Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Celor care au avut cerclaj....mai ales


Recommended Posts

stiu ca in sapmana 36-37 se scot firele de la cerclaj. a coincis cu momentul nasterii?? mai ales in cazul nasterii naturale! dar si in caz de cezariana. thx[flo][pup] Costina &[copil] Rares din burtica( 29 saptamani) DPN 20 martie Dr.Puia, Giulesti _______________________ Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu nu am avut cerclaj dar am prietene care au avut si nu au nascut imediat dupa scoaterea firelor, am chiar o cunostinta care a ajuns in 40 de saptamani.

Am auzit ca ar mai conta si cat de cumintica stai, cat te plimbi, te agiti etc.

La cezariana insa, ma depaseste!

Multa sanatate!

 

[gravi] Delia si [copil] Codrinid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut cerclaj, doctorul mi-a scos firul la 38 de saptamini si mi-a spus sa vin peste 2 sapt daca nu se intimpla nimic pina atunci. Mi-a indus nasterea dar pina la urma am nascut prin cezariana pt ca lui bebe i s-a pus cordonul in jurul gitului. Oricum, nu nasti imediat dupa ce iti scoate firul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi s-a facut cerclajul la 4 luni si jumatate de sarcina si mi s-a deschis la 37 de saptamani.Am nascut, prin cezariana la 38 de saptamani.Trebuia sa nasc normal(mai ales ca pe primul copil l-am nascut normal) dar ca urmare a unor complicatii am nascut prin cezariana...

 

 

Toate cele bune!

 

M.P

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult de tot....[pup]

 

Oricum, im privintza nasterii, is in ceatza totala...nu ma pot hotara

 

 

Cotina &[copil]Rares din burtica(30saptamani)

 

DPN 20 martie

Dr.Puia, Giulesti

 

_______________________

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa stii ca foarte mult conteaza ca dupa ce iti este scos firul de cerclaj sa stai cumintica daca vrei sa-l nasti la termen...eu am avut o sarcina cu probleme...am fost internata de 6 ori...si asta pt ca aveam mancarici...dar pe urma cand mi-a scos firul am stat numai in pat...(nici macar in fund nu stateam prea mult)..si am dus sarcina la termen..spre uimirea dl doctor...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...