Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Parerea mea,bebb, este ca nu a inghitit prea bine faptul ca tu nu esti pregatita, ca te-a speriat la inceput aceasta idee. Acum el face pe bosumflatul si pe orgoliosul spunandu-ti ca acum el nu mai este pregatit. Concluzie...du-te si spune-i ce simti, altfel cred ca vei astepta mult si bine sa mai vina el sa te ceara. asta incazul in care chiar vrei sa-ti petreci restul zilelor alaturi de el, daca tu crezi ca este omul cu care vrei sa ai copii, daca..., etc. Eu am trait aceasta experienta, dar era vorba despre copil. Nu ne stiam decat de vreo 6 luni, eram super bine impreuna, iar el imi spune ca ar vrea sa facem un copil, lucru pe care eu l-am refuzat pt. ca nu ma simteam pregatita, la 23 de ani. Pana cand eu nu am luat decizia de a avea un copil, de a spune ca a venit momentul, el nu a mai pomenit niciodata de dorinta lui de a avea copii si s-au scurs astel 5 ani. http://community.webshots.com/user/delphinoi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Noi ne-am cunoscut in 1991, cand eu aveam 18 ani si el 20, peste 1 an ne-am mutat impreuna, ne-am casatorit la starea civila in 2003, iar in 2004 am facut nunta. Fetita noastra Cristina implineste peste cateva zile 7 luni, deci am nascut-o cand aveam 31 de ani. Cateodata, cand nu mai am rabdare cu ea, ma gandesc ca poate ar fi trebuit sa avem un copil mai repede. Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004) http://community.webshots.com/user/paloma297
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am cunoscut cand eram eu in anul 2 de facultate, iar el anul 3 si aveam fiecare 21 de ani. Din anul universitar urmator am locuit impreuna, iar in iulie 2003, dupa ce am terminat si eu faculta, am facut cununia civila. Dupa un an, in iulie 2004 am facut nunta, iar acum, la 6 luni de la cununia religioasa, asteptam un puiut de om sa vina pe lume (care are 25 de saptamani, deci e de o seama cu casnicia noastra de dupa cununia religioasa). Am facut toti pasii astia pentru ca asa am simtit noi, ne-am iubit mult si viata unuia nu mai era posibila fara celalalt. Geani&pui de om
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am cunoscut in 1992,in 1995 am devenit prieteni(iubiti),in 1997 ne-am casatorit(aveam amandoi 23 de ani) si in 2002 l-am avut pe Dragos(la 28 de ani).Pot spune ca suntem o familie fericita. [9cer] [mamica] Alina & Dragos [copil](2,5 ani) [url="http://community.webshots.com/user/morodac"][foto]pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu l-am cunoscut pe "bebele" meu (asa-l alint eu) in 2003, eu tocmai implinisem 24 de ani, el urma sa implineasca 23. Anul asta in octombrie vrem sa facem nunta, imediat dupa ziua lui (cand va implini 25). Din iulie 2004 stam impreuna si daca totusi nu vom reusi sa facem nunta anul asta, singura piedica vor fi banii. Dar eu totusi sper, si mai sper ca sarabtorile de iarna 2005 sa ne prinda in 2 si jumatate, adica cu un bebe pe drum. I wish I were an angel...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi ne-am vazut o data ... am baut o cafea in oras in octombrie 2003 ... a doua oara am baut cafeaua la el ... si din ziua aia locuim impreuna. ne casatorim pe 29 ianuarie anul asta :) vroiam sa o facem de atunci dar am avut un deces in familie si am amanat ... ce sa zic? pt noi a fost bine si este ... dragoste la prima vedere ... dar nu mereu se intampla asa ... eu am 24 de ani ... el 30 ... sper sa ne tina dragostea asta multi ani de acum inainte!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am cunoscut cand eu aveam 15 ani si el 20. Ne-am casatorit 7 ani mai tarziu, fara sa stam impreuna inainte (dar nu inseamna ca nici altceva...). Varsta potrivita sa faci copii? Cand ti-i da Dumnezeu ca pe urma nu se stie. "Noi" am pierdut 3 sarcini ( 2 inainte de a ne casatori si una dupa) si pe urma pauza... Acum avem o fetita pe care o vom adopta. Am 31 de ani si simt ca mi-era mai usor daca aveam copil la 25. Acum intrerup serviciul si automat pierd avansare si ce mi s-ar fi cuvenit dupa 10 ani de munca in acelasi loc. Plus ca nu mai am rabdarea pe care cred ca as fi avut-o mai tanara..
Cristina, mamica de [url="http://photos.yahoo.com/temiscris"]Alexandra[/url] (30.09.2004) [foto]mai noi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am fost colegi de facultate din primul an, dar am inceput sa iesim impreuna in anul doi. Dupa un an si jumatate ne-am casatorit, eu aveam 21, el 22. Primul copil l-am avut dupa 6 ani de casnicie, al doilea dupa 11. Varsta potrivita pentru casatorie ar fi intre 20 si 30. Pentru primul copil intre 23 si 32 ani. Ceilalti la distanta de macar 3 ani unul de altul si nu mai tarziu de 42.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...