Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de nov-dec 2004 (7)


roserb

Recommended Posts

Try, Miria,La multi Ani, sa va traiasca puiutii si sa fie sanatosi! Carmen, of, te inteleg foarte bine, si noi am patit-o cu spitalul camd Mihnea avea 5 saptamani. E foarte greu cand sunt doi copilasi, mereu ai sanse sa se pricopseasca cu tot felul de minunatii. Multa sanatate, si lasa ca trec si astea! Simona, nici eu nu vreau sa-l fac pe Mihnea obez, dar daca i-as da 100-130 ml, nu ma mai inteleg cu el de urlete, drept pentru care pediatra mi-a zis ca nu avem incotro, sa-i dau copilului sa manance cat cere(ei, nici chiar asa , ca in stilul asta ar manca precum purcelusul). Eu am 5 mese de 170 ml si cu asta gata, pare destul de multumit[:D]. Sunt multumita insa ca are un program frumos, iar noaptea doarme de pe la 22.30, pana pe la 5, ceea ce mi se pare OK. [pup] Roxana&Co http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna dimineata!Noi iar suntem trezite de la 7,asa ca avcum plange de somn[bang].Pana iesim afara,asa o tinem,maraite ca nu cred sa doarma in casa. Try,Miria,cu intarziere,"la multi ani!" bblusilor Alex si Damiana.Sa creasca mari,sanatosi si voiosi! for2nity,si tie 'la multi ani"ptr Alexia! Maine face si Mariuca mea 2 luni!Ce mai,domnisoara. Bumbacel,la mine Maria suge dintr-un singur san la o masa inca din maternitate.La urmatoarea masa ii dau din celalalt.N-am avut probleme pana acum. BBlusa mea ia cam 800-900 g.pe luna.E putin?Nu mai tin minte cine zicea ca 600g in 3 sapt.e putin. Ieri iar am stat de la 11.30 pana la 15.30 afara,apoi am fost in vizita,ca asa doarme si fata mea.Si desi a dormit ceva,aseara tot si-a facut portia de plans...ca de,daca nu plange de burta,trebuie gasit un motiv[bang]. Referitor la vaccin,pe mine m-a chemat la sf.lunii,dupa 25,desi ea face maine 2 luni.Are ceva daca-l fac asa tarziu? O zi buna,sper sa mai vorbim azi Andreea si Maria http://community.webshots.com/user/andreap124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PAUL doarme si profit sa mai intru si eu putin pe site. Maine mergem acasa la Moreni de unde suntem eu si sotul ca sa sarbatorim ziua mea sia tatalui meu, o sa fie chef mare ca am inteles de la mama ca se vor strange toti prietenii tatalui si ai nostri sa-l vada pe puiut ca ei n-au apucat...e prima oara cand il scoatem din localitate...[:D]....o sa plecam pe seara...abia astept!! CARMEN ai incredere in Dumnezeu ca o sa treaca cu bine cat mai repede si gandeste-te ca si Roserbitza a trecut prin clipe de cosmar si uite ce optimista e acum !!! SIMONA..mi-e dor rau de tine...la primavara TREBUIE sa ne intalnim in vreun parc si cu MICHE, GANDACICA, mi-ar placea si cu ADRIANNA, si oricine vrea sa vina!!!! Imi place mult de flacaul tau, e bine facut si blondutz ca mami!![:D] Eu am inceput sa iau anticonceptionale EXLUTON, care sunt foarte ieftine, mie asa mi se pare, 80.000 lei o fiola de 28 capsule, eu mi-am luat trei fiole sa am pe trei luni si m-a costat 260.000 lei. Sunt date de medic si am incredere ine ea (doc.). Va pup acum , ma duc sa mai citesc pt. examen, of, ca mi-a mancat viata examenul asta!!! [:D][:D][:D] Aaaa! Am o intrebare: GANDACICO, daca e sa-i dau completare cand plec la examen, de care lapte praf sa-i dau, care formula se apropie cel mai bine de laptele de mama, si ce cantitate sa-i pregatesc??? te [pup] dulce si astept raspuns! Onitza-mami lui Paul http://community.webshots.com/user/fix_indiferent
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am zis ca nu mai intru pe net...da sunt la cafea si am voie! Bumbacel, a luat f. bine, Sofia a luat 600 in prima luna si dr. a zis ca e acceptabil, asa ca sa nu cumva sa dai completare!Pai daca mai ia 200 se fac 800 si limita e 500 in prima luna! Onitza, de ce nu te mulgi tu cat poti in mai multe zile si dupa aia sa pui laptele la congelator? Eu zic ca e cel mai bine asa! Cred ca Gandaca e cam jumulita acu...ca cica i-a venit ile acasa! [harp]Sabina si[fetita] Sofia Galagia [url="http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834"]Poze cu noi[/url] [url="http://community.webshots.com/user/sabinelu"] Cele mai frumoase fete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SABINA, ai dreptate, asa o sa fac, dar nu stiam cat de proaspat se mentine laptele, sau cu cate zile inainte sa ma mulg, de fapt e bine si cu zi inainte cred. Multam [pup].De Gandacica ce sa zic, decat sa i se mentina psihicul tare, ca are nevoie!!! [:D] Sabina, dar tu pe-al doilea (bebe), ...pe cand??? Si cum puteai sa faci fatza si cu facultatea (examenele) si cu bebe mic?? Mie mi-e foarte greu, nu-mi doresc decat sa-l trec, nu mai conteaza nota!!! Nu in situatia de fata!! Onitza-mami lui Paul http://community.webshots.com/user/fix_indiferent
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna din nou!Va vine sa credeti ca Gandacelul meu(sorry "Gandacel",asa ii spunem si noi Mariucai)doarme de la 10.30?Asat da minune!Asa ca mai amanam iesitul afara.Dar vad ca astazi cam slaba "miscare"pe forum. Onitza, "La multi ani"de azi ptr.maine.Eu cred ca o sa sarbatoresc acasa(si pe mine ma cheama Oana,de fapt asa ma striga familia).Sarbatoresc e un fel de aspune:adica eu stau cu Mariuca si al meu mananca si bea cu prietenii[:D].De fapt transmit de acum "la multi ani"tuturor celor care poarta numele Sf.Ion,maine nu se stie ce mai e. Monica,mie nu mi se intampla sa se ude,desi eu pana dimineata nu o mai schimb.Ii dau seara nu Neopreol(o alifie cu ceva untura de peste,parca)si dimineata tot unsuroasa este,poate incerci si tu.Tine umezeala la distanta...Saracul Alex!Parca il vad plangand de la vaccin!Las'ca se face el mare. O sa incerc sa mai pun niste poze,sa vedeti ce ingeras este cand doarme(de fapt nu numai cand doarme)Dar il astept pe al meu,eu nu stiu sa le descarc din telefon. Pupici, Andreea si Mariuca(7.11.2004) http://community.webshots.com/user/andreap124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANDREEA (OANA), LA MULTI ANI si tie si tuturor celor care poarta numele Sfantului Ioan!!!! Sa nedea Dumnezeu sanatate si putere de munca!!!! Aici m-ai tatins si pe mine, la fel al meu o sa bea si o sa se distreze si eu cu bebeul stam la ...rasfatzuri!!! dar am stat eu si m-am gandit nu cumva cam eu trebuie sa fiu rasfatzata familiei?? [:D]pai , sunt inter doi barbatzei, tatal si fiul...asta poate cand s-o face mare Paul, desi...[:D][:D][:D] Onitza-mami lui Paul http://community.webshots.com/user/fix_indiferent
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, ioana-du, la multi ani! pentru maine si sa-ti traisca printesa bianca, e tare frumusica...mie mi se pare ca seamana cu tine[pup] andreea, ii dau si eu cu ulei de la sanosan dar iti zic am ajuns sa o schimb la 2 ore ziua si la 3 ore noaptea(adica atunci cand se trezeste) ca sa nu o mai vad uda...ca-mi vine sa urlu...dar cateodata prima transa de somn(noaptea) dureaza 4-5 ore si atunci o gasesc uda uneori... iti urez si tie la multi ani! fericiti si tot ce-ti doresti si mariucai la multi ani! pentru implinirea celor 2 luni(maine) sa fie sanatoasa, cumintica si sa o asculte pe mami[pup] roserbito[pup] ce listutza frumoasa avem acum, sa nu te lasi de alaptat chiar daca mihnea ia foarte bine in greutate cu lapte praf...cat de putin ar fi lapticul tau tot e mai bun de 1000 de ori si macar asa de rasfatz si tot sa-i dai si lui tzitzica. onitza...spor la invatat...fetelor sunteti de apreciat, eu una nu as mai putea sa mai si invat in situatia de fatza...si bafta la examen. carmen, multa sanatate fetitzei sa auzim numai de bine simona, incearca sa mananci tu miere sau sa-i dai bbeluiui cate putin ceai de musetel, poate scapati de supozitor...ce fel de lapte ii dai completare? poate e de la el. ionela-roxana , iti urez la multi ani! multa sanatate si putere de munca...nici nu vreau sa-mi inchipui cum te descurci saracutza singurica cu cele 2 printese.... fetelor, va urez la toate(sotilor sau/si bbelasilor) care purtati numele de ioana, ion si alte derivate la multi ani! si distractie placuta. despre noi...ce sa va zic, suntem bine, alex a uitat de vaccin, nici nu-si mai aduce aminte in care manutza i l-a facut...se tot uita astazi sa vada vreun semn...dar nimic, a zis ca dr-ul e magician si i-a disparut vaccinul hi hi bbelina e bine, a pastrat acelasi program de somn, destul de bun...dar eu tot obosita ma simt...sunt batrana ce sa mai.... felis, bits...ce-i cu voi? azi nu ati aparut ...va pup si sper ca sunteti bine am fugit...ca prea m-am intins cu scrisul...mai intru mai tarziu[pup][papica] monica http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by monica-elizabet voua vi s-a intamplat sa-i mai gasiti uzi pe bbelasi?
e posibil sa se fi schimbat calitatea pampersilor de acum 3 ani, mai mult ca sigur, cum se intampla cu toate produsele romanesti[xx(][8] mie nu mi s-a intamplat niciodata... sincer, chiar daca nu face kk il las pe ioachim cu 1 pampers de dimineata pana la pranz, cand il schimb, si apoi cu altul pana seara - eu folosesc libero mi s-a mai inbtamplat kk sa iasa[:D] daca e muuuuuuuuuuuult si lichid, dar pipi nu mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...