Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

O poveste trista despre nastere


Recommended Posts

  • Răspunsuri 49
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mama mia prin ce ai trecut! Bbbbbr, n-am crucit cand am citi! Nastere usoara iti doresc! PS: EU ma crucesc de fiecare data cand citesc ce se posteaza despre mizeria din spitalele din Bucuresti...eu am nascut la Maternitatea din Arad si a fost curat, nu lux, dar oricum mult mai bine decat ce citesc aici pe forum...n-am vazut gandac, paianjen sau alte ganganii...in salonul in car eam stat se facea in fiecare zi curatenie!!! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos"]Claudia [/url] [vampa] si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/detail?.dir=e22d&.dnm=cb25.jpg&.src=ph"]Raul [copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingrozitor prin ce ai trecut draga Erica.[flo] Bine ca totul sa terminat cu bine si acum sti mai bine ce trebuie sa faci. Nastere usoara si un bebe sanatos(si refacere usoara) [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37862"]A fost odata...[mamica][/url][url="http://community.webshots.com/user/alvarodaniel1"]Fat-Frumos din LACRIMA[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ariadna33
De Spitalul Caritas ma leaga o amintire horror. In 1992 (aveam vreo 2 luni de cand ma casatorisem) m-au dus ai mei la acest spital. Avusesem un deces in familie in urma cu o luna si (cred ca din cauza stresului) mi-a intarziat CM cu multisor, cand a venit mi-a fost foarte rau, hemoragie, lesin, etc. Am sunat-o pe mama sa ma duca la spital, cel mai apropiat fiind Caritasul. Era vreo 6 seara. Prima data m-a consultat un dr. de la interne foarte dragut, mi-a explicat ca trebuie sa merg la ginecologie si m-a pus 'in garda' cu ce ma va astepta (mi-a zis ca trimisese o femeie cu o tomora 'cat o varza' la ginec. si ca aia i-au zis sa mearga acasa, ca e sanatoasa). Abia tinandu-ma pe picioare am mers la ginecologie (aratam jalnic, in doliu, slaba moarta), intru si dau peste un dr. cu un grup de studenti/stagiari (cred) care ma ia tare: ce profesie am, sunt bibliotecara la o scoala. Apoi incepe sa urle: ca eu ce fac daca vine cineva sa ceara carti cand am terminat programul? Raman blocata... Stiti, ca mie mi-e rau... ii explic ce am. Se intoarce catre aia "SI-A FACUT CEVA SIGUR". Iar nu-mi ajung cuvintele la creier, abia dupa aceea am inteles ce voia sa spuna, ca mi-am provocat avort singura. Ma urca acolo, ma consulta, ma interneaza. A doua zi dimineata vine o asistenta si-mi face anestezie. Pt. ce? Ea zice- pt. chiuretaj. Habar nu aveam pe ce lume sunt. Stiu doar ca mi-a facut chiuretajul pe o masa unde se afla o carpa murdara si umeda (brrrrr, am simtit mult timp pe mijloc 'umezeala' aia scarboasa), in fata era o galeata plina cu 'resturi', anestezia trecuse de mult si am simtit tot. FILME DE GROAZA. Multumesc lui Dumnezeu ca n-am facut vreo infectie. Mentionez ca pana atunci n-am avut nici o sarcina. Pastrez si acum biletul de externare, scrie ceva indescifrabil, eu nici acum nu stiu daca a fost sarcina sau nu. Am gasit numele acestui macelar (are si cabinet particular) si ma gandeam sa ma duc la el si sa-l intreb :"Ia zi, mai nene, ce-ai scris aici acum 12 ani?"
Adriana draga am ramas pur si simplu fara cuvinte. Este de necrezut ce se poate intampla in lumea asta[V] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37862"]A fost odata...[mamica][/url][url="http://community.webshots.com/user/alvarodaniel1"]Fat-Frumos din LACRIMA[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc, fetelor ca mi-ati citit povestea si pt. incurajari[flo][flo]. Sper ca nimeni sa nu mai treaca vreodata prin ce am trecut eu[:0][:(], iar cele care au fost in situatia mea sa nu taca, in speranta ca se va schimba odata mentalitatea asta batraneasca din sistemul sanitar romanesc. Am observat ca majoritatea celor care te trateaza prost prin spitale sunt in varsta[zz], cei tineri au o alta mentalitate[flo]. La putin timp dupa ce-am nascut eu, a nascut si o prietena de-a mea, membra DC, Christel, dar in Germania ... Ce diferenta !!! Fetele care au nascut `pe-afara` stiu ca sunt conditii incomparabile cu cele din Ro, iar despre mentalitatea lor[flo], no comment ... Va [pup] pe toate, O zi frumoasa, Dana[gravi] si Eric [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut la tv ca din ce in ce mai multe femei, in special din vestul tarii, aleg sa nasca in maternitati din Ungaria! Ce mai trebuie sa se intample pentru a lua masuri?? Dana, sa fii sanatoasa, sa ai o nastere frumoasa! Cu siguranta va fi altfel de data asta. Vilma, Anca (3.7 ani) si Tudor (11.12.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

V. Erica, nastere usoara, si eu sunt pacienta dr. Tutunaru...esti pe maini bune, iar spitalul este super-ok. A nascut o prietena de-a mea cu dnul. dr. acum 3 saptamani si a fost ft. ft. multumita...avand in vedere ca ea a nascut primul bb in Anglia...unde conditiile erau ft bune dar au lasat-o sa se schinuie ft. mult. cum a nascut repede, noaptea...pe la 2-3, dnul dr a venit dupa ce l-a sunat...totul a decurs cum nu se poate mai bine. Multa sanatate, nastere usoara! Alina "Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land amog the stars." (Les Brown) [pegeam]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Acum 1 an si eu am avut de-a face cu Sp. Caritas si o doctorita de acolo care vorbeste incredibil de porcos[vom] pt o femeie, mai ales ca se adreseaza unor viitoare mamici... Cred ca astia ar trebui sa faca niste cursuri de bune maniere... Oricum, am ales si eu Sp.ELIAS si Dr. TUTUNARU [cool]pt prima mea sarcina si taaaaare bine am facut, vezi ca toate pacientele lui sunt si vor fi fericite.[:D] Iti doresc din suflet sa ai parte acum de o experienta cu adevarat fericita, sa simti ca esti mamica aceea care-si tine la san puiul cu dragoste si el papa de zor, intr-o atmosfera linistita si relaxata. Asta iti doresc si cred ca in spital vei avea parte si de bebe si de odihna pt a te reface. Multi pupici[pup][pup], cu siguranta ai avut curaj si acum nu mai ai teama. Va fi diferit! Gabriela si[copil] Mariuca(1 Anisor)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alina constantin - te stiu de cand incercai sa iei legatura pt prima oara cu dr. Tutunaru, ce emotii aveai, eu fusesem deja la dansul, eram foarte incantata si asteptam reactia ta la primul consult; bineinteles ca acum ma astept sa am o experienta placuta ... uki, ce bine ca n-ai nascut acolo... fetelor, va multumesc pt urari si incurajari si va doresc sa fiti sanatoase si sa va bucurati de puii vostri Dana si Eric cel mic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...