Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de nov-dec 2004 (7)


roserb

Recommended Posts

doamne, miria, e superba![bis] fa mai multe albume, ca ai amestecat poze mai vechi cu altele noi[8D] fetele, ca tot veni vorba de lista: ce ziceti, mai scapam de emoticoane? ce parere aveti?! roserb, n-ar fi mai "cool" o lista mai "serioasa", acum ca am nascut toate? se va vedea care e mami de baiat sau fata din culori, nu? ce ziceti? mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by miria_cristina
Buna! De-abia acum reusesc sa intru si eu sa vad ce mai e nou printre mamici si am o surpriza neplacuta! Vad lista cu mamici, dar nu ma vad printre ele! De ce? Daca exista niste reguli pe care eu nu le-am respectat vreau sa le stiu, iar daca nu, as vrea sa ma vad pe lista! Sunt de acord ca am aparut mai tarziu in randurile voastre, dar mi s-a parut ca totul e OK, sau mi s-a parut? Cristina si Damiana (5 nov 2004)
Am executat, sa traiti!, desi se putea folosi si un ton mai bland... [pup] Roxana&Co PS Gandacelule, si eu ma gandeam sa mai scot din inflorituri! http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata!iar cu 'santajel'in brate[bang].Si oracaie, nu stiu ce nu-i convine.poate de somn,ca suntem pe baricade de la 7.30.Mai fetelor,dar ce Bblusi cuminti aveti de va lasa sa scrieti atata pe forum!!!!Ca eu toata ziua stau cu ea in brate,nu doarme decat afara si noaptea,in rest,daca o las mai mult de 5 minute in pat,plange.Asa ca am facut niste muschi la maini[:D]....Hai ca inchide ochii. Ieri am stat afara de la 12 la 15.45,ca fata mea nu se maio trezea.A mancat in oras pe la 14.30 si a adormit din nou.La 15.45 am luat-o in casa,desi mai dormea,ca mi se parea cam mult si era cam frig.Bineinteles ca pa dupa baie,pe la 21.30 nu a mai dormit[bang]. Ieri i-am cumparat si eu carusel,crezand ca asa o mai pacalesc sa stea in patut.N-ai mai vedea!Sta 2-3 minute si apoi:oa,oa..in brate.Asa ca,poate altceva.Aveti idei? Miria,frumoasa fetita.Sa-ti traiasca si sa va bucurati de ea! Adriana,eu nu-mi dau seama cum rezisti!Doi!Dar sunt asa de reusiti....Sa creasca mari! Gandacel,si mie imi spusese pediatra sa-i dau suc de portocale de la 5 saptamani!Ele chiar nu citesc,ca peste tot se spune sa incepi diversificarea pe la 5-6 luni in cazul copiilor hraniti la san!Sau poate am inteles eu gresit.Dar atata vreme cat eu nu am voie citrice(ca produc aciditate)cum ar suporta stomacelul ei? Roserb,poti sa treci,cand ai timp, in dreptul numelui BBlusei si "Alexandra"?Ca asa o cheama,Maria Alexandra.Te rog!M ultumesc anticipat. Ieri am iesit in oras si la cumparaturi ptr.mine,ca se apropie botezul,si cum mai am de dat jos cam 8 kg din cele 30 'acumulate'in 9 luni,nu am cu ce ma imbraca.Mi-am gasit un costumas dragut,n-am dat prea mult pe el ca eu sper sa mai slabesc.Plus ca nu se stie ce va fi cu sanii mei,ca acum nu ma cuprinde nici un sacou[bang]. Dar problema mare o reprezinta incaltamintea:nu ma mai incape nimic,mi-am luat o pereche de ghete cu 1 numar mai mare!E posibil sa-mi fi crescut piciorul in lungime? Pupici si o zi buna! Andreea si Mariuca(7.11.2004) http://community.webshots.com/user/andreap124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata fetelor, noi suntem bine, am dormit binishor azi noapte, prima repriza de 4 ore si jumate apoi cate 3 ore...dar mami tot moarta de somn este...nu stiu de ce...o fi imbatranit hi hi...nu stiu fetelor, la alex altfel rezistam, nu dormeam nopti intregi, alex ma trezea din ora in ora, stateam cu tzitzi la el in gura pe post de suzeta...eu dormeam pe o parte cu tzitzi la el in guritza...va inchipuiti?....acum cu bbelina e parfum...nu-mi vine sa cred...sper sa dureze. fetelor nu incepeti cu suc de fructe atat de devreme...mai ales daca alaptati numai la san....macar pe la 3 luni...dar si atunci mi se pare devreme...eu zic pe la 4-5 luni...dar e doar parerea mea...pana atunci puteti sa le dati ceai si apa. voi v-ati facut "molifta"...nu stiu sigur daca asa se numeste...ieri a trecut preotul prin bloc cu "boboteaza" si l-am rugat sa-mi faca si mie molifta si mi-a spus ca la 40 de zile...dar eu imi aduc aminte ca la alex mi-am facut mai devreme parca...voi ce stiti? aaa...si mai am o intrebare...daca nu va suparati prea tare pe mine...dar accept si[neand][neand]de la voi ca-mi sunteti dragi....asa...e vreuna dintre voi care deja a depus cerere pentru CIC? eu o depun oare la CAS? si cu cat timp inainte de terminarea celor 42 de zile obligatorii?...hai ca mai bine intrebam la probleme legislative ca v-am facut capul zob....scuze... va pupici si mai intru mai tarziu sa vad ce mai faceti monica http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi facem botezul pe 16 ian, abia astept![il] monica, rugaciunea de care stii tu este cea la 8 zile, apoi vine molifta de la 40 (care se citeste, de obicei, la botez - botezul ar trebui sa fie la 40 de zile) bineinteles ca nu se da suc de fructe de acuma![:-)))] si o mai intreb pe dr: pai daca bebe are voie fructe, inseamna ca am si eu? raspuns: in compot! [:-)))] mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Postasem si eu o intrebare in bebelusi de nov-dec(6). Va roooogggg, ma lumineaza cineva? Multumesc. "Intrebare...cum arata buricelele bebicilor vostri? La Tudor a cazut inca din maternitate, in ziua a treia, s-a vindecat foarte repede si frumos, dar a ramas putin in afara. Asa o sa ramana? Trebuie sa-i fac ceva, sa-l apas sau sa-l masez cumva?" bumbacel [mamica] ingerasului Tudor (9.12.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gandacel, saru' mana am inteles [pup] bumbacel, eu stiu ca nu trebuie masat ci doar sters cu tampoane sterile umezite in alcool alb(eu asa am procedat, pentru igiena), dar am mai auzit fete care foloseau crema si pudra baneocin (insa banuiesc ca astea se folosesc daca mai e ceva dubios pe-acolo) nu asa cum zici tu ca s-a vindecat f frumos...[pup]si toate cele bune monica http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ralu, multumim de informatie[pup] EVELINE, sa-ti traiasca fetitza, sa fie sanatoasa, mancacioasa si somnoroasa...asteptam pozici[pup] fetelor, eu nu stiu ce am dar bag in mine ca o sparta....cred ca m-am mai ingrasat acum de sarbatori...eu mai am 15 kg de dat jos...va dati seama????[q]...dar nu ma gandesc la asta acum ci sa am laptic pentru bbelina....kg le dau eu jos dupa ce nu mai alaptez. monica http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la toata lumea!... V-am vazut si eu pozicile!... GANDACELU, MIRIA CRISTINA, ADRIANA (gemenusii dragutii), MONICA, ROSERB... Toate aveti niste copii taaaaare scumpi si frumosi...[pup] Sa va traiasca...[cheers] TRY ... ma voi interesa in legatura cu anestezia si la alte cabinete!... Multumesc...[pup] Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/cornelfelis/my_photos"]Pozele noastre![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38908"]Povestea nasterii si zilelor de spitalizare.[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...