Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste,din Iasi....(Mamici din Iasi -9)


Recommended Posts

buna mamici, ce mai faceti? ptr studentele noastre-mult succes fetelor si va tinem pumnii! doamne mai fetelor,ali al meu nu tine mai deloc mana legata,toata ziua zbier pe tema asta,se joaca cu mana aia parca nici nu ar avea ghips.abia astept sa treaca zilele ca ma sperie... a trecut si ziua lui(joi),si urmatoarea joi si ziua lui isra si gata am copii mari---5si 2ani,ce mai?! abia stept sa plece iarna si sa vina vremea frumoasa,eu iubesc noptile de vara. numai bine, gulshan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna seara! Nu prea apuc sa scriu [iartama][iartama], noi activam mai mult la mamici de iulie-august 2004, dar de citit va citesc. Bafta la examene Lacramioara si Cristina. Bine ati venit la noi fete. Eu sunt racita cobza, sper sa nu o molipsesc si pe Stefi, tanand cont ca inca alaptez. De fapt, de cand am nascut am fost racita de 2 ori si Stefi a scapat de fiecare data. Si eu as vrea sa ne mai intalnim, sa ne cunoastem. Eu ies in fiecare zi cu Stefi la plimbare si m-am plictisit de vorbit de una singura[:D]. Sanatate multa la [copil] bolnaviori si [pup] la toti ceilalti. Pupici, Andrea si Stefania (13.08.2004) http://community.webshots.com/user/a_mironeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc muult de tot! Mi-a mai venit inima la loc de cind am atitia prieteni care ma sustin si sper sa trec cu bine peste toate examenele,chit ca proiectul asta la dom'Maxim ,mi-a pus capac si mai am inca doua pe deasupra![flo] Simbata am fost iar la sanius in Gradina Botanica si ne-am distrat pe cinste,poate mai tine un pic zapada asta,sa ma satur si eu plimbari cu saniutza! O saptamina usoara si senina! [flo][pup]Cristina si Mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! La mine weekendu' a fost cam nasol... Adica sambata a mers, ca am fost la cununia civila la o colega de-a mea, dar mi-a fost cam frig... [:(]... asa ca... duminica dimineata m-am trezit cu gatul umflat si cu o durereeeee.... mama mama.... Acuma is la lucru si ma mai chinuie durerea + ca is si racita oleaka. dar fac fatza... [^] Bag ceaiuri in mine, cu multa lamaie si fierbinti... [cheers] Vad ca si unele dintre voi aveti bebeii raciti. din cauza frigului asta... [bang] si schimbarea de temperatura. Fetelor - bafta la examene! Eu fac masterul, sunt in anul II (ultimul) si am examene incepand cu 12 februarie. deci mai am ceva timp de invatat, desi nu ma omor deloc, ca e mai lejer la master... nu tre sa tocesti ca la facultate. addiana - eu am avut ovare polichistice si le-am tratat cu Diane 35. se pare ca is bune, cam scumpe, ce-i drept... [ups]... Am luat vreo 3-4 luni... Dar dupa vreo 2 ani cand am facut eco, iar mi-au iesit ovare polichistice [bang], asa ca doctora mi-a dat acuma Laurina. Ati auzit de asa ceva? Ca eu de-abia am inceput sa le iau. M-am saturat de bagat atatea pastile in mine, dar ce pot sa fac? Daca ai "inclinatie" spre chisturi la ovare, e nasol, ca greu scapi de ele. totul e sa nu lasi vreun chist sa se mareasca prea tare, ca ajungi la operatie. mama mea a fost operata in tinerete de chist pe ovar... [bang] Ramonika [amoras] si pisicile [pis] [pis] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/album?.dir=/88c5"]O MINUNE[/url] [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ramonika, multumesc de raspuns, chiar de ieri am inceput sa le iau, si sper sa fie totul bine, sa scap de chisturile astea si sa ne pregatim de al II-lea bebe. ce-i drept am putine emotii, nu am luat niciodata pana acum anticonceptionale, si nu stiu cum o sa reactioneze organismul meu! [:)] diana si denisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu o sa va suparati pe mine fiindca va dau asa de tirziu vestea,dar am avut motive bineintemeiate si sper sa va bucurati impreuna cu mine! Poate ca multe dintre voi isi aduc aminte de povestea mea cu final fericit. Pe scurt,am pierdut o sarcina imediat dupa nunta,si apoi 5 ani nu am mai reusit sa ramin insarcinata,desi am facut zeci de tratamente si investigatii fara nici un rezultat. Nu pot sa spun ca am renuntat la “lupta”dar mi-am spus:ei,daca tot nu reusesc,macar sa ma inscriu la facultate.Si asa am facut:in toamna anului 2001 m-am inscris la cursuri la ID si in luna ianuarie am avut prima sesiune,incheiata cu succes,iar in luna februarie,Dumnezeu ne-a trimis o veste minunata prin Sfintul Valetin . Am aflat pe 14 februarie ca sint insarcinata si ca mai exista minuni pe lume. Fericirea noastra nu a avut margini ,am avut o sarcina fara prea mari probleme ,iar pe 24 septembrie(la 37 de saptam.)venea pe lume minunea noastra mica MIHNEA BOGDAN.Fericirea a fost amplificata si de faptul ca micutul a fost perfect sanatos si asa este si acum:un nazdravan fara pereche,vesel si care ne insenineaza fiecare zi(cu pozne sau cu dragalasenii). Acum sintem in anul 5 ,Mihnea este deja prescolar ,merge la gradinitza,iar noi am primit din nou o veste minunata: Mihnea va avea un fratior sau o surioara! Nu am indraznit niciodata sa sper la mai mult,dupa ce Dumnezeu mi-a daruit copilul mult dorit,dar uite ca EL ,a considerat ca e bine ca Mihnea sa nu creasca singurel si astazi dupa ce am toate rezultate de la analize si triplul test a iesit foarte bine,pot sa va anunt vestea cea mare. De ce am intitulat postul 4 anotimpuri?Pentru ca eu sint nascuta in ianuarie(iarna),sotzul meu este nascut in martie(primavara)iar Mihnea in septembrie(toamna),asa incit mai lipsea cineva care sa completeze cercul anotimpurilor….va fi a doua minune,ce se va naste in luna iulie(vara). Cristina[gravi]si Mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, nici nu stii ce mult ma bucur pentru tine! Eu inteleg perfect momentele fericite pe care le traiesti pentru ca si eu am doi copii si pe Teo am facut-o tocmai ca sa nu fie Tudor singur pe lume. Iti doresc sa duci sarcina usor, sa ai un bebe frumos si grasun dar mai ales sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, sa fie....citesc o data, reiau, ma intreb: e Palmyrah? Da, vad bine, e insarcinata...[flo][flo][flo], ma bucur mult pt. tine. Mesajul tau degaja o bucurie coplesitoare si mi-am reamintit veselia ce ma cuprinsese atunci cand am aflat ca voi deveni mamica... O sarcina cat mai usoara. [pup] Carmen si[copil]Iustin(5.06.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mephala30/my_photos"]Album Iustin[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...