Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Eu m-am maritat anul trecut la 28 de ani si el 29 si nu pot spune ca mi s-a parut ca sunt prea trecuta, dimpotriva ma simt inca tanara si fac fata cu brio tineretului in disco. Am fost prieteni inainte de casatorie 2.5 ani si de 1 stateam impreuna. Trebuia sa vedem daca ne intelegem, ne respectam si suntem fericiti si in conditiile in care locuim tot timpul impreuna. Nu regret nimic si de abia acum pot spune ca 28 ani mi se pare o varsta ideala pentru a te casatori, sau mai bine varsta potrivita e aceea pe care o simti tu! Felicitari pentru orice hotarare vei lua si nu te mai gandi la gura lumii! Dea[bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Of, ce nasoala e presiunea asta "marita-te, marita-te"!! Insuportabila. Bunica mea, saraca, a murit cu regretul ca nu m-a vazut mireasa. De dragul ei acum doi ani am fost la un pas de casatorie ... cu un om cu totul nepotrivit. Din fericire ne-am trezit la timp. Serviciul, casatoria, credinta ... sunt lucruri in care tu esti factorul de decizie, tu si perechea ta, nu familia, nici vecinii si in nici un caz comunitatea din care faci parte. Si, vorbind de casatorii, am sa mai amintesc o chestie care nu-mi place: nunta facuta pentru ceilalti, pentru familie, pentru "okii lumii"!! Daca maine merg si ma marit doar eu cu doi martori si eventual familia apropiata, toate rudele se vor simti frustrate ca "n-au jucat la nunta Smillutzei". Daca vreau la nunta sa ne chemam doar familia si cativa prieteni apropiati, stiu ce vor comenta toate neamurile de a 7-a spitza cu care dealtfel nu ma vad decat ocazional, la cativa ani.[bang] Cat despre varsta ideala ... eu o vad pana in 30 de ani pentru femei (pentru barbati poate trece putin peste, dar e deja ciudat daca mama lui inca mai asteapta ca un barbat de 40 de ani sa-i dea bip cand ajunge acasa!). [url="http://www.terrapininc.com/Dental/Smile%20Crocodile.jpg"]Smilla crocodila[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am casatorit la 23 ani si eram impreuna de 2 ani. Acum am 34 (implinesc 35 anul acesta, nici mie nu-mi vine sa cred[;)]si nu regret nimic. Am trecut prin multe impreuna, si bune si rele, dar le-am trecut. Eu nu cred ca exista o virsta ideala de casatorie, cind simti tu ca e bine si ca el este alesul. Iti doresc numai bine, Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am cunoscut cand amandoi aveam 19 ani. Ne-am mutat impreuna la 20, si ne-am casatorit cand el avea 21 si 2 luni si eu 21 fara o luna. Carina s-a nascut cand eu aveam 23 si o luna (la un moment foarte potrivit si mult dorit). In concluzie, suntem casatoriti de 4 ani jumate (aproape), ne merge din ce in ce mai bine (din toate punctele de vedere) si nu cred ca, pentru noi ar fi putut exista un moment mai potrivit pentru asta. Anda si printesuca Carina (2 ani) http://community.webshots.com/user/andamihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cind ne-am cunoscut eu aveam 22 si el 26. Ne-am casatorit dupa 2 ani, timp in care ne-am vazut de vreo 3 ori in concedii, vara si de sarbatori. Noi am riscat un pic, posibilitatea de a ne cunoaste foarte bine, n-am avut-o, era inca pe acea vreme problema vizelor pt. mine si avid si serviciu si facultate de facut in acelasi timp mai mult de o luna pe an, n-am avut la dispozitie, dar a fost un loz cistigator relatia noastra si ne-am impacat bine de la inceput in casnicie, asa cum am visat si sperat, ne-am gasit amandoi jumatatea. Copiii au venit dupa vreo 2 ani si jum. cind eu m-am decis pentru familie, ca sa zic asa, urma sa studiez un colegiu de 3 ani aici in Germania si am renuntat, aveam 27 de ani, dupa studii in RO si vreo 5 ani de munca, mi se parea ca ma aproprii de 30 ani si trece viata pe linga mine si nu ramane nimic in urma mea; mi-am propus atunci ca pina implinesc 30 de ani sa avem 2 copii, si am reusit cu 4 luni inainte, s-a nascut Vivien. Nu regret nici o clipa pt. decizia luata, amandoi sint minunati, daca m-as fi decis pt. planul profesional, anul trecut as fi terminat, acum as fi avut poate un loc de munca si atit, si am fi fost tot in doi. Dupa 35 mi-am propus sa ma reorientez cumva profesional, se vor ridica si piticii si voi avea mai mult timp. toate cele bune narcisa x [copil][copil]Patrick 29.06.2002 Vivien 27.01.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alecsia, nu ai precizat ceva important si nu stiu ce sa raspund: la ce varsta m-am casatorit prima sau adoua oara? Lasand gluma la o parte, nu cred sa fie o varsta ideala unanim recunoscuta pentru casatorie si facut copii. Totusi, cred ca mai spre tinerete ar fi mai propice, insa la mine casatoria "cea buna" este a doua, la 43 ani, dupa 3 luni de prietenie. Iar copilul ce vine este foooaaarte dorit! Chiar daca va fi mai mic cu aproape 12 ani ca Ioana, fata cea mare si cu 8 fata de Teodora, mijlocia. http://community.webshots.com/user/tora97
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am casatorit la 23 de ani dupa 5 ani de cand ne-am cunoscut. Consider ca varsta potrivita este cand simti tu ca poti face un pas atat de important, cand simti ca ai destula maturitate si seriozitate sa intri intr-o relatie "pana cand moartea ne va desparti", cand privesti in viitor departe si tot langa acea persoana te vezi. --------------------- Scuze pt "glow-ul" urat, dar nu mi-am inchipuit ca o sa iasa atat de pronuntat si nu am idee de posibilitatea de a reveni la vechea "imagine". [ups] Lucia sotia lui Csaba. [url="http://www.cisst.org/ftp/Lucia/"]Poze Bunny[/url] [iepu]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aveam 20 de ani cand m-am casatorit,iar sotul meu 24.mici,mici,as spune,dar serios nu ne-am simtit ciudat!ne cunoasteam de doar 6 luni si a fost de ajuns.copilul a venit imediat, programat, nu din greseala.asa am simtit ca vrem sa fie!suntem fericiti!suntem o familie tanara, unita, norocoasa! asta nu inseamna ca voi spune vreodata ca asta-i calea! cred ca atunci cand esti pregatit nu mai ai nici un dubiu!pur si simplu SIMTI!nu exista retete, nu exista varsta optima. exista doar dragostea si mintea fiecaruia! va spun cu mana pe inima ca am stiut dinainte de a ma indragosti efectiv de sotul meu ca el imi este predestinat! fara explicatie! pur si simplu l-am privit la un moment dat si mi-am dat seama de asta![il] Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003) http://community.webshots.com/user/alexandracojocaru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La 28 de ani ne-am castorit dupa 1 an de prietenie(din care 8 luni de locuit impreuna).Consider ca a fost bine ca m-am maritat mai tirziu,am avut timp sa ma satur de discoteci,plimbari cu fetele,stat pe la terse,distractii,etc.Copilul a venit cind aveam31 ani.adica dupa ce ne obisnuisem mai bine unul cu celalalt. [url="http://www.lucavasile.go.ro"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...