Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

romantismul


Recommended Posts

Si noi suntem romantici,nu atat de des cat mi-as dori eu,dar mai intervin si copii,iar ei nu pot fi exclusi,nu?!!!!! Cand mergem in parc avem putine momente cand ne tinem de mana deoarece Axel(1an si 10 luni)vrea sa fie tinut de mana,sa alergam, sa-l ajut la topogan,samd,in timp de Rebecca(6ani)vrea sa se plimbe cu rolele si tati trebuie sa fie mereu in apropierea ei,ca nu-i dam INCA voie sa savureze in voie aleile Herastraului. In schimb zilnic avem momente de romantism(pupici,imbratisari,gesturi mici si cuvinte cu mai multe intelesuri,TOATE de bun simt)acasa chiar si in fata copiilor,poate asa se face o educatie,sa vada si ei cum trebuie sa fie atmosfera intr-o CASNICIE. De multe ori stam imbratisati pe canapea,iar copiii sar pe noi,iar eu mereu zic: -Gramada cere varf!!!si incepe joaca si harjoneala in 4 !!! Numai bine tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Daca ai copil inseamna sa uiti de ROMANTISM????? I-a trimite MACAR o data pe luna copilul la mama,soacra prietena(caci si ea si-l va trimite o data la tine)si pune ROMANTISMUL in practica: plimbare,mancare la lumina lumanarilor,muzica,flori si gesturi minunate sau o excapada la munte si spune-ne apoi daca TU ai uitat de ROMANTISM sau ROMANTISMUL NU SI-A FACUT APARITIA!!!???? Numai bine si SUCCES!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by energy
ce-i aia "romantism?"[:D] noi avem un copil, nu romantism[alcool] "Copiii au mai multa nevoie de modele decat de critici" [url="http://community.webshots.com/user/energy1602"]nechezol[/url]
Cool!!!! [pk] Am citit postarile si mi-am dat seama ca devin din ce in ce mai pragmatica, tot felul de chestii romantice uneori ma fac sa rad. Anul trecut am avut o zi cu adevarat romantica, cand am sarbatorit 6 ani de casnicie. A fost foarte frumos, dar nu cred ca mi-ar place sa fie asa mereu, maxim 1 data pe luna..... Ca dam in diabet zaharat...[ups]. Scuzati lipsa de romantism...se mai intampla, poate maine invatz sa zbor din nou[:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ticka [se mai intampla, poate maine invatz sa zbor din nou[:I]
poate ca nu ti-ar strica[:)] cat despre" gramada cere varf" e tare de tot[pup][pup][flo] "Nu vezi?.../ Sau-ce-auzi si vezi-nu crezi?.../ N-auzi tu cum suna ora /Fericirii-amandurora?..." Minulescu cu drag de forum, corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...