (47)


Veve

Recommended Posts

Bine v-am regasit, mamici si copilasi. Va spun acum La multi ani!, un an mai bun si plin de impliniri si realizari. Ne-am intors din vacanta, a fost bine dar obositor pt. noi parintii. David creste, e tot mai smecher, vorbeste si el de zor la telefon, butoneaza televizorul, merge cu spatele, a invatat sa urce si sa coboare scarile, se enerveaza daca nu-l las sa faca ceva si se da cu capul de ce apuca dar are grija sa nu dea prea tare si sa ma priveasca in acelasi timp, in speranta ca ma razgandesc si-l las sa-si faca damblaua. A si racit, ii curge nasul si-a inceput sa tuseasca, azi mergem la dr. sa vedem ce e. I-a placut zapada si cu sania. Am pus si noi poze in a doua adresa. [url="http://community.webshots.com/user/lilianacsaki"]Pozele noastre[/url] [url="http://community.webshots.com/user/liliana_csaki"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
'neatza! iaca am mai aparut si eu, ca iar ma dadeati la disparuti... :)) Am avut de petrecut si revelion, si pe cumnatul meu si am tras o fuga la bucuresti sa-i facem o surpriza si 2 zile abia mi-am revenit. Ieri am facut o indigestie si cu greu m-am dat jos din pat, dar dupa 10 ore de somn azi noapte ma simt ca noua. [:D] Luca e baiat cuminte, nu prea doarme ziua, cam 2 reprize de cate 30 min si pe alea cu urlete, dar noaptea doarme bine. Mi-e si teama sa-l mai laud ca parca de cate ori l-am laudat s-a trezit din nou. :)) Ieri l-am tuns iar, cu masina, a urlat 10 min pana s-a inecat, nu stiu de ce s-a speriat asa tare... cam face mofturi la mancare, habar n-am de ce, ca el nu era deloc mofturos, dar trec si astea... Ma duc sa recuperez din urma. Va pup. Ileana, [mamica] lui Luca(2 octombrie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/adamestii"]pozele noastre [foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ati avut un spor la scris... Ven, cum ai povestit tu de urletle lui Markus, cam asa a fost la noi vreo 2 saptamani cand au iesit caninii. Tu ai avut mare rabdare sa stai langa patutz, eu daca il vedeam ca nu vrea sa adoarma cu nici un chip il dadeam jos si ne jucam. mai mult eu, ca el nu putea decat sa stea in fund si sa se uite la mine, asa de obosit era. [:D] Am facut in miez de noapte oridine in dulapurile cu haine, in cel cu jucarii, am pus rufe la spalat. pai ce era sa fac la un asa program in fiecare noapte? [:D] Ver@, chiar ma gandeam cum v-ati acomodat cu serviciul, si tu si Vladutz. Vad ca destul de bine pentru inceput. Bravo lui, e baiat mare. Laura si Liliana, ma bucur ca ati avut un concediu frumos. Sanatate lui David! Catia, am sa trec adresa de poze la listuta. Deseara, ca acum s-a trezit elefantul si adio calculator pt mine. Lapte ii dau Nestle junior sau Bebelac, depinde de ce am in casa. Laptele de vaca nu il bea deloc. Plus ca sursa mea de lapte de la tara nu mai aduce pan' la primavara si nu am de unde sa-i iau altul. mai asteptam. Va pupam si va dorim o zi buna. Ileana, [mamica] lui Luca(2 octombrie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/adamestii"]pozele noastre [foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor si La multi ani cu sanatate pentru mamici si copilasi. Iata ca am revenit si noi dupa o lunga perioada de absenta. De citit am reusit sa va citesc dar nu am mai avut timp sa mai si scriu. Noi suntem binisor. Lui Fabi ii cam curge nasul si tuseste (prima data cand il am bolnav).Am fost la doctor si mi-a spus sa-i dau ambroxol pt tuse si atat - in rest cica nu are nimic. Atunci de ce tuseste asa rau? Azi noapte s-a trezit pe la 2 si a facut o criza de tuse pana a reuist sa vomite putin. M-am cam speriat putin. Cu mancarea stam si noi mai bine. A inceput sa manance mai bine dar dupa ce i-am dat Peritol. Acum in sfarsit sunt multumita de felul cum mananca: 5.30-6.00 un bibe cu 280 ml lapte. 10.00 - o felie paine cu pate de ficat de pasare, si un danonino cu biscuiti 14.00 - orez cu carne sau piure cu carne (nu ii place supa) si un desert. 18.00 - fructe cu branza si biscuiti 21.00 - un bibe cu 300 ml cereale. In legatura cu laptele pe care il dau, eu ii cumpar in continuare Humana pt ca are vitamine si sunt multumita de el. LAptele de vaca nu are asa multe vitamine si are timp toata viata sa bea lapte de vaca. Sunt hotarata sa-i dau formula pana la 2 ani si dupa aceea cred ca ii voi da lapte de soia(este mai bun si mai sanatos). Bradutul noi inca nu l-am desfacut pt ca nu am avut timp dar in weekend cu siguranta de vom ocupa si de el. Uitam sa va spun ca lui Fabi ii ies 2 masele deoadata - cele de sus pe dreapta si pe stanga. Gingia este aproape "sparta" cred ca in 2-3 zile apar. Fetele va doresc sanatate si sa auzim numai de bine. Magda si Fabi(17.11.2003) http://community.webshots.com/user/pagurschi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Magda, incearca sa-ui dai niste Ketof seara pt tuse. Ca sa nu mai tuseasca pana vomita. La noi amers tare bine. Noi am stricat bradul zilele trecute, se scutura deja de la caldura. Elena, incearca sa-i dai ceva de durere pe baza de ibrupofen, e mai bun decat un sirop cu paracetamol. La noi Nurofenul e pe baza de ibrupofen. Si multa rabdare pana ies caninii. [pup] Ileana, [mamica] lui Luca(2 octombrie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/adamestii"]pozele noastre [foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor! sa scoatem bradul?e razboi caci tati nu vrea chip[bang]dc stiam ce bebe am acasa mai asteptam.si oricum e mai usor sa-l cresc pe gabriel decat pe el! ketof sau peritol care e mai ieftin.usuca secretiile si ar tb sa isi faca treaba.dar dr ce zice? mare problema tunsul.luna asta vreau si eu sa-l tund caci are niste bucle ce se transforma in late tare lungi[:D].chiar voiam sa va intreb voi cum ati facut. va pup si sa aveti o zi faina!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor, Am revenit si noi un pic. Ma bucur ca sunteti bine, ca ati avut sarbatori frumoase si copii poznasi. Am admirat rand pe rand toate pozele si mi-am umplut sufletul de frumusete. Sunt toti niste scumpi adorabili! Maia, sau Degetica cum o alint eu, e bine si face tone de pozne. Cu papica e in ritmul ei insa nu-mi fac probleme sa pape mai mult(are 77cm si aproape 10 kg deci e in norme). Are un program de masa cam asa: dimineata devreme, pe la 6, cam 250 de lapte, 10-11 dejun in care variaza pe zile cereale, fructe, paine cu unt, ou, iaurt sau altele dupa cum are chef; 14-15 piure de legume (din orice legume mai putin varza si fasole uscata) cu ceva carne, peste, ficatel, sau o supica pasata, ceva desert care alterneaza cu ceea ce a primit la dejun, 18-19 budinca, orez, piure sau ceva asemanator; 21-22 iar 250 de lapte (de vaca de 3,2% grasime); intre mese mai rontaie un biscuite, o grisina, mai gusta un pic de suc de fructe. Cum spuneam, oful meu e ca trebuie sa o tin ocupata in timp ce papa ca daca nu succesul meu de hranire e minim. Miruna a fost o mancacioasa. Cu somnul treburile merg mai bine sau mai agitat dupa cum ii vine. In general insa doarme bine si ziua si noaptea. Uneori adoarme in timp ce se joaca. I-am pus niste perne in camera si motaie pe ele cand are chef (e cald pe jos ca e mochetat si in plus gurile de incalzire vin din podea). Am pus si niste poze in albumul Sarbatori cu Degetica dormind. Miruna este intr-o mare veslie caci vineri e ziua ei si duminica are mare petrecere mare cu vreo 20 de copii, 18 fete si doi baieti va dati seama cum se vor simti cei doi. Cam asta e cu noi. Eu sunt tare fericita ca azi mi s-a nascut un nepotel, baiatul surorii mele din tara, Tudor Ionut, de 4,2 Kg. Va pupam si sanatate, Z. Miruna inca 5 ani Maia un anisor si o luna http://community.webshots.com/user/lmureseanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa va urez si eu un an nou fericit, multa sanatate voua si copilasilor si sa va bucurati de puiutii vostri. Am vazut ca nu mai avem bebelusi, ci copilasi[:D] Tudor al meu a inceput sa ma anunte cand face caca, desi nu l-am mai pus pe olita de vreo 3 luni. Imi arata scutecul si zice"pis", dar se refera la caca bineinteles. Prima data nu l-am luat in serios, am zis ca nu stie el ce vrea. www.stoc-studio.ro/tudor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Vladutz e foarte vorbaret.Ii plac sticksurile si le spune "bitzi" de la batz. Aseara a inceput sa topaie ca un manz.Era asa de haios.Si atata m-a amuzat ca l-am imitat.A fost de ajuns sa fac ccc ca el si nu am scapat 10 min.A trebuit sa tzopai altfel tzipa si ma tragea de mana sa ma ridic sa topai. Acum nu am cum dar o sa ma uit si eu la pozele noi. Mesajul asta l-am scris in juma de ora[bang] Va pup LA MULTI ANI pt. SF. ION VERA si VLADUTZ (21.11.2003)http://community.webshots.com/user/vgv_vera
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce fac fetele????[baie] Mai, uite in privinta laptelui am ales Milumil 2 si cereale de la Nestle... [indecis] Acum am alta chestie care ma macina, adia nu stiu cum si cand sa incep, si anume, voi fetele cu puiuti care au deja mai multi dintisori:[:p] cum faceti cu spalatul pe dinti - ati cumparat periuta si pasta sau ii spalati doar cu apa? Eu de cand au aparut cei doi de jos dupa fiecare papica o duc pe Maria la baie si o spal pe fata si apoi cu deshtu' meu o spal putin pe dintzuci, asa de dragul de a o spala. Dar luand in serios treaba asta, ce fel de periute pt bebei sunt, voi ati folosit?[flo] Buuuun, traiasca puii toti, poate in curand punem si noi ceva poze, sper, ca e mai dificil, imi terbuie scaner...[(pc] Pupicutzi[pup][pup][pup] Gabriela si [copil]Mariuca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...