Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste,din Iasi....(Mamici din Iasi -9)


Recommended Posts

Mamele care am nascut prin cezariana in saptamina aia am stat de ni s-a acrit in spital, in total vreo 7-8 zile. De aceea m-am gindit ca poate ne cunoastem, dar uitindu-ma peste pozele tale mi-am dat seama ca nu te stiu.[flo][flo]
quote:
Originally posted by amironeanu
Carmen, nu cred ca ne cunoasteam. Eu am nascut vineri 13 august si luni am iesit din maternitate. Nu am stat mult si nici nu am facut cunostinta cu alte mamici. Pupici, Andrea si Stefania (13.08.2004) http://community.webshots.com/user/a_mironeanu
[pup][flo]Carmen,Ilinca&Ionut http://photos.yahoo.com/m_costin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna, ce mai faceti?mai fetelor,fiu-meu si-a fracturat mana dreapta ,sarind pe pat ca pe trambulina si cazand jos.asa ca a trebuit sa ma internez la sp.sf maria,2zile. fereasca d-zeu ce-am vazut eu acolo....dezastru.conditii mizere...focar de infectii.va vine sa credeti ca la toaleta lipseau ambele robinete la ghiuveta ,iar la cada doar apa clocotita.macar prima zi era o galeata in baie,a doua zi a disparut si aia...asa ca va puteti imagina mirosul.acolo am vazut cei mai mari gandaci negri din viata mea,cum dechideai usa roi care incotro. nesimtire completa din partea personalului...bine ca medicul a fost prompt(dr popovici),in rest te simti cazut din pom... fetelor,am slabit1,5kg in astea 2zile,nu-mi vine inca sa cred ca ala era spitalul,poate am nimerit in vreo cociaba tiganeasca...m-am ofticat la maximum.asta era situatia la et 3,tronson2.sper ca la celelalte etaje sa fie altfel.sa nu mai zic de plansetele copiilor noaptea,pe care din pacate cadrele nu-i auzeau. si alta chestie ciudata...daca copilul are peste 3ani,mama nu-i binevenita pe acolo...poate sta f bine singur in spital-asa ca vezi doar bebeii insotiti ,restul parca-s abandonati...nu am inteles oricum regulamentul sub nici o forma. hai ca va las,ca mi se face rau cand imi amintesc si am venit acasa doar de-o zi. aveti grija de puiuti si sa n-ajungeti niciodata pe acolo! numai bine, gulshan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa-mi las copilul de 3 ani singur pe miine lor ? In conditiile alea mizere? DOAMNE FERESTE !Sint ingrozita! Gulshan imi pare sincer rau ca ai trecut prin asa un necaz cu baietelul tau.De ce a trebuit totusi sa-l interneze?A fost asa de grava fractura? Off...copilasii astia nu inteleg cind le spui ceva spre binele lor. Multa sanatate baietelului tau si tie multa putere! [flo][pup]Cristina si Mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gulshan, iti inteleg perfect indignarea vis-a vis de conditiile mizere din spitalul Sf. Maria. Si eu am fost cu baietelul de 7 luni pt. analize, ecografii, radiografii, l-am internat, insa ambulator. Cele cateva ore petrecute in spital m-au ingrozit: curent pe holuri (de, cu atatea geamuri sparte...), saloane mizere pline cu studenti practicanti. Sincer, erau mai multi studenti decat pacienti. Forfota multa, am vazut 2 romi (mama si tata) beti, ei venisera sa-si ia plodul din spital..si cate si mai cate...era sa lesin de tot cand am vazut un rom coborand scarile si tragand cu nesat dintr-o tigara. M-am crucit, si eu, si sotul... Asta era la etajul 5, la nefrologie. JALEEE! De aceea ma rog zi si noapte sa-mi fie puiul sanatos, sa n-ajungem la spital, ca e ceva de groaza. Sanatate puiului tau! Cristina, ti-am trimis pozele, nu le-ai primit? Carmen si[copil]Iustin(5.06.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mephala30/my_photos"]Album Iustin[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Gulshan, imi pare rau pt micutul tau. Inteleg prin ce treci, pt ca si Otto al meu a avut mana dreapta rupta cand avea 4 ani.Am fost seara la urgenta, i-a facut radiografie, i-a pus ghipsul , dar nu l-am lasat in spital. Ai grija sa-i pui tot timpul ceva dupa gat, acolo unde trece tifonul, sa-i tragi gulerasul la camasa sau o bluzita pe gat, ca sa nu-l roada. La mine Otto a fost dragut, cand i-a scos ghipsul, i se ridica mana in sus(caci era invatata cu greutatea ghipsului) si a inceput sa planga, crezand ca mana i se va ridica mereu in sus. Oricum a stat o zi intreaga cu ea in buzunar, ca sa nu i se ridice in sus. Multa sanatate. Fetelor, va doresc un WK placut. Poate ninge, ce ziceti? Sambata, adica maine, la ora 15 la patinoar incepe carnavalul. Copiii trebuie sa fie costumati, etc...Eu nu stiu daca ma duc, caci sigur va fi foarte aglomerat si noi nu suntem inca asi. N-are nimeni nici o cunostinta la sc 22 in Tatarasi? Va pup, Gabriela si baietii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor! in primul rand bun venit noilor fetete;Alipiticot:nastere usoara si sa-ti dea Dumnezeu un copil sanatos si frumos. multa sanatate baietelului tau Gulshan si sa ne fereasaca Dumnezeu pe toti de spitale .imi pare tare rau ca a trebuit sa treceti prin asa ceva. Gabriela din pacate nu cunosc pe nimeni la 22 dar vroiam sa-ti spun ca stiu ca este o scoala extraordinara(cel putin era);am avut cativa colegi in liceu care veneau de la 22 si toti erau f.f. bine pregatiti la toate obiectele din pacate nu am tinut legatura cu ei ca as fi vorbit. Sa va povestesc ce am visat noaptea trecuta(am ramas cu sechele[;)]):am visat ca era cald si ne-am intalnit dar fara strengari,numai Carmen era cu Ilinca,si parca am mers la mine(dar eu aveam alta casa si aveam un dormitor f. mare si f. f. urat unde v-am primit)am ras de ne-am prapadit si fiecare isi dadea cu parerea cum sa amenajez dormitorul.erau si sotiorii vostri.am visat mult dar nu-mi amintesc prea multe stiu ca m-am trezit cu zambetul pe buze;va imaginati ce de glume s-au spus si ce bine ne-am simtit impreuna de m-am trezit eu asa. si eu tot cu Mihalceanu trebuia sa nasc dar chiar cand mi-a venit mie ea plecase cateva zile in concediu dar m-a lasat pe mana buna (un rezident Scurtu Bogdan);a avut omul ala atata grija de mine de mereu il pomenesc , sa-i dea Dumnezeu sanatate. multa sanatate si sa auzim numai de bine. pupici dulci Fabian si mami Lacramioara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ehehe, si zici ca ne-ai primit intr-un dormitor urit?? Mey, Lacri, data aviatoare sa nu se mai intimple ca nu mai pupi tu vise frumoase cu noi[;)][:p]!! Asa am patit si eu prima data cu dr. Mihalceanu, cind sa-l nasc pe Ionut a plecat c-o bursa la Geneva si m-a lasat pe miinile lui Lazar, tot rezident si o bomboana de om!
quote:
Originally posted by lacri
buna fetelor! in primul rand bun venit noilor fetete;Alipiticot:nastere usoara si sa-ti dea Dumnezeu un copil sanatos si frumos. multa sanatate baietelului tau Gulshan si sa ne fereasaca Dumnezeu pe toti de spitale .imi pare tare rau ca a trebuit sa treceti prin asa ceva. Gabriela din pacate nu cunosc pe nimeni la 22 dar vroiam sa-ti spun ca stiu ca este o scoala extraordinara(cel putin era);am avut cativa colegi in liceu care veneau de la 22 si toti erau f.f. bine pregatiti la toate obiectele din pacate nu am tinut legatura cu ei ca as fi vorbit. Sa va povestesc ce am visat noaptea trecuta(am ramas cu sechele[;)]):am visat ca era cald si ne-am intalnit dar fara strengari,numai Carmen era cu Ilinca,si parca am mers la mine(dar eu aveam alta casa si aveam un dormitor f. mare si f. f. urat unde v-am primit)am ras de ne-am prapadit si fiecare isi dadea cu parerea cum sa amenajez dormitorul.erau si sotiorii vostri.am visat mult dar nu-mi amintesc prea multe stiu ca m-am trezit cu zambetul pe buze;va imaginati ce de glume s-au spus si ce bine ne-am simtit impreuna de m-am trezit eu asa. si eu tot cu Mihalceanu trebuia sa nasc dar chiar cand mi-a venit mie ea plecase cateva zile in concediu dar m-a lasat pe mana buna (un rezident Scurtu Bogdan);a avut omul ala atata grija de mine de mereu il pomenesc , sa-i dea Dumnezeu sanatate. multa sanatate si sa auzim numai de bine. pupici dulci Fabian si mami Lacramioara
[pup][flo]Carmen,Ilinca&Ionut http://photos.yahoo.com/m_costin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, fetelor multumesc ptr sfaturi si -compatimire-.a fost necesara internarea deoarece fiind ora (cam)22,cand descoperii ca ceva nu -i in regula,in 5minute cred ca eram deja in taxi cu el,dar ajungand acolo,a durat vreo 20minute pana a sosit medicul de ''garda'',pana au completat pe calc,pana s-a facut radiografia...pana s-a intors iar garda,se facuse ora 24.si ''problema ''a fost ca el mancase pe la 21,30 si ptr anestezie trebuie sa fie nemancat5-6 ore.asa ca a ramas pe dimineata punerea chipsului.si eu am crezut ca vom pleca acasa ,dar mi-au spus ca trebuie sa ramana macar o zi,sa vedem reactia -daca nu se umfla manuta,daca nu sunt dureri,si iar dupa o zi se ''fixeaza''ghipsul(inca o runda de ghips). nu a fost o fractura grava cu complicatii(poate de aia nici nu prea se uita la noi nimeni-ha ha),iar radiografia facuta la externare ,nu mai arata nimic''defect''. va multumesc ptr sfaturi,si pupici scumpelului de otto. a fost tare scump ,caci la aflarea vestii ca nu-l pot insoti oriunde ,a spus unui medic:acuma ,ce sa fac eu aici singur,tu nu stii ca eu nu pot trai fara mama mea!!! si chiar ca asa-i,nici eu nu pot trai fara el,daca stau bine sa ma gandesc.dar nici fiica-meq nu-i mai prejos. hai ca va las, numai bine, gulshan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by gulshan
buna, a fost tare scump ,caci la aflarea vestii ca nu-l pot insoti oriunde ,a spus unui medic:acuma ,ce sa fac eu aici singur,tu nu stii ca eu nu pot trai fara mama mea!!! si chiar ca asa-i,nici eu nu pot trai fara el,daca stau bine sa ma gandesc.dar nici fiica-meq nu-i mai prejos.
imi vine sa-l pup pe baiatul tau pentru cat de cuminte si intelept este el, mititelul! sanatate multa si refacere usoara manutei!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lacri, si eu pe Matei tot la dr. Scurtu am fost, caci era de garda. Eram cu dilatatie maxima, si medicul meu nu avea timp sa ajunga, dar l-a sunat pe dr. Scurtu si m-a lasat pe maini bune. Intr-adevar s-a ocupat si dupa de mine si nasterea a decurs asa repede...si nu mi-a facut epizototmie, si nici nu m-am rupt. Gulshan, ai un copil tare scumpel si dragastos. Si noi tot noaptea am ajuns atunci la spital, dupa ce am stat o zi acasa, ca nu parea mana rupta. Oricum nu i-a facut nici o anestezie, ca a fost chiar la incheietura cotului o fisura. Carmen, mi-a rams gndul la Ilinca ta...nu o dai? Pupici si WK placut, Gabriela si baietii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...