Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste,din Iasi....(Mamici din Iasi -9)


Recommended Posts

Gulshan ce minunatie de baiat ai !Sa-ti traiasca,sa va aduca numai bucurii si sa nu mai trebuiasca niciodata sa mai treaca mititelul prin asa ceva. Carmen cu siguranta data viitoare cand mai veniti la mine camera va fi foarte frumoasa,pai la cate pareri s-au spun in noaptea ceea referitoare la amenajarea acelei camere nici nu are cum sa nu devina ea frumoasa.[bis][^][;)] Gabriela ,eu saracului Scurtu i-am mancat ficatul in acea zi:dupa ce alarmasem jumate din spital cu internarea mea si cu starea mea , dupa ce el stia ca in caz de ceva eu am sa-l sun si nu pe Mihalceanu (care era la munte iar eu am avut grija sa o deranjez )si dupa 24 de ore de garda nu ajunge bine omul acasa ca-l si suna al meu barbatel "sotia mea naste acum" si vine iar la spital si vede ca eu mai aveam mult pana la acel moment.si a stat saracul cu mine si mi-a suportat toate vaicarelele si m-a tinut de mana cand vedea ca mai am putin si ma catar pe pereti si imi aducea tifon ud ca sa-mi umezesc buzele pt. ca eram terminata de sete.dupa toate aceste cateva ore f. f. bune de chin am inceput sa plang ca eu vreau cezariana ca nu mai pot ,ca mor si s-a chinuit omul sa ma lamureasca ,dar nu prea a reusit,ca eu voi naste normal ,ca mai este putin.......iar putinul asta nu se mai termina si dupa alte cateva ore cand au vazut ca nu e bine s-a uitat blajin la mine si mi-a spus parca sa ma faca fericita pe mine:"facem cezariana".nu mai spun ca in tot acest timp medicul de garda(imi scapa numele)il tot dadea afara pe sotul meu (statea pe coridor langa sala de nasteri),il trimitea la triaj,si dupa ce ajungea jos sotul meu ii dadea telefon lui Scurtu iar acesta se ducea dupa el si il aducea sus.......si tot asa de nenumarate ori.si cu toate acestea a venit si mi-a schimbat pansamentul zilnic(vreo 5 -6zile)si m-a mai tinut pe capul lui inca o zi de cum era normal pt. ca nu-i placea lui ca tuseam prea tare si tot imi spunea(parca-l aud si acum):"daca nu ai fost cuminte ,vezi?acum erai acasa..."si tot timpul imi zicea sa zambesc.a avut o rabdare de fier cu mine acest om..... v-am zapacit de cap cu povestea mea,hai ca va las si va mai povestesc si data viitoare ..........[:)] va pupacesc dulce! Fabian si mami Lacramioara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multumesc mult de primire si urari. Va pup pe toate si sper sa fie totul bine la nastere.Dar incerc sa fiu optimista. Eu voi face cezariana,nu am idee cat e pretul,daca ma poate ajuta cineva.....please...nu as vrea sa dau mai putin decat face,dar nici prea mult,ca nu prea ma dau banii afara din casa...[:D] Week-end placut la toata lumea! alipticot 34 sapt Dr Mihalceanu Cuza Voda DPN 15-20 febr 2005 [url="http://community.webshots.com/user/alipiticot"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa o dau??[:D]Minca-o-ar mama pe ea, ca a inceput sa pape banana si-i plaaace taaare-i mai place[9cer] dar in schimb cu supica nu bate deloc! Gabriela, ne mai gindim ca, deh, nici cu baietii tai nu mi-e rusine!
quote:
Originally posted by GabrielaG
Lacri, si eu pe Matei tot la dr. Scurtu am fost, caci era de garda. Eram cu dilatatie maxima, si medicul meu nu avea timp sa ajunga, dar l-a sunat pe dr. Scurtu si m-a lasat pe maini bune. Intr-adevar s-a ocupat si dupa de mine si nasterea a decurs asa repede...si nu mi-a facut epizototmie, si nici nu m-am rupt. Gulshan, ai un copil tare scumpel si dragastos. Si noi tot noaptea am ajuns atunci la spital, dupa ce am stat o zi acasa, ca nu parea mana rupta. Oricum nu i-a facut nici o anestezie, ca a fost chiar la incheietura cotului o fisura. Carmen, mi-a rams gndul la Ilinca ta...nu o dai? Pupici si WK placut, Gabriela si baietii
[pup][flo]Carmen,Ilinca&Ionut http://photos.yahoo.com/m_costin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor! de fapt pt. mine ar fi abia dis de dimineata,nu a trecut o ora de cand m-am trezit.aseara mi-am lasat odrasla la mama iar sotiorul meu este plecat si dupa ce am vazut un film am adormit bustean pe la miez de noapte si noroc de ai mei ca au trecut pe la mine (dupa ora 12 astazi)ca de altfel cred ca si acum incalzeam patul si vindeam niste teren(caci asta am visat).[:D] alipiticot din pacate nu am cum sa te informez de preturile actuale ,n-am habar;eu am facut cezariana acum 2 ani jumatate si cu siguranta s-au schimbat pretuirile.parca eu am dat vreo 3mil sau 3,5 mil. nu mai stiu exact caci sotul meu a plasat banii si la mine a fost cam dubioasa situatia ca am intrat sa nasc normal(si a bagat ceva in buzunar la doctor)si apoi a trebuit sa intru la operatie(si atunci sotul meu a mai pulsat)+anestezistul iar ce tine de asistente este separat(depinde de asistente si de salonul unde esti-pe mine m-au bagat in salonul de langa sala de nasteri iar acolo asistentele si infirmierele au fost f. atente nu a trebuit sa le dau nimic).poate stiu celelalte fete .... si va fi totul bine ,nu te gandi la rau.peste aceasta operatie vei trece usor ,mai ales cand iti vei vedea comoara vei uita de tot de dureri si vei zice ca totul a meritat.multa sanatate si fereste-te de raceli ca atunci va fi mai rau(iti spun din propria experienta). pupici si duminica placuta Fabian si mami Lacramioara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, Am fost ieseanca 31 de ani, (in suflet inca mai sunt), dar din 2000 m-am mutat in Bucuresti. M-am integrat foarte usor in orice mediu am incercat, in ciuda faptului ca eram obsedata de aceeasi idee pe care ai subliniat-o: Bucurestenii au ceva cu moldovenii! Nu este adevarat! Singurul lucru pe care trebuie sa-l demonstrezi e ca stii sa te porti. In schimb, spre mirarea mea, sunt "renegata" de catre dragii mei prieteni Ieseni, care considara ca odata mtata in Bucuresti am devenit bucuresteanca! Nimic nu e ceea ce pare a fi! Ingrid Ei am vazut ei eu mare scis Iasi si ma bucur enorm ca suntem si modoveni..de obicei noi suntem respinsi(mai ales de bucuresteni)dar acum mi-am schimbat parerea...Va satut pe toti si va pup pe cele din Iasi.Aveti grija de voi si sper sa ne vedem intr-o zi..ca na suntem de aici din apropiere[grup][pic] Ferariu Andreea [/quote]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Magdutza,draga intra intii la Prieteni si apoi la celelalte subiecte![:D]...hihi glumesc,dar te asteptam cu drag printre noi,oricind doresti.Ar fi fost frumos sa vii la intilneala!Dar poate cu prima ocazie reusim sa ne vedem! Ingrid ,oriunde te-ai afla ieseanca de-a noastra esti,cu inima si sufletul! Cind vii in Iasi poate ne intilnim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alipiticot,preturile pe care le-am auzit vehiculate sint intre 125-150 euro pentru medicul care te opereaza,1 mil anestezist,500 neonatolog si-l rogi sa-ti controleze bebicul pe toate partile,apoi 50 mii la asistenta care ii va face prima injectie si-l va spala pe bebelino,apoi cite 30000 la strins fasa(sint tanticile asistente care se ocupa de asta)si apoi te mai orientezi la fata locului. A,cind te internezi da-i ceva tanticii de la magazie sa-ti dea o camasa curata! Sarcina usoara in continuare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by palmyrah2002
Alipiticot,preturile pe care le-am auzit vehiculate sint intre 125-150 euro pentru medicul care te opereaza,1 mil anestezist,500 neonatolog si-l rogi sa-ti controleze bebicul pe toate partile,apoi 50 mii la asistenta care ii va face prima injectie si-l va spala pe bebelino,apoi cite 30000 la strins fasa(sint tanticile asistente care se ocupa de asta)si apoi te mai orientezi la fata locului. A,cind te internezi da-i ceva tanticii de la magazie sa-ti dea o camasa curata! Sarcina usoara in continuare!
Eu nu am dat nici un ban neonatologului, dar pe langa toate astea, mai este si "mana a doua" care asista chirurgul si care inchide operatia. In plus am platit, anul trecut, 100.000lei unei asistente de garda care ma repartiza la salonul mama si copilul; sunt saloane de 6 sau 4 paturi, dar si de 3, 2 sau rezerve cu 1 pat. Am impresia ca daca vrei sa beneficiezi de "garsoniera" trebuie sa soliciti dinainte si sa platesti o "chirie" zilnica - cel mai bine discuta asta cu medicul tau din timp. Deasemenea, mie mi-a dat voie sa port pijamaua, halatul si papucii mei, doar in sala de operatie trebuie sa porti camasa lor, cica este "camp steril". [pup]si multa sanatate tie si bebitului
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...