Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpiutzele-pe unde sunt?(3)


Recommended Posts

Continuarea la [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=35363"]Scorpiute-partea II[flo][olala][/url] si la...... [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31802"]Scorpiute-partea I[flo][olala][/url] Si desigurrrrr.........frumoasele,inteligentele,misterioasele....ce mai....Simply the best![batetoba][batetoba][batetoba][batetoba] VOILA: 1.Diana-Maria [flo][bis]-fulguletz[*]de danielac-24.10.2001 2.miraklucker [flo][bis]24.10.1973 3.tumpi [flo][bis] 24.10 4.AlbaIulia [flo][bis] 25.10 5.vikinga [flo][bis] 25.10 si Aldo 15.11.2003 6.Ramonika [flo][bis] 27.10.1978 7.malina mircu [flo][bis] 27.10.1978 si sotul 03.11.1977 8.eli26 [flo][bis] 28.10.1977 9.Lorelai182003 [flo][bis] 28.10 10.monica-elizabet [flo][bis] 29.10.1975 11.Lory k [flo][bis] 30.10.1970 12.ralucasimarius [flo][bis] 31.10.1979 13.gina20 [flo][bis] 03.11 14.anda141 [flo][bis] 4.11.1977 15.Anina n [flo][bis] 4.11.1972, sotul 10.11.1970 si Bogdan-Andrei 19.11.1994 16.ralucah [flo][bis] 6.11.1976 17.ralucoantza [flo][bis] 6.11.1978 18.Eryka [flo][bis] 7.11.1978 19.BellaDonna [flo][bis] 8.11.1974 20.totonio [flo][bis] 9.11.1968 21.mihairi [flo][bis] 9.11.1974 22.cristina73 [flo][bis] 9.11.1973 23.Daniela Neagu [flo][bis] 10.11.1969 24.raducu [flo][bis] 10.11.1976 25.Klavier [flo][bis] 10.11 26.ana miti [flo][bis] 10.11.1975 27.vioconstant [flo][bis] 11.11.1973 28.AYUMI [flo][bis] 12.11 29.alona [flo][bis] 13.11.1972 30.aschiutza [flo][bis] 13.11.1975 31.HelleneC [flo][bis] 13.11.1973 32.Alyssa [flo][bis] 14.11.1970 33.delsim [flo][bis] 14.11.1977 34.Syd [flo][bis] 15.11.1978 35.rosa [flo][bis] 15.11 36.saphir [flo][bis] 15.11.1976 37.Corina [flo][bis] 16.11.1968 38.Claudya [flo][bis] 16.11 39.piticasigogosica [flo][bis] 16.11.1976 40.giani [flo][bis] 17.11 41.Katarina [flo][bis] 17.11 42.jennifer [flo][bis] 17.11.1977 43.anaemi [flo][bis] 17.11 44.eLaura [flo][bis] 18.11.1973 45.mimitete [flo][bis] 20.11 46.ghinetz [flo][bis] 20.11 47.danitin [flo][bis] 20.11.1970 48.amo2004 [flo][bis] 20.11.1973 49.Gabitzam [flo][bis] 21.11.1967 50.Aalina [flo][bis] 51.Country girl [flo][bis] 52.elaspataru [flo][bis] 53.miau miau [flo][bis] 54.miha [flo][bis] Impreuna va dorim un an nou fericit, plin de realizari placute, sanatate si iubire! Adrian[copil],Alina[mamica]si sotul Adi[roker] [foto][url="http://community.webshots.com/user/bibiadialina"]Poznele noastre[/url][foto] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=17457"]Nasterea Ingerasului[bibe][/url] [*][pegeam][*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 135
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by HelleneC
[cheers] Uitati fetelor ca am ajuns si pe pagina 10 din topicul nostru. Asa-i ca suntem cele mai bune!? Am mai zis eu: "ui ar za best" (ma mai prostesc cateodata, dar adevarul ramane acolo[;)]). Buna idee mai Monica, ca de cunoscut avem nevoie, sa mai descoperim una alta din misterul care ne inconjoara (e ceva caracteristic zodiei noastre: suntem taaaaare misterioase!). Hai ca daca vrei, pana nu se inchide topicul asta si se deschide altul (nu prea stiu care e metoda[bang], dar stie Alina (adica Lorelai182003) sa va spun cate ceva despre mine, desi am mai scapat una alta din cand in cand! Am 31 de ani, sunt din Suceava, am "termenat faculteul" la Cluj (drag mi-i si mi-e dor de el, poate chiar o sa ma mut acolo odata), si acum lucrez la spital, cu copii bolnavi (ganditi-va la ce e mai rau[bang]). In fiecare zi cand vin acasa, incarcata de povestile lor uluitoare, imi spun ca as vrea sa vina ziua in care sa imi caut de lucru, ziua in care acesti copii sa fie sanatosi. Niciodata nu se va intampla, pentru ca virusul nu are leac. Numai speranta lor mai traieste si asta imi da mie putere sa merg mai departe. Am acasa (in weekend mai ales) un copil scump de tot, ca e al meu, fireste, George, are 2 ani, 3 luni si 23 zile (asa calculez mereu), care e sufletul meu si pentru care nu am cuvinte sa multumesc Celui de Sus ca mi l-a dat si mi-a dat sansa sa il nasc (ca era cat pe ce sa il pierd, si acum mi se zbarleste pielea de pe mine...). Cred ca Doamne Doamne si faptul ca nu acceptam eu ce imi spunea medicul ne-a facut sa trecem de toate si sa ne "cunoastem", sa ne tinem in brate, sa ne dragalim... si sa invatam sa iubim totul din jur. Am spus cam multe despre mine, dar va dau impulsul ca sa continuati si sa aflu si eu cat mai muuulte despre voi si vietile voastre. Una peste alta: sunt o femeie implinita (am parte de toate, mai bine spus)! Chiar si de sot, desi nu am pomenit de el...data viitoare[:D] Va pup si ne mai vedem, nu??? Elena & [copil] George mami "da george" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561
Am copiat aici mesajul Elenei, sa nu ramana necitit. Este prima care a raspuns provocarii, Monicai. Bravo, Elena ! [disco] Din ceea ce am citit, esti o femeie curajoasa, puternica si sufletista, o scorpiutza adevarata ! [flo] [pup] Alina, multumim pentru continuarea subiectului nostru preferat ! [flo]Ai revenit la tzanc ! [pup] Eu sunt secretara la o mica firma ce se ocupa cu service la tehnica de calcul. Am internt non-stop aici si profit din plin de el. [:D] Caci acasa nu am nici PC, macar.[:(] Imi plac copiii atat de mult, incat as fi dorit sa fiu educatoare sau invatatoare, sa-i am mereu in preajma. Dar nu a fost sa fie ! [:(] De cand o am pe Cristina([url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346"]Cel mai frumos cadou de la viata[/url]), ma simt o femeie implinita. [9cer] Si totusi, imi mai doresc un copilas. [:D] Doar ca, este tare greu cu spatiul...locuim la mama si avem doar o camera. Al 2-lea BB este dorinta mea cea mai arzatoare acum. Ceasul ticaie, timpul trece...sau noi trecem prin timp, cum spunea G. Ibraileanu. [fuga] Atat deocamdata, voi mai reveni pe parcurs. [;)] Pe curand ![pup] Nina, mami de [copil][url="http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina"] Nina-Cristina[/url] (10.01.2002), [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346"]Povestea nasterii[/url]
[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39125"]Copilasi din 2002[/url]
[*][pegeam][*] An nou fericit ! [cheers] [*][pegeam][*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cheers] Fetelor, bine v-am gasit pe partea a III-a! Alina [flo][flo][flo] pentru ceea ce faci! Nina, din cate povestesti... frumoase, inteligente si modeste ca de obicei! Lasa ca poate o sa ajungi si la casa ta! Tzinem pumnii! Ceasul ticaie si pentru mine, care as vrea al doilea bebe, il visez deja, dar... inca nu vrea sotzul[bang] Ma bucur tare ca ne-am regasit si dupa sarbatori! Vorba aceea - an nou, haina nou (=topic nou)[:D] Va pup, Elena Mami ”de George” [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561"]Povestea_nasterii[/url] [url="http://www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena, multumesc ! [flo] Si la noi, sotul(Cristi) este care tot amana BB 2, de parca el s-ar ocupa mai mult de BB. [V] Problema locuintei cred ca-i retine pe multi de la a-si intemeia o familie. Eu si Cristi suntem impreuna din vara lui '91 si numai lipsa locuintei ne-a facut sa tot amanam casatoria si implicit, copilasul. [:(] Mi-ar fi placut sa am un copil, mai de tanara, caci ma simteam pregatita. Dar asta este viata, nu le putem avea pe toate. Ma bucur ca suntem sanatosi, ca avem o viata linistita, plina de dragoste, bucurii(marunte pt. unii, mari pt. noi) si pe mama alaturi. [:D] Va pup, pe curand ! [pup] Nina, mami de [copil][url="http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina"] Nina-Cristina[/url] (10.01.2002), [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346"]Povestea nasterii[/url]
[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39125"]Copilasi din 2002[/url]
[*][pegeam][*] An nou fericit ! [cheers] [*][pegeam][*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ochei fetele, hai sa va spun si eu povestea mea. O s-o spun pe scurt pt ca mi-ar lua fo 10 pajini s-o spun pe larg. Nu stiu daca stiti ca eu am 19 ani.Totul a inceput cand eu l-am cunoscut pe Adi(sotul meu). Aveam 16 ani si a fost dragoste la prima vedere. El avea 26. Dupa multe incercari si fo 8 luni de takinari am decis sa ne "cuplam"[:D]. Am stiut de la inceput ca suntem facuti unul pentru celalalt. Kiar daca eram asa mica, nu stiu, ceva in sufletelul meu a facut "trinc!" si mi-a zis ca el este "za uan"[:D] Ai mei nu au fost de acord cu toata poveste asta(logic) dar eu (scorpioank de mine!) am decis sa lupt pana in panzele albe pentru dragostea mea. Asha k.......am plecat de acasa si m-am mutat cu Adi. Am uitat sa va spun ca amandoi suntem sportivi(calarie). Cum nu aveam unde sa stam(el e din Slobozia) am locuit o perioada intr-o camera de la clubul unde lucram. Offfff ce greu a fost! Nu era decat o camera cu soba, fara nimic!!! Nici macar un pat.Fara bucatarie, baie si alte traznai. Usor-usor ne-am cumparat un pat mareeee(asa am vrut io-sa ma lafai in iel[:D]), Adi a facut un perete din rigips si a impartit camera in 2 si am facut si bucatarie cu un aragaz(fara cuptor) cu butelie. Baie(ma rog, dus) faceam la W.C. dupa ce pleca lumea acasa, cu galeata. A fost foarte greu! Clubul era langa padurea Baneasa si mergeam sa luam lemne pt soba de acolo. Pana intr-o zi cand eu m-am imbolnavit de riniki. Am facut subit pietre de la apa nashpa care era acolo, si am facut o criza urata cu 41 grade febra si dureri ingrozitoare! Ai mei n-au mai rezistat si practic ne-au rugat sa venim la ei ca acolo era greu. Am venit, am fost la spital, am facut perfuzii si m-am vindecat. Am stat o perioada la ei. Timp in care au facut o groaza de fitze si comentau toata ziua la adresa sotului meu. Ne-am enervat din nou si am plecat sa stam in camera noastra de la club, ai mei....distrusi....cum pot sa le fac asa ceva, recunosc, am fost rea si nesimtita dar ei nu-mi respecatu alegerea si incercau sa ma indeparteze de Adi, fapt care ironic, ma apropia mai mult de el! In ianuarie 2002 am ramas gravi. Am ramas gravi fiindca am vrut, nu a fost o greseala! Ai mei au facut scandal monstru, au bagat niste fitile cu vezi Doamne politia, corupere de minori....le-am spus ca daca fac asta s-au lins pe bot de mine definitiv(sunt singura la parinti) si o sa-i dau in judecata si o sa spun ca io l-am corupt pe Adi, nu el pe mine!!! Si sa zica merci ca nu m-am casatorit ca aveam peste 16 ani si puteam s-o fac fara acordul lor, sic! Timpul trecea si cand am ajuns pe la 3-4 luni de gravi, cred ca a vorbit mama cu tata, si pe urma au vorbit cu noi. Ne-am impacat si ne-au rugat sa ne mutam la ei inca odata. Eu le-am spus ca daca se mai iau de Adi fara motiv intemeiat, il iau pe Adi de o aripa si plecam ca fulgerul de la ei. Ideea e ca timpul trecea si burtik crestea[:D] si eu odata cu ia[:D][:D], ai mei au inceput sa prinda drag, mai ales ca vedeau cat de mult ma iubeste Adi(pana atunci park au fost orbi si nu vedeau decat defecte). La 5 luni am facut iar o criza de riniki, tot cu febra si dureri. Ce ne facem, era super grav, nu puteam sa iau orice antibiotic si situatia era nashpa si pentru mine si pentru bb, putea sa-mi declanseze travaliul. Noroc cu un dr super bun care ne-a zis de un antibiotic care merge administrat si la gravi. Mi-au facut iar perfuzii si am scapat. Ai mei parca au prins si mai mult drag de noi. Tata intreba in stanga si-n dreapta daca e sigur antibioticul, sa nu-i faca rau lui bb....hihi ce ma amuzam. Dar totul s-a skimbat RADICAL cand s-a nascut Adrian. Parca a fost predestinat, ca un dar de la Dumnezeu, sa ne uneasca si sa ne impace definitiv! Ai mei sunt topiti dupa el. Sta la ei de cand e micut, ca eu sa pot continua cu sportul. Am uitat sa va spun ca marea mea prostie a fost sa renunt la liceu, chiar in clasa a 11-a. In ciuda insistentelor sotului meu, eu am facut prostia asta, nu pentru ca as fi proasta(cea mai mica medie a mea o aveam la chimie-8-pt ca nu mi-a placut niciodata si eram oricum clasa de filologie, in rest aveam numai 9 si 10, eram printre primele fete din clasa-aveam doar 3 baieti), nu, am renuntat pt ca stiam ca i-ar supara rau de tot pe parintii mei. Acum imi dau seama ca mai rau mi-am facut mie.Invat in continuare, dar din pacate la F.F. si mi-a fost foarte greu ca a trebuit sa ma despart de colgele mele[q][q] Acum totul este bine, singurul lucru pe care-l regret e ca i-am suparat pe ai mei si ca am renuntat la liceu.Oricum il termin anul asta si vreau sa dau la facultate(daca o sa am timp). Incalec la alt club acum si sunt si instructor, adica ii invat pe oameni sa incalece. Momentan nu am clienti ca e iarna, desi noi continuam antrenamentele si iarna pt ca in primavara incepe sezonul competitional. Hai ca m-am lungit cat o zi de post! Va multumesc pentru rabdare si daca aveti intrebari si nelamuriri...go ahead! Adrian[copil],Alina[mamica]si sotul Adi[roker] [foto][url="http://community.webshots.com/user/bibiadialina"]Poznele noastre[/url][foto] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=17457"]Nasterea Ingerasului[bibe][/url] [*][pegeam][*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, Alina, dar ce poveste ai... am citit-o pe nerasuflate! Iti invidiez varsta pe care o ai si mai ales curajul de a face ceea ce faci (sau ai facut)![flo] Draga mea, de la mine numai bine, ai demonstrat inca si inca o data ca suntem "za best", ce mai! Dar restul fetelor... hai la povesti ca abia astept sa vi le citesc! Poate scoatem un foileton cu povestile noastre! Daca ma lungesc si eu cu partea "cum l-am cunoscut pe sotzul meu", apai aventura a fost acolo si... destin! Dar altadata, ca acum inca sunt sub impresia Alinei! Va pup si... Nina, hai sa facem un plan de bataie cu subiectul: "cum sa ne convingem sotzul ca mai vrem un bb?!" Si sa stii ca e adevarat, eu din bucurii mici ma umplu si merg mai departe! Chiar si un apus de soare ma face sa imi salte inima si sa simt ca plezneste de bucurie ca am sansa sa il vad! Va pup si pe maine! Elena Mami ”de George” [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561"]Povestea_nasterii[/url] [url="http://www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Lorelai182003
Ochei fetele, hai sa va spun si eu povestea mea. O s-o spun pe scurt pt ca mi-ar lua fo 10 pajini s-o spun pe larg. Nu stiu daca stiti ca eu am 19 ani.Totul a inceput cand eu l-am cunoscut pe Adi(sotul meu). Aveam 16 ani si a fost dragoste la prima vedere. El avea 26. Dupa multe incercari si fo 8 luni de takinari am decis sa ne "cuplam"[:D]. Am stiut de la inceput ca suntem facuti unul pentru celalalt. Kiar daca eram asa mica, nu stiu, ceva in sufletelul meu a facut "trinc!" si mi-a zis ca el este "za uan"[:D] Ai mei nu au fost de acord cu toata poveste asta(logic) dar eu (scorpioank de mine!) am decis sa lupt pana in panzele albe pentru dragostea mea. Asha k.......am plecat de acasa si m-am mutat cu Adi. Am uitat sa va spun ca amandoi suntem sportivi(calarie). Cum nu aveam unde sa stam(el e din Slobozia) am locuit o perioada intr-o camera de la clubul unde lucram. Offfff ce greu a fost! Nu era decat o camera cu soba, fara nimic!!! Nici macar un pat.Fara bucatarie, baie si alte traznai. Usor-usor ne-am cumparat un pat mareeee(asa am vrut io-sa ma lafai in iel[:D]), Adi a facut un perete din rigips si a impartit camera in 2 si am facut si bucatarie cu un aragaz(fara cuptor) cu butelie. Baie(ma rog, dus) faceam la W.C. dupa ce pleca lumea acasa, cu galeata. A fost foarte greu! Clubul era langa padurea Baneasa si mergeam sa luam lemne pt soba de acolo. Pana intr-o zi cand eu m-am imbolnavit de riniki. Am facut subit pietre de la apa nashpa care era acolo, si am facut o criza urata cu 41 grade febra si dureri ingrozitoare! Ai mei n-au mai rezistat si practic ne-au rugat sa venim la ei ca acolo era greu. Am venit, am fost la spital, am facut perfuzii si m-am vindecat. Am stat o perioada la ei. Timp in care au facut o groaza de fitze si comentau toata ziua la adresa sotului meu. Ne-am enervat din nou si am plecat sa stam in camera noastra de la club, ai mei....distrusi....cum pot sa le fac asa ceva, recunosc, am fost rea si nesimtita dar ei nu-mi respecatu alegerea si incercau sa ma indeparteze de Adi, fapt care ironic, ma apropia mai mult de el! In ianuarie 2002 am ramas gravi. Am ramas gravi fiindca am vrut, nu a fost o greseala! Ai mei au facut scandal monstru, au bagat niste fitile cu vezi Doamne politia, corupere de minori....le-am spus ca daca fac asta s-au lins pe bot de mine definitiv(sunt singura la parinti) si o sa-i dau in judecata si o sa spun ca io l-am corupt pe Adi, nu el pe mine!!! Si sa zica merci ca nu m-am casatorit ca aveam peste 16 ani si puteam s-o fac fara acordul lor, sic! Timpul trecea si cand am ajuns pe la 3-4 luni de gravi, cred ca a vorbit mama cu tata, si pe urma au vorbit cu noi. Ne-am impacat si ne-au rugat sa ne mutam la ei inca odata. Eu le-am spus ca daca se mai iau de Adi fara motiv intemeiat, il iau pe Adi de o aripa si plecam ca fulgerul de la ei. Ideea e ca timpul trecea si burtik crestea[:D] si eu odata cu ia[:D][:D], ai mei au inceput sa prinda drag, mai ales ca vedeau cat de mult ma iubeste Adi(pana atunci park au fost orbi si nu vedeau decat defecte). La 5 luni am facut iar o criza de riniki, tot cu febra si dureri. Ce ne facem, era super grav, nu puteam sa iau orice antibiotic si situatia era nashpa si pentru mine si pentru bb, putea sa-mi declanseze travaliul. Noroc cu un dr super bun care ne-a zis de un antibiotic care merge administrat si la gravi. Mi-au facut iar perfuzii si am scapat. Ai mei parca au prins si mai mult drag de noi. Tata intreba in stanga si-n dreapta daca e sigur antibioticul, sa nu-i faca rau lui bb....hihi ce ma amuzam. Dar totul s-a skimbat RADICAL cand s-a nascut Adrian. Parca a fost predestinat, ca un dar de la Dumnezeu, sa ne uneasca si sa ne impace definitiv! Ai mei sunt topiti dupa el. Sta la ei de cand e micut, ca eu sa pot continua cu sportul. Am uitat sa va spun ca marea mea prostie a fost sa renunt la liceu, chiar in clasa a 11-a. In ciuda insistentelor sotului meu, eu am facut prostia asta, nu pentru ca as fi proasta(cea mai mica medie a mea o aveam la chimie-8-pt ca nu mi-a placut niciodata si eram oricum clasa de filologie, in rest aveam numai 9 si 10, eram printre primele fete din clasa-aveam doar 3 baieti), nu, am renuntat pt ca stiam ca i-ar supara rau de tot pe parintii mei. Acum imi dau seama ca mai rau mi-am facut mie.Invat in continuare, dar din pacate la F.F. si mi-a fost foarte greu ca a trebuit sa ma despart de colgele mele[q][q] Acum totul este bine, singurul lucru pe care-l regret e ca i-am suparat pe ai mei si ca am renuntat la liceu.Oricum il termin anul asta si vreau sa dau la facultate(daca o sa am timp). Incalec la alt club acum si sunt si instructor, adica ii invat pe oameni sa incalece. Momentan nu am clienti ca e iarna, desi noi continuam antrenamentele si iarna pt ca in primavara incepe sezonul competitional. Hai ca m-am lungit cat o zi de post! Va multumesc pentru rabdare si daca aveti intrebari si nelamuriri...go ahead! Adrian[copil],Alina[mamica]si sotul Adi[roker] [foto][url="http://community.webshots.com/user/bibiadialina"]Poznele noastre[/url][foto] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=17457"]Nasterea Ingerasului[bibe][/url] [*][pegeam][*]
Pentru ca Diana-Maria, e prea mica sa scrie, imi permit eu sa scriu aici! Lore, mi-a placut la nebunie povestea ta, sa stii ca ai curaj mare si probabil o personalitate bine conturata!pupici! [*]Fetita mea este Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 [*] http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072 paginuta personala: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena, Daniela,, va multumesc pentru raspunsuri! Sunteti niste dulci![flo] Nina,Elena, sotii vostri au spus un "NU" hotarat la propunerea voastra de a avea inca un bebe? Sunt sigura ca ati stat sa vorbiti cu ei pe indelete asa ca e de prisos sa va spun sa discutati. Spuneti si voi cum ar fi placut sa mai fie un copilas, sa aiba copilasii vostri un frate/sora, cum ati avea mai multi nepoti daca ar fi 2 copilasi[:D] Ai mei mi-au zis ca Adrian i-a intinerit, parca sunt din nou la 25-30 de ani. Nu stiu ce sa va spun. E foarte usor sa dai sfaturi dar cand esti pus in situatia de a lua masuri sau de a face ceva este foarte greu. Ce usor ar fi de exemplu.....sa dati o cautare pe gugal....dar din pacate este un lucru dificil si cere foarte multa seriozitate. Va doresc mult succes si soti intelegatori. Este greu, daca nu chiar foarte greu dar bucuria data de un bebe nu se compara cu nimic in lume! Va [pup] Adrian[copil],Alina[mamica]si sotul Adi[roker] [foto][url="http://community.webshots.com/user/bibiadialina"]Poznele noastre[/url][foto] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=17457"]Nasterea Ingerasului[bibe][/url] [*][pegeam][*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit fetelor!!! Am citit pe nerasuflate povestirile voastre, sunteti niste scumpe toate! Imi pare rau ca eu nu mai am timp prea mult, Albert nu ma lasa deloc sa scriu. Sa va spun ceva despre mine. Am 27 de ani si un copil de 1 an, pe 19 ianuarie, cea mai scumpa fiinta de pe pamant. Sotul meu e mai mic ca mine cu 2 ani.[:D] Ne-am casatorit in anul 2000. .Nu avem nici un ajutor din partea nimanui, absolut nimic,asa ca va trebui sa ne descurcam singuri cu achizitionarea unui apartament, in conditiile in care trebuie sa strangi bani din salarii si atat.Stiti si voi cum e, care stiti.Dar speram sa ne ajute Dumnezeu ca odata sa reusim. Eu lucrez contabilitate , partea cu clientii mai mult, dar si multe altele iar sotul este administrator retele calculatoare,IT manager. Din cazua asta este mai tot timpul ocupat cu calculatoarele, cine are un astfel de sot stie cel mai bine cum este.[:D] Am avut 8 luni concediu dupa ce am nascut, dar m-au chemat la serviciu, asa ca acum lucrez , dar acasa, ca sa pot fi langa Albert.Ma bucur ca am avut posibilitatea asta, merg si la birou dar mai rar. Am terminat scoala postliceala sanitara, 3 ani. Acum sunt anul 3 la management financiar contabil, la Spiru Haret. Din 24 ianuarie voi intra in sesiune si sunt foarte stresata ca nu stiu cand voi avea timp sa invat, singurul timp disponibil fiind seara dupa ce adoarme Albert si nu adoarme foarte devreme. Dar ma voi descurca eu. Hai ca si eu m-am intins o gramada. Sper ca nu v-am plictisit prea tare. Ma bucur ca ati raspuns la provocare!![;)] Monica [mamica] si [copil] ALBERT EDUARD (19 ianuarie 2004 ) [foto] [url="http://community.webshots.com/user/monica1816"]Album Albert[/url] [url="http://www.freewebs.com/bbianfeb2004"] Bebelusi de ianuarie-februarie 2004[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, draga, nu te-ai intins deloc! Vad ca ai sot IT-ist ca al meu... "bilivimi" stiu cum e! La fel si cu ratele ca sa te mentii pe o linie de plutire. Daca ma gandesc bine, si sa fiu si sincera, din cauza asta sotul meu nu mai vrea un bebe! Aseara l-am abordat iar: "sa vezi, daca din greseala... vezi Doamne se intampla!", bla bla, categoric "mergi la medic", iar expresia de dupa m-a durut enorm, nu v-o spun ca e dura rau de tot. Am inghitit ca nu vroiam scandal, dar stiu ca, in mintea lui si in suflet, ar mai vrea un copil, mai ales ca el are un frate cu care se intelege de minune, iar eu nu mai am nimic! Insa timpul si Cel de Sus are o solutie pentru fiecare! Cand eram insarcinata cu George si mi se zicea ca il pierd, ajunsesem sa fac negocieri cu Doamne Doamne: "hai, Te rog, da-mi-l pe asta, si nu mai cer unul!" Macar unul voiam. Dupa ce m-am vazut cu sacii in carutza, cum se zice, mai vreau sa fortzez mana pentru inca unul mic! Asa e omul: nesatul![:D] Va pup si ne vedem si maine, nu???? Cu alte povesti! Elena[mariaj] Mami ”de George” [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561"]Povestea_nasterii[/url] [url="http://www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...