Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

O poveste trista despre nastere


Recommended Posts

M-am regasit aproape complet in postarea Danei Eu am nascut in decembrie 99 si se facuse afara un ger groaznic. Ei, ca un facut, tocmai atunci s-au apucat si cei de la spital sa faca reparatii la calorifere. Asa ca la bb-ii nostri pusesera o aeroterma ordinara iar la noi era un frig de nu se poate. La asta s-a mai adaugat si faptul ca am facut o febra a laptelui urata de tot si a trebuit sa stau cu comprese reci pe piept...pana am crezut ca o sa ma ...racesc si eu definitiv!paturile erau la fel cu cele pe care le-ai descris tu, Dana. Am facut febra 41 si s-a alertat medicul meu si le-a pus pe jar pe asistente( care sarbatoreau Craciunul...).Una, desteapta-foc mi-a facut o injectie atat de aproape de mijloc incat mi s-au invinetit ambele picioare instantaneu. Bietul meu copil facea o foame de ...n-am cuvinte , eu lapte-ioc, mulgatoarele mai mult sau mai putin profesioniste( cand au aflat ca e rost de un ciubuc)trageau de sanii mei in toate partile pana am urlat la una ca daca se mai apropie de mine ii trag si una. Si, toate acestea fiind spuse, intrucat politica sectiei nu admitea sa aducem lapte praf ( desi aduceam pampers, fese, comprese si...paturici ptr bb), mi s-a indicat solutia sa hranesc copilul cu glucoza!...cu ajutorul unei linguri ...de ciorba. Unde mai pui faptul ca operata fiind/cezariana/ nu ne schimba nimeni pansamentul. O data , din greseala, fiindca pe salon scria lauze, ne-a chemat pe toate 3 cate eram sa ne ...pregatim de pansament. O urca pe prima si , dupa ce s-a minunat de cat de greu a reusit sa se urce pe masa-bicicleta, constata ca nu nascuse natural!!! Si atunci...din mila...zice: hai sa va pansez totusi si pe voi! Am asa o imagine horror asupra momentelor de dupa nastere incat nu imi mai vine sa trec nici macar prin fata spitalului! Iar la noi in oras nu avem alte variante...[bang] [q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 49
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am mai citit povesti d-astea de groaza si parca nu-mi vine sa cred ce se intampla. De ce nu se iau masuri? Daca ati face toate plangeri, cred ca ar fi mai bine. Si inca ceva- nu credeti ca noi i-am invatat pe toti la bani pt ca le dam? Atunci de ce sa ne mai plangem?! Ma bucur ca traiesc civilizat si ca nu mai trebuie sa bag mana in buzunar ca sa vad un zambet prefacut. Acum depinde de voi sa schimbati ceva in Romania si am toata increderea ca o veti face. Natere usoara la toata lumea! Respectati-va invatandu-i pe ceilalti sa va respecte! toana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am ingrozit citind... Erica, ai avut curaj si tarie de caracter, ai toata admiratia mea... De Spitalul Caritas insa fug cat ma tin picioarele, am avut si eu o experienta urata acolo in '98, nici nu vreau sa mai aud de el... Bafta multa acum, si sa ne zici cum a fost la al doilea bb...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]Nastere usoara [gravi]Dana.Iti tin pumnii sa ai parte de mai mult noroc de data asta,iar din cate am citit si eu pe DC,dr-ul Tutunaru e bun,mai multe mamici din Bucuresti nascand cu el. Incep sa ajung la concluzia ca e mult mai bine,aici,in provincie,cum spuneti,voi ,bucurestenii la nordul tarii.Aici parca nu ai parte de asa ceva,iar de purici in spital,la nou nascuti e prima data in viata mea cand aud. Inca odata,nastere usoara si astept sa citesc povestea celei de a doua nasteri si sper sa fie una frumoasa. Apropo,ce ai sau nu stii? Oana &[copil]Bianca Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana stiu prin ce ai trecut, cand l-ai nascut pe Eric, pentru ca eram in tara atunci. Am vazut si eu ce conditii mizere erau in spitalul acela ( si eu care voiam sa nasc in tara si apoi sa plec). Bine ca am plecat la timp si ca am nascut aici. Tot ce iti doresc este ca aceste amintiri urate sa ramana in trecut si sa nasti acum a doua oara in conditii mult mai bune si sa vii aici cu o poveste frumoasa. Poate imi fac timp sa scriu si eu povestea nasterii fetitelor mele, aici in Germania. Nastere usoara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va multumesc si va doresc numai bine alaturi de cei dragi. Oana, al doilea [bb] va fi fetita. De-abia astept s-o vad, dar sincera sa fiu si sa scap de [grasa] [bang]. Christel, da ai avut noroc, dar de data asta simt ca-mi iau si eu portia[;)][:D]. Dr. Tutunaru e suuuuper profesionist si nu in ultimul rand OM[flo], am mare incredere in el, desi la inceput am ezitat sa merg la un medic barbat. Cred ca nasc cel tarziu saptamana viitoare. Sa-mi faceti galerie ! [^] [pup] Dana [gravi] si Eric [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oribila intamplare! Bine ca esti OK! Nastere usoara si sa fiti sanatosi! [*]Fetita mea este Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 [*] http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072 paginuta personala: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...