Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

O poveste trista despre nastere


Recommended Posts

  • Răspunsuri 49
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Dana, multa sanatate si noroc puiutului de acum si celui ce sta sa vina. Imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva, dar iti doresc ca cea de-a doua nastere sa fie super usoara si fara probleme! [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 19 aug 2002 Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA [url="www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12172"] Povestea nasterii [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceva asemanator am trait si eu in urma cu 13 ani. Imi amintesc ca se repara o conducta de apa si o saptamana n-am avut apa in tot spitalul. Sa nu ma intrebati cum miroseau vc-urile sau cum ne spalam pe dinti cu apa minerala. Ma doare cand ma gandesc ca cu banii de pe asigurarile medicale isi mai face vreun corupt din conducere o vila [bang] O cunostinta de-a mea plateste pe luna peste 5 mil de lei asigurarea. Pentru ce, fratzilor? Imi pare rau Dana ca ai trecut prin toate astea. bine insa ca sunteti bine acum, asta e cel mai important. Sa-ti traiasca puiutzul si sa fitzi sanatosi cu totii [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult, fetelor, pt incurajari!!! Si eu va doresc numai bine, sanatate si noroc. Sa fiti iubite !!! Si sa nu mai auzim in Ro astfel de povesti ... Poate se pune Base [bruta] pe toti coruptii din sistemul public, sa priceapa odata ca EI TREBUIE SA NE SERVEASCA PE NOI, CA SALARIUL LOR E PLATIT DIN BANII NOSTRI, CA NOI FACEM UN EFORT IN PLUS DANDU-LE SPAGA ... [pup] Dana [gravi] si Eric [bonjovi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu ma regasesc intr-o astfel de poveste, petrecuta insa la maternitatea din Ploiesti, acum 3 ani, cu spaga peste spaga, cu gandaci si ce a pus capac cu suprainfectia fetitei mele in sectia de septici??!!! pentru care a primit antibiotic 14 zile....nici nu vreau sa-mi mai amintesc...sper din toata inima sa nu mai aud astfel de intamplari, sa fie de domeniul trecutului, chiar si la ploiesti (unde a fost scandalul copilasilor morti), unde oricum nu ma voi mai duce.... Dana, nastere usoara si fara peripetii, bebe sanatos si mamica asemeni... Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor.Am citit povestea ta VErica si nu pot sa cred ca se mai poate intimpla asa ceva in zilele noastre.Nu ai scris cum ti sa vindecat micutul ptr ca si eu am doi copii cel mai mic are un an si jumate si pe amindoi i-am nascut cu cezariana dar ceea ce ai patit tu este inimaginabil.Au avut amindoi probleme cu buricul dar avem un medic pedriatru ff.bun si s-au vindecat.Si eu sunt nascuta tot pe 27 ian.si ii doresc la micutul tau mmmm.sanatate si sa cresteti mari si frumosi.Tie iti doresc nastere usoara si sa fi sanatoasa. moldovan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[q][q][q][q][q] eu voi naste la Caritas!!!!1 Nu pot sa cred Intradevar, mama s-a operat acum 2 ani acolo si mi s-au parut jalnice conditiile de acolo. Dar am un doctor cu care ma inteleg excelent, ce-i drept e arab, si sa fiu sincera mi-a cam picat fatza cand mi-a zis de Caritas. Dar am fost saptamana trecuta sa vizionez saloanele pt lauze si revervele.. si chiar am fost placut surprinsa.. acum nu stiu sa va spun daca nu cumva sunt pt vip - uri [:D] oricum.. in curand revin si va povestesc cum a host nasterea (adica prin Martie) Daniela DPN 10 MARTIE 2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intru doar sa va multumesc tuturor pt incurajari si urari si sa va anunt ca am nascut luni, 10 ian, la Elias cu ajutorul unui medic si om extraordinar - dr. Tutunaru - o fetita Ruxandra Maria, 3400 gr, 48 cm, s.a. 9. Suntem bine amandoua. Prestatia medicului si a personalului auxiliar de nota 10. Papadia, pb de la buricut a lui Eric a trecut dupa 1 sapt de antibiotic administrat la numai 7 zile [bang]. Daniela, iti doresc mult noroc, nastere usoara, sanatate tie si lui BB ce va veni. [pup] Dana, Eric [bonjovi] si [copil] Ruxi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...