Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de sept-oct 2004 (10)


vilma

Recommended Posts

multumim tuturor de urari.noi acum 2 zile am facut al doilea vaccin , iar Omar a avut inca un vaccin pentru hepatita B (a fost la alegerea mea daca i-l fac sau nu) din cauza ca sunt eu romanca.la asta nu am facut febra si nici la primul vaccin vad ca nu a copt pana acum. fetelor vad ca sunteti suparate ca va dorm bebeii tarziu ( la 12 noaptea)[:D][:D], pai la mine e devreme ca aveam un timp imi dormea numai pe la 4-5-6 dimineata, iar acum cand imi adoarme la 12 nu mai pot de bucurie. de obicei imi doarme pana pe la 13.00 a doua zi, cu intreruperi de 10 min pentru papat. al meu inca nu intinde mana dupa jucarii dar cand i le misc eu prin fata se cearta cu ele mama mama.. despre diversificare si mie mi-a spus doctorul sa incep cam pe la 6 luni. cam atat ca e 5 dimineata si uite ca doarme plodul si nu doarme ma-sa [:D][:D] cred ca trebuie sa-mi fac un program de somn in special mie. Cu respect, Teo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
LA MULI ANI bebelusilor si parintilor care isi sarbatoresc azi ziua de nume![cheers] Noi am facut azinoapte febra de la vaccin - 38,2. N-a plans saracutul dar scancea de ti se rupea sufletul. Acum astept sa se trezeasca, sper sa fie bine! Este vreo mamica care sta prin zona Mihai Bravu - Piata Muncii? Daca da, se plimba singurica? Daca da, ce program de plimbare are? Dupa cum vedeti, am iesit la agatat!!!!!!!! Angela si Licuriciul ei mic http://community.webshots.com/user/davidangelatavy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut voios!!! LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR CU NUMELE DE ION SI IOANA! Eu ma ambitzionez sa-i creez un progrma de somn si de baitza la piciul meu! Desi aseara am gresit ca l-am lasat sa adoarma imediat ce a papapt un pic...si mi s-a trezit pe la 22 sa mai pape...dar in seara asta nu-l mai las sa doarma asa usor! Pana nu eructeaza toate balonasele din burtic si nu papa pe saturate....da sa vedem si daca reusim! Ce frumos de voi ca sunte-ti mai multe din Bucuresti [grup] si va intalnitzi la plimbare!!! Tare as vrea si eu o partenera de carucior...hehe...ca noi suntem cam singuri pe ulitza asta! Kittie, multumim de articol, si eu am revista, si sa stiti ca eu am inceput cu suc mult mai devreme....si am renuntzat dupa ce am citit mai multe carti si reviste de acest gen...[medic] asa m-a sfatuit...de la 6 saptamani sa-i dau suculetzul...si eu..[box] am ascultat de ea! Georgiana...asa suntem si noi, NUMAI cu termometru facem kaki, si Stefan s-a obijnuit asa...nu mai vrea altfel (cred eu) si nici eu nu mai stiu ce sa fac cu el... am luat si Lactulose sirop, si inca nici un rezultat...il face moale dar nu vrea singur! Cred ca termometru da dependentza!(parerea mea!) Am cautat la farmacie LassBaby, am inteles ca e foarte bun, nou aparut, inca nu am gasit aici, dar farmacista mi-a promis ca o sa comande, sper sa fie compensabil ca e in jur de 300000 sticlutza.Am inteles ca e 100% natural si se da chiar si din primele zile de viatza. El e constipat de la 6 saptamani! Mama lui Licurici, sper sa scapati cu bine de vaccin amoodia, e rau asa...sa nu doarma noaptea! eu personal nu stiu ce m-as fi facut... al meu a dormit intodeauna noaptea, cu mici pauze de papa! Cred ca pana la urma se va obijnui si al tau sa doarma noaptea! Dar ziua cat doarme? Poate se odihneste in deajuns ziua sa nu mai aiba chef de dormit noaptea. Ana si Stefan, minunea lui mami si tati!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama lui Licurici, trece si febra. Ai grija sa-i pui ori supozitor ori sa-i dai Nurofen. Eu stau pe la Piata Delfinului si ma plimb prin Stadionul National si prin parcul Riviera. Daca mai tine vremea cu noi, o sa vin cu masina pana acolo ca sa "se agate" piticii nostri...hahaha. Kittie, bun articolul. Tocami il recitisem in revista acum doua zile. Ana_a, multa rabdare ca sa-i faci lui Stefan un program. Noi de la o vreme am ajuns tare plimbarete. Astazi plecam sa luam reteta de lapte, desi parca vad ca nu-mi da pt ca doctora a uitat sa ne declare si pe noi. Oricum, ma duc macar sa vad de unde se ridica laptele. Maine plecam iar in vizita pe la un Sf Ion...si tot asa o tinem! Pupici...si vin mai tarziu la apel! Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004) http://community.webshots.com/user/roandre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce program faceti voi la pitici? Eu ma chinui cu laptic la 4 ore, desi uneori papa si la 5 ore, dar oricum as face ultima masa iese pe la 1-2 noaptea, iar pe la 5 bea ceai, asa ca nu stiu cum e sa dorm noaptea de cand e asta mica acasa. Ii dau 5 mese, prima la 8 dimineata. Ma gandeam sa incep la 6 dimineata, sa fie ultima la 10 seara, dar sunt sigura ca nu ar rezista de la 10 nemancata pana dimineata. Am 2 intrebari, le scriu colorat deci: 1. Ce sa fac cu suptul mainilor, ca deja nu mai vorbesc de degete? Cum se trezeste e cu pumnii in gura, chiar daca nu ii e foame. Daca o tin in brate adoarme, daca o pun jos se trezeste si suge la degete cu zgomot si se uda toata. 2. Cat lapte praf gratuit primiti voi, in caz ca il luati? Eu nu folosesc Bebelac, ca domnisoara mea mare varsatoare e invatata pe lapte scump, dar am promis ca il iau pe cel gratuit sa i-l dau altei mamici pe care o stiu tot de la subiectul cu adoptiile de aici si dr. mi-a dat reteta de 3 cutii. Am auzit ca se dau mai multe (6?), dar mi-a fost rusine sa intreb dr. de ce nu mi le da pe toate pentru ca stie ca eu ii dau altul. Dar daca e dreptul meu de ce sa nu beneficieze cineva de el? Ca vreau sa fac o fapta buna si macar alta mamica sa aiba cheltuieli mai mici.
Cristina, mamica de [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/temiscris/album?.dir=5cd8&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/temiscris/my_photos "]Alexandra (30.09.2004) [foto]mai noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! La multi ani tuturor celor care se serbeaza azi!!!! Noi inca mai stranutam..dar mai putintel..astazi am terminat cu vit C. Sper sa fie mai bine...Azi e prima zi in care amlasat-o si eufara manusele..cu toate ca-i ingheata manutele instantaneu...dar ieri am reusit cuadevarat sa-i tai unghiutele bine..adica tati a facut pe clovnul si eu am prestat..ca pana acum de una singura nu reuseam niciin somn..ca imediat se trezea... Fetele..intrebare:Voi ii lasati pe pitici sa se uite la TV...ca Ina e fascinata dar imi e teama pt ochisori..dar cum da cu ei de tv se linisteste Ania & bebitza Ina (23 oct 2004) http://community.webshots.com/user/anielast
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[wow]Ati scris ceva, nu gluma! In primul rand "LA MULTI ANI!" celor care isi serbeaza astazi ziua de nume. Noi am umblat ieri, toata ziua, dupa cadouri pentru Ioni, Ioane... nu avem decat 4 sarbatoriti... mama soacra, nasii si nasa piticei. Si le-am dat cadourile tot ieri, pentru ca ne era mai usor. Asa ca am lipsit motivat. Eu de cand am nascut am luat Materna si fier in continuare pt. ca eram si inainte sa raman gravida anemica si n-avea de unde sa-si ia bb vitamine... Dar ieri m-am simtit atat de rau... eram asa de ametita ca nu eram in stare sa merg drept. Cred ca cine ma vedea era convins ca sunt beata [alcool]. La un moment dat chiar m-a intrebat sotul meu daca nu cumva am luat din greseala vreo pastila, daca n-am incurcat sticla de apa cu vreuna de tuica. [:D] Mihaela, laptele praf de unde se da? Sau cum se procedeaza? Inca nu e cazul, dar ca sa stiu pe viitor... sau poate il iau ca sa-l dau altcuiva. Anielas si eu patesc la fel cu TV: e atat de atenta incat zici ca intelege ce se intampla acolo. Intr-o seara era maraita si o tinea tati in brate, se plimba cu ea prin camera si cu se intorcea cu spatele la TV o apuca plansul, cum dadea iar cu ochii de TV se linistea... Asa ca a mea e deja "dependenta" de TV... Am mai pus cateva poze sexy cu pitica, la baie... Eliana si [copil] Elena (23.10.2004) http://community.webshots.com/user/elianacalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor Aissa , si Marc e la fel cu pumnisorii, si mai nou imi roade si sfarcurile. Eu i-am luat o chestiune de palstic care se baga la frigider si e speciala sa o roada ei mai ales atunci cand le apar dintisorii...i-am dat-o si a inceput sa o roada....incearca si tu si poate uita de manute. Anielas si noi tot cu ochii in tv, incerc sa nu-l las mult ....dar tot scapa pediatrul a zis ca pentru ochi nu e nici un pericol...doar sa nu se obisnuiasca cu el pt. viitor insa eu cred ca sunt prea mici pentru asta. am pus si noi pozici noi :) Cristina si bebe Marc http://community.webshots.com/user/blue77102
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, Sunt chiauna [alcool]. Bebele meu de 2 nopti a inceput iar sa se trezeasca pentru papica la 2-3 ore, iar dimineata pe la 6.30 este fresh, gata de o noua zi [bang][bang] iar eu [mariaj]. Nu stiu ce are, suge mai putin decat de obicei noaptea si probabil ca nu ii tine de foame. Iar eu ziua nu pot sa dorm ca el doarme cate jumatate de ora -o ora si eu in perioadele astea nu stiu ce sa fac mai inainte prin casa. [|)]Mi-e soooooooooomn!!!!!!!!!!!![|)] Adela si Andrei (26.10.2004) http://community.webshots.com/user/adutaiepure
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...